• Головна
  • Спрощенці, що працюють у законодавчому полі, не постраждають від нововведень Податкового кодексу
13:00, 25 березня 2011 р.

Спрощенці, що працюють у законодавчому полі, не постраждають від нововведень Податкового кодексу

Представники малого та середнього бізнесу, що працюють чесно та відкрито в законодавчому полі, не постраждають від нововведень, запроваджених Податковим кодексом, – про це наголосив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко під час брифінгу 23 березня 2011 року.
Державна податкова служба прогнозує, що з числа підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, припинять свою діяльність тільки ті, хто були задіяні у схемах мінімізації податків

Зокрема, найбільше критикується законодавча норма, яка не дозволяє юридичним особам «списувати» на витрати кошти, сплачені фізичним особам-підприємцям.

„З 1,1 млн. підприємців, які сьогодні працюють в Україні за спрощеною системою оподаткування, 700 тисяч не мали відносин з підприємствами-юридичними особами. Тому на їх діяльність введення зазначеної норми Податкового кодексу не впливатиме, вони працюватимуть як і раніше. Інші 400 тис. мали договірні відносини з юридичними особами – підприємствами та іншими суб’єктами реального сектору економіки, - зазначив Олександр Клименко.

За його словами, проаналізувавши діяльність цих підприємців, є підстави стверджувати, що 170 тисяч з них насправді є найманими працівниками, і зареєстровані платниками єдиного податку тільки з метою економії витрат роботодавцем. Найчастіше така схема використовується у роздрібній торгівлі, а також у наданні послуг з бухгалтерського обліку, аудиту, консалтингу тощо. Типовою є ситуація, коли підприємство платить за проведення аудиту фізичній особі-підприємцю, який водночас працює бухгалтером на цій самій фірмі.

За прогнозами податківців, такі «працівники-підприємці» залишаться виключно найманими працівниками, тільки більш соціально захищеними. Це дозволило б бюджету додатково отримати більше 1 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб, а також 2 млрд. грн. єдиного соціального внеску.

Інші 230 тисяч підприємств, які працювали легально та не використовували схемі мінімізації можуть залишитися на спрощеній або обрати для себе альтернативну систему оподаткування.

„Маючи документи, які засвідчують вартість придбаного ними товару та документи щодо отриманого прибутку, такі платники сплачуватимуть 15-17 відсотків податку з доходів фізичних осіб, а не 25 відсотків податку на прибуток. Тобто заощаджуватимуть 10 відсотків різниці з податку на прибуток та податку з доходів фізичних осіб”, - зазначив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.

Для таких платників будуть проведені спеціальні семінари, на яких податківці нададуть вичерпні консультації. Графік проведення семінарів розміщений на сайті ДПА України (www.sta.gov.ua).

До речі, на сьогодні питома вага єдиного податку до податку з доходів фізичних осіб складає менше 2%. За січень-лютий 2011 року «спрощенці» сплатили до бюджету 161 млн. грн., загальні ж надходження ПДФО склали 8,1 млрд. грн.

Зазначимо, що оперативна статистика Державної податкової служби України не фіксує скорочення кількості представників малого бізнесу. За даними на 1 січня 2010 року в Україні було зареєстровано 2,65 млн. підприємців, на 1 січня 2011 року – 2,7 млн.

Прес-служба ДПА України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Не поладнали у батьківській хаті – за вбивство рідного брата на Житомирщині чоловік «відсидить» за ґратами 9 років
ПРОКУРАТУРА
Через 81 рік «повернувся» додому з війни: поховали воїна, останки якого знайшли пошуківці Житомирщини, — ФОТО
ІПО ПОШУК
Будівельні роботи сміттєпереробного заводу у Житомирі завершені вже на 90%, — ФОТО
СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД
В аварії загинув начальник 2-го відділу Житомирського РТЦК та СП капітан Ночевчук Сергій
ДТП/АВАРІЯ
Оголошення
live comments feed...