• Головна
  • Житомирські рятувальники провели «льодові» рейди
фото
12:07, 10 лютого 2014 р.

Житомирські рятувальники провели «льодові» рейди

фото

Упродовж січня на водоймах області загинуло 2 людини. Такі наслідки необережності під час вилову риби та порушення правил безпеки на льоду. Так, 8 січня потонув рибалка із с. Стрижівка Любарського району, а 18 січня – на тонкій кризі загинула 38-річна мешканка Попільнянського району.

Досі замерзлі водойми не створювали небезпеку під час перебування на них. Проте за прогнозами синоптиків тепер температура повітря щодня підвищуватиметься на кілька градусів. Тож небезпека перебування на льоду зростатиме.

З метою попередження загибелі та травмування людей на водних об’єктах працівниками Управління ДСНС України у Житомирській області 8-го лютого проведено рейдові перевірки по популярним серед житомирських рибалок місцям вилову риби.

Під час заходу фахівці проводили роз’яснювальну роботу щодо безпечного поводження на кризі, правил вилову риби, доводили до рибалок сумну статистику минулого року та основні причини трагедій. А також пояснювали як правильно надавати першу медичну допомогу потерпілому при утопленні, охолодженні. Крім того вручили любителям зимової рибалки наочну агітацію із важливими правилами безпечного поводження на водоймах. На сам кінець, рятувальники помітили на кризі малолітніх дітей, які каталися на льоду під наглядом матері. Співробітники Управління поспілкувались стосовно правил безпеки на льоду і з дітлахами. Малеча в свою чергу пообіцяла суворо дотримуватись усіх правил безпеки.

Задля убезпечення усіх хто перебуває на кризі, рятувальники Житомирщини застерігають: виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.

Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

Рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

І пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

reid_1reid_2reid_3reid_5reid_6

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...