Бюджет Житомира на 2014 рік є соціально орієнтованим

Загальний обсяг міського бюджету становитиме 1,2 млрд.грн. У порівнянні з минулим роком обсяг бюджету зростає на 14 відсотків. При цьому половина даних коштів (близько 600,0 млн.грн.) спрямовується на забезпечення функціонування бюджетних установ – освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення. На виплату допомог сім'ям з дітьми спрямовується 271,0 млн.грн., на надання пільг і субсидій населенню – 56,1 млн.грн.

Таким чином, прямі витрати бюджету на надання соціальних послуг та соціальних виплат становитимуть близько 80 %. Про це повідомляє департамент бюджету міської ради.

Працівники міських бюджетних установ – це значна частина жителів міста, майже 12 тис. осіб. В освіті працює 6,3 тис. чоловік, в охороні здоров'я – 4,1 тис. чоловік, в інших галузях зайнято 1,5 тис.чоловік. На оплату їх праці передбачені кошти, що на 8 відсотків більше минулого року.

Бюджетом на 2014 рік передбачається поступове, двічі протягом року підвищення рівня заробітної плати. Торік заробітна плата бюджетників зросла на 5 відсотків. Загалом при обрахунку витрат на оплату праці бюджетних працівників враховано усі види обов’язкових надбавок і доплат, в тому числі запроваджені у 2011-2012 роках додаткові види оплати праці відповідно до соціальних ініціатив Президента. Це виплата допомоги на оздоровлення медичним працівникам та працівникам закладів культури при виході у відпустку, 20 % надбавка за престижність професії педагогічним працівникам усіх закладів, яка до 01.09.2011 виплачувалась лише працівникам шкіл, а також підвищення на 20 відсотків посадових окладів соціальних працівників, які обслуговують ліжкових хворих. Крім того враховано також стимулюючу виплату – щорічну винагороду за сумлінну працю працівникам освіти (відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту») у розмірі 50 % посадового окладу, як і у 2013 році.

Разом з тим, як і у попередніх роках, на стадії формування бюджету, на жаль, державою не у повному обсязі забезпечено фінансовим ресурсом місцеві бюджети на виконання делегованих повноважень у галузях освіти та охорони здоров'я. Внаслідок цього дефіцит коштів на виплату заробітної плати працівникам освіти становить майже 36 млн.грн. По школах недостатньо коштів на виплату заробітної плати за листопад та грудень, по дитячих садочках – за грудень. Аналогічно по закладах охорони здоров'я недостатність коштів складає 10 млн.грн. (менше місячного фонду оплати праці за грудень 2014 року. В цілому дефіцит коштів становить 46 млн.грн., що на 12 млн.грн. менше, ніж на початку 2013 року. Проте, протягом 2013 року, як і у попередніх роках, забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, в тому числі і за грудень. При цьому виплата здійснювалась виключно за державні кошти, які спрямовуються на делеговані державою повноваження.

Важливою складовою у структурі бюджетних витрат є витрати на енергоносії. Позитивним є зниження вартості природного газу на 30 відсотків, внаслідок чого в середньому на 22 відсотка зменшено тариф для установ на теплову енергію. Це дає можливість вивільнити у порівнянні з минулим роком майже 13 млн.грн., які спрямовувались на оплату енергоносіїв та направити дані кошти на забезпечення потреб установ – придбання інвентарю, проведення поточних ремонтів.

У бюджеті передбачено у повному обсязі потребу на забезпечення якісного харчування дітей у садочках та учнів 1-4 класів у школах. Видатки збільшено на 3,9 млн.грн., або на 17,2 %.

Новим є у 2014 році забезпечення сніданками учнів 5-11 класів, на що держава виділила для міста 5,2 млн.грн.

Також приділено значну увагу оновленню матеріально-технічної бази закладів освіти. У продовження розпочатої роботи по влаштуванню спортивних майданчиків на територіях учбових закладів в бюджет 2014 року закладаються 1,6 млн.грн. коштів міського бюджету розвитку. Разом з тим, з державного бюджету на дану мету також вперше передбачається 2,2 млн.грн. Крім того, на модернізацію дитячих ігрових майданчиків на територіях дитячих садочків державою передбачено також 2,2 млн.грн. Разом 6,0 млн.грн.

По закладах охорони здоров'я збільшено витрати на медикаменти для лікування хворих у 2,5 рази, а також витрати на харчування на 11%.

В цілому для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ передбачені кошти у повному обсязі на якісному рівні 2013 року з урахуванням інфляційних процесів. Індекс інфляції на 2014 рік прогнозується 4,3 відсотка.

За рахунок власних доходів (ІІ кошику) міського бюджету забезпечено поточне утримання об'єктів міської інфраструктури та благоустрою. Видатки на дану мету збільшені на 8 відсотків. Дані роботи виконуються комунальними підприємствами міста, на яких працює понад 4,5 тис. чоловік.

Разом з тим, за рахунок коштів бюджету розвитку (134,6 млн.грн.) та коштів фонду охорони навколишнього природного середовища (54,0 млн.грн.) планується здійснити капітальні вкладення у модернізацію об'єктів міської інфраструктури.

Зокрема, на проведення реконструкції головної каналізаційної насосної станції передбачено 20,0 млн.грн. В цілому на ремонт мереж КП «Житомирводоканал» спрямовується понад 30,0 млн.грн.

