• Головна
  • На Житомирщині лютують морози: є госпіталізовані з обмороженням, загиблі від переохолодження
09:16, 1 лютого 2014 р.

На Житомирщині лютують морози: є госпіталізовані з обмороженням, загиблі від переохолодження

Упродовж останнього тижня до районних лікарень Житомирщини госпіталізовано 9 осіб із різними ступенями обмороження та переохолодження. Мороз не припиняється. Подібне ускладнення погодних умов настало дещо несподівано, адже перша половина зими була відносно теплою. Управління ДСНС у Житомирській області занепокоєне кількістю постраждалих осіб в умовах низьких температур.

На превеликий жаль, з початку опалювального сезону на Житомирщині вже зафіксовано 2 випадки загибелі людей від переохолодження. Стійка мінусова температура не на жарт розгулялася в Овруцькому районі. Лише протягом одного дня до травматологічного відділення Овруцької центральної районної лікарні потрапили три людини з різними типами відмороження.

Один із цих випадків стався у селі Стуговщина Овруцького району. 59-річний чоловік тривалий час займався на вулиці господарчими роботами. Внаслідок цього отримав відмороження кистей рук, але до лікарні звернувся не одразу. У результаті його було шпиталізовано.

Два інші випадки трапилися через зловживання алкогольними напоями. Люди просто заснули на вулиці. Від смерті їх врятували випадкові перехожі. Постраждалі отримали відмороження рук та ніг.

Як кажуть лікарі, дуже часто люди звертаються не зразу після охолодження. Як наслідок – лікування в таких випадках не обходиться без хірургічного втручання. Оскільки найчастіше від холоду страждають у першу чергу кінцівки – люди через необережність та неуважність до свого здоров’я часто-густо втрачають руки та ноги. Убезпечити від подібних втрат може правильно надана невідкладна долікарська допомога.

З метою профілактичних заходів, співробітники Управління ДСНС у Житомирській області відвідали Центр опіків та пластичної хірургії Житомирської обласної лікарні ім. О. Ф. Гербачесвського. Під час перебування в опіковому центрі нам вдалося поспілкуватися з лікарями, а з їх дозволу і з пацієнтами.

- На даний момент у нас на лікуванні перебуває два пацієнта з обмороженнями. Один чоловік отримав обмороження 3-4 ступеня обох стоп. Зі слів хворого, він їхав верхи на коні і дорогою провалився під лід водойми. Ноги його промокли у крижаній воді. До лікарів постраждалий не звернувся одразу. Лише через декілька днів він все ж таки направився до Центральної районної лікарні, звідки його негайно перевели до Житомирської обласної лікарні. Скоріше за все, без хірургічного втручання тепер не обійтися.

Другий пацієнт з поверхневим відмороженням пальців обох кистей. Чоловік поїхав навідати свою маму та допомогти їй по господарству. Протягом тривалого часу він різав на морозі метал. Під час роботи пацієнт не відчував дискомфорту. Лише після того як зайшов до теплого приміщення зрозумів, що відморозив пальці рук. За умови своєчасного лікування, його травма не залишить після себе шкідливих наслідків, – розповідає лікар-комбустіолог Центру опіків та пластичної хірургії Сергій Ковалевський.

Йдучи до пацієнтів в палату ми вже знали за яких обставин вони травмувалися. Тому розмовляти з чоловіками було не так ніяково. Вони привітно посміхалися та охоче побалакали з нами. Крім того постійно наголошували на тому, щоб інші не повторювали їхніх помилок.

Ступені обмороження

- Обмороження поділяється на 4 ступені. Перший характеризується побілінням та онімінням (мурашки бігають по шкірі). Зайшовши у тепле приміщення, в людини відновлюється чутливість в кінцівках, а також з’являються біль і посиніння. При другому ступені до попередніх симптомів додається поява пухирів з прозорим вмістом. Третій ступінь є початком некрозу м’яких тканин та появи пухирів із вмістом синього чи кров’янистого забарвлення. Четвертий – глибина ушкодження тканин така, що некротизуються кістки.

Найчастіше відморожуються кінцівки (пальці рук та ніг), ніс, вуха, щоки. Більш схильні до відмороження особи, які страждають на серцево-судинні захворювання. Особливо люди, які мають захворювання нижніх кінцівок – атеросклероз. Це хвороба при якій кров доставляє до кінцівок не достатню кількість кисню. За рахунок морозу, виникає спазм капілярів, при якому приток кисню взагалі зупиняється і такі люди ще скоріше можуть відморозити собі кінцівки. Також серед осіб із подібної категорії ризику, ті, які знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Вони не можуть адекватно реагувати на відчуття морозу. Тим паче людина під дією алкоголю відчуває хибне тепло.

Проте, Сергій Вікторович підкреслює, що від холоду можна постраждати не лише через алкоголь чи відсутність даху над головою.

Перша допомога при обмороженні

- Відчувши холод, найкращий варіант – зайти у тепле приміщення. Якщо вже такої змоги немає, то треба окутати вражені кінцівки якимись підручними засобами. Тобто робиться термоізоляційний кокон з вати, марлі тощо. Після чого все рівно треба дістатися до найближчого теплого місця. Там необхідно пити багато теплої рідини: чай, компот, морс. При найпершій можливості обов’язково звернутися за допомогою до лікарів.

Наостанок хочемо додати, що найкращий порятунок від тієї чи іншої небезпеки – це максимально утриматися від ситуацій, що її провокують. У даному разі із різким пониженням температури радимо без зайвої потреби не залишати тепле приміщення. Зичимо вам здоров’я! Бережіть себе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...