• Головна
  • Бердичевом гуляє невідома отрута: постраждало 12 людей
08:18, 29 січня 2014 р.

Бердичевом гуляє невідома отрута: постраждало 12 людей

Три сім’ї, дванадцять людей, у тому числі — тримісячна дитина, потрапили за останні дві доби до реанімації Центральної міської лікарні Бердичева. При цьому, всі сім’ї жили у абсолютно різних куточках міста — на вулицях Раскової, Руській та Яблуневій, як у багатоповерхівці, так і у приватних будівлях. Про це розповідає головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова. У всіх трьох випадках — отруєння невідомою речовиною.

Про це повідомляють "Бердичівські новини".

За словами очільника бердичівської медицини, перший випадок отруєння був зафіксований ще у неділю, у приватному будинку на вулиці Руській. Тоді зі скаргами на слабкість організму та інші характерні особливості отруєння звернулося троє осіб, які проживали у одному помешканні, серед яких була і дитина 2006 р.н. Зважаючи на симптоми та загальний стан організму людей терміново госпіталізували до реанімації. Правда, у понеділок їм стало легше і всі вони були виписані у задовільному стані. 

Але вже у понеділок, спочатку у першій половині дня, а потім і надвечір надійшло два нових повідомлення. У одній із квартир п’ятиповерхівки по вулиці Раскової зі схожими симптомами було виявлено одразу чотирьох людей, у тому числі — тримісячна дитина. Для порятунку бердичівлян було задіяно три бригади швидкої допомоги, всіх постраждалих так само доставлено у реанімаційне відділення - всі вони, крім малюка, були у критичному стані, без свідомості. Не обійшлося без реанімації і у третьому випадку — із приватного будинку на вулиці Яблуневій було госпіталізовано п’ятьох людей. Нині загроз для їхнього життя немає.

Паралельно медики почали встановлювати можливі причини отруєння, адже симптоми у всіх постраждалих були схожими. Та опитування особливих результатів не дали: кожна сім‘я вживала різну їжу. Виникли підозри і на можливе отруєння газом (у тому числі - чадним), адже у випадку на вулиці Раскової сусіди повідомили працівникам швидкої, що перед цим відчували запах газу. Проте, взяті відповідні проби, а потім проведені дослідження виявили отруєння продуктами неповного згоряння тільки у двох із дванадцяти потерпілих (при цьому, не у випадку із мешканцями будинку на вулиці Раскової, а у сім’ї з п’яти осіб з будинку на Яблуневій).

Тому Лариса Бабікова змушена була констатувати: причини отруєння ще десяти осіб — невідомі, які і речовина, яка до цього призвела. Зважаючи на масштабність та схожість випадків, у вівторок терміново було скликано засідання комісії із надзвичайних ситуацій Бердичева. На неї запросили значну кількість фахівців різни галузей, та, склалося враження, що розглядали тільки одну версію: можливе отруєння чадним газом.

За словами представника Бердичівського управління газового господарства Сергія Антонюка, після отримання відповідних повідомлень, працівники газової служби спільно із правоохоронцями провели відповідні обстеження помешкань, де виявили потерпілих. Як на вулиці Руській, так і Раскової (на Яблуневій експертні роботи ще тривають), спеціалісти зафіксували відсутність припливно-витяжно вентиляції. За її наявність несуть відповідальність власники помешкань, а контролюють цей процес працівники газової служби. Сергій Антонюк стверджує, що відповідні перевірки з цього приводу проводилися зовсім недавно — восени минулого року. Після цього, правда, господарі провели у своїх оселях так звані євроремонти зі встановленням металопластикових вікон та броньованих дверей. У результаті цього у помешканнях утворився своєрідний вакуум, що й не давав можливості належним чином працювати вентиляційній та витяжній системам. Адже для того, щоб витяжка працювала так як треба, у квартирі повинна бути достатня кількість кисню, що при металопластикових вікнах та відсутності провітрювання є малоймовірним. Так само припливно-вентиляційна система могла почати працювати із порушеннями через різке погіршення погодних умов, внаслідок чого виникло замерзання вентиляційних каналів.

Разом з тим, Сергій Антонюк заявив, що, зважаючи на обставини, він немає впевненості у тому, що люди могли отруїтися чадним газом.

Про те, що проводилася відповідна робота із перевірки витяжної системи та загалом газової мережі доповіли голова ОСББ “Зірка” (будинок на вулиці Раскової) Ірина Длугаш та уповноважений представник організації, яка займається обслуговуванням димовентиляційних каналів, Василь Дух. Вони стверджують, що передбачений нормативними документами обсяг робіт провели восени, здійснили обстеження. Тоді ніяких відхилень чи порушень у квартирі, де сталося отруєння, не було виявлено. Разом з тим, Ірина Длугаш припустила, що люди, зважаючи на наявність маленької дитини у квартирі, обігрівали помешкання за допомогою газової плити, що й могло спричинити отруєння. На це вказує те, що батареї у самій квартирі були не надто теплими, а гофрована труба витяжки нещільно закріплена і тому могла пропускати продукти згоряння. Правда, за її словами, люди заперечують факт обігрівають квартири газовою плитою.

Василь Дух, у свою чергу, розповів, що у понеділок здійснив повторне обстеження у цьому будинку. І на п’ятому поверсі у двох суміжних квартирах (у одній із них якраз проживали постраждалі) було виявлено зворотну тягу. Причиною цьому могло стати обмерзання димовентиляційних каналів. До речі, за словами Ірина Длугаш, і у цій сусідній квартирі, де проживає інша сім’я, люди теж кілька днів скаржились на погіршення самопочуття. Стосовно приватних будинків, то Василь Дух стверджує, що зворотна тяга може там виникати через “сильний вітер з поля”.

Резюмуючи засідання комісії заступник міського голови Сергій Онофрійчук відзначив, що можливими причинами масового отруєння є кілька причин. Серед яких: відсутність достатньої кількості кисню у помешканнях та притяжної вентиляції. У зв’язку з цим комісією із надзвичайних ситуацій було прийнято рішення, яким зобов’язано відповідні структури, а також власників приміщень здійснити додаткових заходів щодо перевірки димовентиляційної системи у будинках, утеплення вивідних каналів та їхньої розчистки. Це стосується не тільки окремих організацій, але і всіх мешканців, кожен із яких несе персональну відповідальність за стан власної оселі та наявних у ній мереж.

Водночас, як вже зазначалося, на засіданні комісії було розглянуто, по суті, одну можливу версію отруєння трьох бердичівських сімей — отруєння продуктами неповного згоряння. Інші версії не озвучувалися, незважаючи на те, що отруєння чадним газом підтверджено тільки у двох із дванадцяти постраждалих. У всіх інших випадках — “невідома речовина”. А це може бути будь-що. Чи дасть хтось гарантію, що надалі подібних випадків не буде?

За словами начальника Бердичівського МВ УМВС Юрія Олефіра, повідомлення про ці випадки отруєння зареєстровані в установленому законом порядку. Наразі за цими фактами проводиться перевірка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...