• Головна
  • В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО)
12:28, 25 березня 2011 р.

В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО)

25 березня 1992 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Службу безпеки України”, яким було визначено основні завдання для української спецслужби.
Ця дата відзначається в Україні як День Служби безпеки України.

Основним напрямком діяльності української спецслужби є контррозвідка. За останній рік Управлінням попереджено 36 передумов до витоку інформації, що охороняється державою. Викрито 3 факти розвідспрямувань з боку іноземних спецслужб до громадян області. Активні темпи розвитку інформаційних технологій та засобів вимагають від Служби адекватної реакції та ефективної протидії кіберзлочинності і кібертероризму, незаконному використанню спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, протидію хакерським атакам на комп’ютерні мережі фінансових установ, державних органів влади та закладів. Минулого року співробітниками Управління знешкоджено групу осіб, які займались легалізацією фальшивої іноземної валюти шляхом протиправного втручання в роботу міжнародної електронної платіжної системи.

Управління спрямовує значні зусилля на захист національної державності, збереження міжнаціональної та міжконфесійної злагоди в суспільстві, захист конституційних прав громадян. Встановлено 6 мешканців регіону, що здійснили анонімні повідомлення про замінування об’єктів масового скупчення людей. Координаційною групою Антитерористичного центру при Управлінні спільно з іншими державними структурами регіону проведені 4 спеціальні навчання, у ході яких відпрацьовані механізми координації і взаємодії сил та засобів державних структур для своєчасного реагування на прояви терористичного характеру.

З метою протидії криміналізації найбільш важливих для стабільного функціонування нашої держави сфер Служба безпеки, як правоохоронний орган спеціального призначення, протидіє розкраданню державного та колективного майна, протиправному та неефективному використанню бюджетних коштів, виконує контррозвідувальну роботу у фінансовій та кредитно-банківський галузях, зовнішньоекономічній діяльності, приватизації тощо. За результатами оперативно-розшукової діяльності Управлінням протягом минулого та поточного років порушено 118 кримінальних справ. Попереджено нанесення економічних збитків державі на суму понад 26 млн. грн., до державного сектору економіки повернуто коштів та майна вартістю понад 7 млн. грн., у бюджет держави стягнуто майже 3 млн. грн.

Викрито факти незаконного відчуження земельних ділянок загальною площею 153,58 га та вартістю понад 0,5 млн. грн.

Припинено протиправну діяльність посадових осіб 3-х комерційних струтур, які незаконно реалізували отриману на умовах лізингу від НАК “Украгролізинг” (м.Київ) сільгосптехніку, чим завдали державі збитків на загальну суму майже 2,5 млн. грн.

Знешкоджено міжрегіональне організоване злочинне угруповання, представники якого шляхом підробки документів та проведенням безтоварних фінансово-господарських операцій з використанням фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності конвертували близько 2,4 млн. грн. безготівкових коштів, а також спричинили розтрату бюджетних коштів на суму понад 1,5 млн. грн.

Також встановлено розтрату коштів філії державного підприємства “Укрвійськбуд” Міністерства оборони України з боку її керівника на суму майже 1,3 млн. грн. шляхом використання підроблених фінансово-господарських документів та залучення “послуг” низки фіктивних комерційних структур.

У сфері службової діяльності виявлено 52 факти, пов’язані зі зловживаннями владою або службовим становищем, службовою недбалістю з боку низки посадових осіб органів місцевої влади та самоврядування, контролюючих структур, підприємств та закладів освіти.

За викритими Управлінням фактами хабарництва порушено 7 кримінальних справ. Так, під час отримання хабара, на “гарячому” затримано суддю районного суду м.Житомира, яка вимагала та отримала хабар у розмірі 2,5 тисяч доларів США від місцевого підприємця за прийняття рішення на його користь у цивільній справі. На підставі матеріалів УСБУ до адміністративної відповідальності притягнуто 45 суб’єктів корупційних дій, у тому числі 30 державних службовці 3-ої та 4-ої категорій.

Перекрито 5 каналів контрабанди територією області наркотичних речовин, культурних та історичних цінностей, автомобілів престижних марок, продукції лісопереробки тощо. Зокрема, припинено протиправну діяльність посадової особи Коростенської дирекції залізничних перевезень Державного територіально-галузевого об`єднання “Південно-Західна залізниця”, яка сприяла одній із комерційних структур в контрабандному переміщенні через митний кордон України продукції на суму понад 22 млн. грн. Викрито схему контрабандного вивезення з області лісопродукції на підставі подання митному органу завідомо неправдивих документів, за якою ділками вивезено за кордон пиломатеріалів на загальну суму майже 2 млн. грн.

Знешкоджено 2 організовані злочинні угруповання, які здійснювали розповсюдження психотропних речовин на території України. У взаємодії з правоохоронними органами Литви та Держприкордонслужбою України перекрито канал їх надходження в Україну. За результатами вжитих заходів з незаконного обігу загалом вилучено 2,7 кг метамфетаміну, 487,57 г канабісу. За фактами контрабанди та розповсюдження наркотичних та психотропних речовин порушено 5 кримінальних справ.

В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-1
В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-2
В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-3
В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-4
В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-5
В Житомирі відзначили День СБУ (ФОТО), фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...