Бюджет Житомира на 2014 рік є соціально орієнтованим

Загальний обсяг міського бюджету становитиме 1,2 млрд.грн. У порівнянні з минулим роком обсяг бюджету зростає на 14 відсотків. При цьому половина даних коштів (близько 600,0 млн.грн.) спрямовується на забезпечення функціонування бюджетних установ – освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення. На виплату допомог сім'ям з дітьми спрямовується 271,0 млн.грн., на надання пільг і субсидій населенню – 56,1 млн.грн.

Таким чином, прямі витрати бюджету на надання соціальних послуг та соціальних виплат становитимуть близько 80 %. Про це повідомляє департамент бюджету міської ради.

Працівники міських бюджетних установ – це значна частина жителів міста, майже 12 тис. осіб. В освіті працює 6,3 тис. чоловік, в охороні здоров'я – 4,1 тис. чоловік, в інших галузях зайнято 1,5 тис.чоловік. На оплату їх праці передбачені кошти, що на 8 відсотків більше минулого року.

Бюджетом на 2014 рік передбачається поступове, двічі протягом року підвищення рівня заробітної плати. Торік заробітна плата бюджетників зросла на 5 відсотків. Загалом при обрахунку витрат на оплату праці бюджетних працівників враховано усі види обов’язкових надбавок і доплат, в тому числі запроваджені у 2011-2012 роках додаткові види оплати праці відповідно до соціальних ініціатив Президента. Це виплата допомоги на оздоровлення медичним працівникам та працівникам закладів культури при виході у відпустку, 20 % надбавка за престижність професії педагогічним працівникам усіх закладів, яка до 01.09.2011 виплачувалась лише працівникам шкіл, а також підвищення на 20 відсотків посадових окладів соціальних працівників, які обслуговують ліжкових хворих. Крім того враховано також стимулюючу виплату – щорічну винагороду за сумлінну працю працівникам освіти (відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту») у розмірі 50 % посадового окладу, як і у 2013 році.

Разом з тим, як і у попередніх роках, на стадії формування бюджету, на жаль, державою не у повному обсязі забезпечено фінансовим ресурсом місцеві бюджети на виконання делегованих повноважень у галузях освіти та охорони здоров'я. Внаслідок цього дефіцит коштів на виплату заробітної плати працівникам освіти становить майже 36 млн.грн. По школах недостатньо коштів на виплату заробітної плати за листопад та грудень, по дитячих садочках – за грудень. Аналогічно по закладах охорони здоров'я недостатність коштів складає 10 млн.грн. (менше місячного фонду оплати праці за грудень 2014 року. В цілому дефіцит коштів становить 46 млн.грн., що на 12 млн.грн. менше, ніж на початку 2013 року. Проте, протягом 2013 року, як і у попередніх роках, забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, в тому числі і за грудень. При цьому виплата здійснювалась виключно за державні кошти, які спрямовуються на делеговані державою повноваження.

Важливою складовою у структурі бюджетних витрат є витрати на енергоносії. Позитивним є зниження вартості природного газу на 30 відсотків, внаслідок чого в середньому на 22 відсотка зменшено тариф для установ на теплову енергію. Це дає можливість вивільнити у порівнянні з минулим роком майже 13 млн.грн., які спрямовувались на оплату енергоносіїв та направити дані кошти на забезпечення потреб установ – придбання інвентарю, проведення поточних ремонтів.

У бюджеті передбачено у повному обсязі потребу на забезпечення якісного харчування дітей у садочках та учнів 1-4 класів у школах. Видатки збільшено на 3,9 млн.грн., або на 17,2 %.

Новим є у 2014 році забезпечення сніданками учнів 5-11 класів, на що держава виділила для міста 5,2 млн.грн.

Також приділено значну увагу оновленню матеріально-технічної бази закладів освіти. У продовження розпочатої роботи по влаштуванню спортивних майданчиків на територіях учбових закладів в бюджет 2014 року закладаються 1,6 млн.грн. коштів міського бюджету розвитку. Разом з тим, з державного бюджету на дану мету також вперше передбачається 2,2 млн.грн. Крім того, на модернізацію дитячих ігрових майданчиків на територіях дитячих садочків державою передбачено також 2,2 млн.грн. Разом 6,0 млн.грн.

По закладах охорони здоров'я збільшено витрати на медикаменти для лікування хворих у 2,5 рази, а також витрати на харчування на 11%.

В цілому для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ передбачені кошти у повному обсязі на якісному рівні 2013 року з урахуванням інфляційних процесів. Індекс інфляції на 2014 рік прогнозується 4,3 відсотка.

За рахунок власних доходів (ІІ кошику) міського бюджету забезпечено поточне утримання об'єктів міської інфраструктури та благоустрою. Видатки на дану мету збільшені на 8 відсотків. Дані роботи виконуються комунальними підприємствами міста, на яких працює понад 4,5 тис. чоловік.

Разом з тим, за рахунок коштів бюджету розвитку (134,6 млн.грн.) та коштів фонду охорони навколишнього природного середовища (54,0 млн.грн.) планується здійснити капітальні вкладення у модернізацію об'єктів міської інфраструктури.

Зокрема, на проведення реконструкції головної каналізаційної насосної станції передбачено 20,0 млн.грн. В цілому на ремонт мереж КП «Житомирводоканал» спрямовується понад 30,0 млн.грн.

Більше, ніж у 2 рази у порівнянні з минулим роком збільшені видатки на озеленення міста. В тому числі на знесення аварійних дерев та оновлення зелених насаджень на території міських навчальних закладів понад                     0,5 млн.грн.

На облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів та придбання сучасних контейнерів пропонується виділити 3,0 млн.грн.

Також в бюджеті на 2014 рік у повному обсязі передбачені кошти на завершення реконструкції літнього театру «Ракушка» та завершення протизсувних заходів в сумі 6,6 млн.грн., завершення реконструкції корпусу НВК № 25 в сумі майже 4,0 млн.грн.

Крім того, передбачені кошти на капітальний ремонт комунікацій по вулиці Михайлівській в сумі 3,8 млн.грн., на капітальний ремонт Старого бульвару (5,1 млн.грн.), капітальний ремонт майдану С.П. Корольова (2,0 млн.грн.).

На зміцнення матеріально-технічної бази Житомирського трамвайно-тролейбусного управління з бюджету розвитку планується спрямувати 10,4 млн.грн., в тому числі 4,0 млн.грн. на придбання вагонів тролейбусів.

Проектом міського бюджету на 2014 рік передбачені усі неоплачені витрати та кредиторська заборгованість, які лишились перехідними з бюджету 2013 року.

До затвердження міського бюджету на 2014 рік у відповідності до Бюджетного кодексу капітальні видатки фінансувати взагалі неможливо, а поточні видатки здійснюються у межах 1/12 призначень, які були передбачені на 2013 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Кримінал
За процесуального керівництва прокуратури Житомирської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом надання підприємцем неправомірної вигоди керівнику підрозділу УСБУ в області. У вівторок, 30 червня 2020 року, процесуальним керівником затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт за ч. 3 ст. 369 КК України (надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище). За даними слідства, столични...
Пригоди
02 липня о 05:35 рятувальники аварійно-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС в області залучалися на ліквідацію наслідків дорожньо-транспортної пригоди, що сталася в с.Кмитів Коростишівського району на трасі Київ-Чоп за участю легковика та вантажівки. Там, за попередньою інформацією, внаслідок зіткнення зазначених автівок, дві особи загинуло та 1 травмована. Остання – пасажирка, яка перебувала на задньому сидінні легковика. Жінці затисло конструкціями...
Інтерв'ю
Про те, як це - бути командиром елітного спецпідрозділу, і про юнацьку мрію стати військовим льотчиком, наша розмова напередодні 5-річчя поліції України з харизматичним керівником житомирського КОРДу Олексієм Литвинчуком. Розсудливий та врівноважений 39-річний капітан поліції водночас вимогливий до себе та підлеглих. У юнацькому віці хлопець не просто мріяв, а активно готувався до вступу у військовий авіаційний вуз: - Мій дядько був льотчиком і розповідав...
Суспільство
Про це зазначається в повідомленні Ємільчинської селищної ради. «УВАГА! Шестирічна дівчинка, жителька с. Куліші Ємільчинського району Житомирської області Вікторія Вінокурова, потребує нашої з вами допомоги! В червні цього року дитина отримала травму ока, проте після першої операції, на жаль, втратила зір. На даний час Вікторія потребує коштів на операцію по відновленню зору. Тож шановні земляки! Давайте гуртом допоможемо дівчинці знову бачити цей прекрасн...
Культура
Про це повідомляється у Фейсбук-спільноті «30-ої окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького». «"Щит з острогою": розбито тарілку фільму про 30 бригаду!Сьогодні знято перші кадри документальної стрічки про 30-ту окрему механізовану бригаду імені князя Костянтина Острозького. За кіношною традицією було розбито тарілку з назвою "Щит з острогою" та іменами учасників творчої групи. Незабаром - перший відеоанонс фільму!», — розповідається в д...
Суспільство
За даними Житомирського обласного лабораторного центру станом на 09:00 02.07.2020 (за минулу добу – 1 липня) зареєстровано нових лабораторно підтверджених випадків – 13. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОДА. Всього випадків (з наростаючим підсумком) – 1421. Одужало всього – 835. Померло всього – 30. За добу надійшло повідомлення про підозру – 16. Всього підозр (з наростаючим підсумком) – 2705. Всього проведено досліджень за добу лабораторією ОЛЦ –...
Суспільство
Про це повідомляє КП «Житомирводоканал» міської ради. Водопостачання тимчасово обмежене до будинків, що знаходяться за такими адресами: - вул. Київська, 110; - вул. Небесної Сотні, 26; - перетин вул. Михайла Грушевського / вул. Східна; - вул. Корольова, 169; - вул. Перемоги, 32; - пров. 2-й Кривий Брід, 11; - вул. Подільська, 5; - вул. Кармелюка, 6. Водопостачання за вказаними адресами буде відновлено одразу після виконання робіт.
Кримінал
30 червня до Любарського відділення поліції надійшло повідомлення про пошкодження паркану поблизу комунальної установи в районному центрі. Поліцейські встановили учасників правопорушення та нині з’ясовують обставини події. На місці події працювала слідчо-оперативна група Любарського відділення поліції. Попередньо, уночі невідомі пошкодили паркан, встановлений навколо комунальної установи, належної селищній раді. Молодики зігнули верхні частини елементів з...
Влада
Приміщення їдальні Житомирської ЗОШ №30 капітально відремонтують. Про це повідомили на позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради 30 червня. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради. «За сприяння Житомирської обласної державної адміністраціїу рамках урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів» надійшла субвенція з державного бюджету для ремонту приміщень їдальні ЗОШ №30 на загальну суму 1 млн 70 тис. 831 грн», - з...