Більше, ніж у 2 рази у порівнянні з минулим роком збільшені видатки на озеленення міста. В тому числі на знесення аварійних дерев та оновлення зелених насаджень на території міських навчальних закладів понад                     0,5 млн.грн.

На облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів та придбання сучасних контейнерів пропонується виділити 3,0 млн.грн.

Також в бюджеті на 2014 рік у повному обсязі передбачені кошти на завершення реконструкції літнього театру «Ракушка» та завершення протизсувних заходів в сумі 6,6 млн.грн., завершення реконструкції корпусу НВК № 25 в сумі майже 4,0 млн.грн.

Крім того, передбачені кошти на капітальний ремонт комунікацій по вулиці Михайлівській в сумі 3,8 млн.грн., на капітальний ремонт Старого бульвару (5,1 млн.грн.), капітальний ремонт майдану С.П. Корольова (2,0 млн.грн.).

На зміцнення матеріально-технічної бази Житомирського трамвайно-тролейбусного управління з бюджету розвитку планується спрямувати 10,4 млн.грн., в тому числі 4,0 млн.грн. на придбання вагонів тролейбусів.

Проектом міського бюджету на 2014 рік передбачені усі неоплачені витрати та кредиторська заборгованість, які лишились перехідними з бюджету 2013 року.

До затвердження міського бюджету на 2014 рік у відповідності до Бюджетного кодексу капітальні видатки фінансувати взагалі неможливо, а поточні видатки здійснюються у межах 1/12 призначень, які були передбачені на 2013 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
У Житомирі вперше проходить відкритий  турнір зі стрільби з лука. У спорткомплексі ЖДУ імені Івана Франка на влучність змагаються як професійні спортсмени, так і новачки. Програма турніру розрахована на 3 дні – з 13 по 15 грудня. Аматорський кубок Артеміди відбудеться 14 грудня. Новачки, які вперше взяли вперше взяли в руки лук і стріли, мали змогу потренуватися та прийти на турнір  вже більш підготовленими. На змаганнях - команди  з різних областей Україн...
Суспільство
14 грудня в Україні традиційно відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.  Напередодні пам'ятної дати, у Житомирі нагородили містян, які ціною свого здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. За активну громадянську позицію, самовіддану працю, мужність і героїзм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та з нагоди Дня вшанування учасників л...
Спорт
«БК Житомир»  успішно представляє наше місто. Це найвище досягнення за роки розвитку Житомирського баскетболу. Окрім того клуб вийшов у ¼ розіграшу Кубку України з баскетболу. Керівництво клубу та гравці подякували очільникам міста та депутатському корпусу за фінансову підтримку з міського бюджету, що дало можливість сплатити внесок за участь в чемпіонаті, придбати спортивну форму, м’ячі та здійснювати виїзди на змагання. Клуб також працюватиме в напрямку...
Суспільство
Сьогодні у Житомирській міській раді презентували фотопроєкт «#РівноЗначимі». Мета соціального фотопроєкту - актуалізація проблеми гендерних стереотипів у Житомирській області та посилення рівних можливостей жінок і чоловіків. Гостей фотовиставки привітала заступник міського голови Світлана Ольшанська, яка наголосила на тому, що саме рівна участь  жінок і чоловіків у життєдіяльності міста є запорукою розвитку та процвітання Житомира. У фотопроєкті взяли уч...
Суспільство
Сьогодні, 13 грудня, у Житомирі згадують тих, хто ціною власного життя та здоров’я подарував майбутнє іншим. Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися пам’ятні заходи біля меморіальної дошки пам'яті першого Міністра України у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Г.О.Готовчиця, меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля, біля пам'ятного...
Новини компаній
Новий рік уже майже у нас на носі, і, здається, немає людини, яка б не задумалася: «Що ж подарувати рідним цього разу? Здається, посуд, іграшки, одяг вже були…». У цей нелегкий момент рекламне агентство LEADER LTD підкаже вам ідеальний варіант для подарунку – Ваше фото на полотні. Цифрові можливості блискавично швидко розвиваються, а технології не стоять на місці. Здається, нещодавно якісний друк на тканині був із розділу фантастики, а сьогодні – це те, д...
Суспільство
Сьогодні, 13 грудня, під час шістдесятої (позачергової) сесії міської ради депутати прийняли рішення про приватизацію нежитлового приміщення за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 54 шляхом викупу. У рішенні, зокрема, зазначається: «Приватизувати шляхом викупу приватному підприємству «Автомагістраль» нежитлове приміщення загальною площею 133,9 кв.м за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 54 за ціною продажу 1 621 054 грн. 00 коп. (один мільйон шістсот двадц...
Суспільство
12 грудня, у Житомир з робочим візитом завітав директор проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Міхаель Енгель. У Житомирі офіційно стартує друга фаза проєкту, що триватиме до кінця жовтня 2023 року.  "Цей Проєкт дозволив Житомиру вийти на якісно новий рівень стратегічного планування за участі містян, бізнесу і влади. Нам вдалося розробити Концепцію інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року та План сталої міської мобільності. Ми зацікавлені у...
Суспільство
Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Житомирський міський центр зайнятості організували проект «Шлях до майбутньої професії», спрямований на допомогу  учням у правильному виборі професійного шляху. 12 грудня у сесійній залі Житомирської міської ради відбулося закриття вже VІ циклу Інформаційної школи профорієнтації, яка  діє з 2017 року у рамках  даного профорієнтаційного проєкту. Слухачі Школи відмітили, що отримали ба...