• Головна
  • У Житомирі відкрилась виставка «Афганські замальовки» Василя Вознюка
фото
11:03, 6 лютого 2014 р.

У Житомирі відкрилась виставка «Афганські замальовки» Василя Вознюка

фото

Житомирський карикатурист Василь Вознюк відкрив чергову персональну виставку. Всесвітньо визнаний художник представив для житомирян 20 робіт на Афганську тему. Виставка проходить у віддділі мистецтва в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича.

Сам Василь Вознюк назвав свої роботи замальовками про Афганістан. Крім того працівники бібліотеки підготували в додачу до виставки, експозицію літератури та джерел про події в Афганістані.

Виставка триватиме до 15 лютого.

Довідково:

Василь Васильович Вознюк– член Асоціації карикатуристів України, головний художник Асоціації КВН України, член Національної спілки журналістів України, член громадської організації «Творче об'єднання мистецтв «Аполон», арт-директор Міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Кінотур».

 Дійсний член Міжнародної організації із захисту прав карикатуристів (Cartoonists Right Network / International), Міжнародної організації захисту свободи слова «Репортери без кордонів» (Reporters Sans Frontiers). Лауреат і призер багатьох міжнародних виставок і конкурсів карикатури. Його ім'я внесено в дві енциклопедії сучасної карикатури. Василь Вознюк – єдиний художник-карикатурист в Україні, який малює королівським сім’ям Європи. Сьогодні практично немає такої країни світу, де б не знали про його творчість.

 Однією з перших живописних робіт житомирського художника  Василя  Вознюка був портрет британської королеви Єлизавети II. Художник намалював портрет для подарунка королеві до дня народження. На ньому Єлизавета ІІ в капелюшку поверх української хустки. Василь надіслав картину до Лондона  і згодом отримав офіційний лист-подяку із Букінгемського палацу, в приватній колекції якого й зберігається портрет житомирського художника. Американці попросили Вознюка зробити дублікат цього малюнка.

Малювати Василь почав після того, як отримав поранення в Афганістані. Тоді хотів розвеселити втомлених друзів у палаті. Знайшов карту, олівець, намалював  картинки, передав їх по ліжках. Так і став художником.

До Афганістану Василь попросився сам у 1986-му. Щоб мама не хвилювалася, на листах писав ”Монголія”. Інші, за словами Василя, обманювали, що в Чехословаччині служать.

Василь Вознюк винайшов також власну техніку дружнього шаржу. Він створює портрет за підписом людини. Назвав цю техніку ”трив”. Це тому, що в його імені є три ”В” – Вознюк Василь Васильович. Його першим клієнтом був американський ілюзіоніст Девід Копперфільд. 1999-го він відвідав Київ, і йому мали передати роботу Вознюка.

Василь Вознюк брав участь у виставках від Японії до Латинської Америки. Мав запрошення читати лекції в паризькому університеті Сорбонна.

Велика народна любов прийшла до Василя Вознюка після того, як його запросили до телепередачі «Свобода слова» Савіка Шустера. Щотижня в прямому ефірі Василь малював гостей студії Шустера – переважно відомих політиків. Сьогодні їхні колекції прикрашають власні жартівливі портрети, створені Василем Вознюком.

 1958, 3 липня — Василь Вознюк народився у місті Карші Кашкадарінської області в Узбекистані в родині військовослужбовця.

1976 — служив у військах Західного прикордонного округу. З 1976 року проживає в Житомирі.

1977 — 9 років працював на заводі ”Електровимірювач” у Житомирі.

1986 — служив у Афганістані вільнонайманим, був поранений.

З 1988 р. працює художником в найпрестижніших українських та міжнародних виданнях, ілюструє книги.

З 2000 року бере участь в міжнародних конкурсах.

2001 – отримав Гран-прі в Парижі на українсько-французькому конкурсі політичної карикатури «Преса і влада».

2002 – зайняв 3 місце на Московському відкритому фестивалі карикатури.

5 років поспіль перемагав на щорічному конкурсі «Бізнес в Україні».

2003 – отримав пропозицію з Бельгії ілюструвати книгу про вагітність (благодійний проект під патронатом бельгійського короля Альберта II).

Намалював портрет королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

З 2004 року кілька років поспіль брав участь в японському конкурсі карикатури, який проводить токійська газета «Іаміурі».

З 2005 року в столичному музеї Державної прикордонної служби України було відкрито постійно діючу експозицію книжної графіки художника під назвою «Моє прикордоння».

 Нагороджений медалями: «Захиснику Вітчизни», «Ветерану-інтернаціоналісту», «За сумлінну службу в Державній прикордонній службі України» та кількома ювілейними нагородами.

Лауреат і призер багатьох міжнародних виставок і конкурсів карикатури. Його ім'я внесене до двох енциклопедії сучасної карикатури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...