13:18, 13 лютого 2014 р.
З 12 лютого житомиряни будуть по-новому реєструвати права на нерухомість
З 12 лютого 2014 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 868, якою врегульовано Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Основні нововведення стосуються порядку подачі заяв, проведення державної реєстрації прав на новобудови, оренди землі, оформлення прав на об’єкти державної і комунальної власності, видачі документів взамін втрачених, зіпсованих або пошкоджених державних актів і свідоцтв про право власності та отримання інформації з Реєстрів.
Про це сайту повідомили в реєстраційній службі.
Подання документів для проведення державної реєстрації прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна наразі здійснюється і особисто заявником, і шляхом надсилання поштою з описом вкладення. При цьому справжність підпису на заяві заявника засвідчується відповідно до Закону України «Про нотаріат». Також додаються документи про сплату державного мита (крім випадків звільнення від сплати відповідно до законодавства) та за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Аналогічний порядок і отримання інформації щодо зареєстрованих прав, відмінність лише – в скріплені підпису заявника органу державної влади чи місцевого самоврядування печаткою відповідного органу замість нотаріального посвідчення. Детальний перелік документів та порядок подачі заяви поштою можливо дізнатись як в органі державної реєстрації, так і у працівників пошти.
Значно полегшилась реєстрація прав оренди на земельні ділянки. Раніше, щоб зареєструвати оренду земельної ділянки, необхідно було спочатку зареєструвати право власності на саму ділянку, потім – право оренди на неї, і лише після цього оформити продовження договору оренди. Зараз можливо без первинної реєстрації права власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструвати право оренди та його продовження, за умови якщо право власності на передану в оренду земельну ділянку вже раніше зареєстроване, що має бути підтверджене відповідним документом.
Також скоротився перелік документів, які потрібно надавати громадянину для реєстрації новобудови. Відтепер інвесторам необхідно буде звертатися за реєстрацією майна зі значно меншим пакетом документів. Якщо раніше інвестору житлового будівництва треба було принести повний пакет документів на весь будинок і потім вже тільки на свою квартиру, то тепер забудовник буде надавати реєстраційній службі весь пакет, а громадянин, як власник свого одного приміщення, буде підтверджувати право власності на власний об’єкт.
Щодо оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна державної або комунальної власності, право власності на які не зареєстровано до 1 січня 2013 р., то за відсутності документа, що підтверджує виникнення права державної або комунальної власності на такий об’єкт подаються: технічний паспорт, витяг з Єдиного реєстру об’єктів державної власності щодо такого об’єкта (для нерухомості державної форми власності), документ, відповідно до якого підтверджується факт перебування об’єкта нерухомого майна у комунальній власності, виданий відповідним органом місцевого самоврядування; документ, відповідно до якого підтверджується факт відсутності перебування об’єкта нерухомого майна у державній власності, виданий Фондом державного майна чи його регіональним відділенням (для нерухомості комунальної форми власності).
Даним Порядком врегульовано і проблему отримання свідоцтв про право власності на заміну втрачених, пошкоджених чи зіпсованих свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих органами місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією, державних актів . В цьому випадку заявник має подати завірену в установленому порядку органом, що видавав документ, копію примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа і у разі втрати – оголошення про втрату документа у регіональних друкованих засобах масової інформації за місцем розташування нерухомого майна.
На користь спрощення системи вказує і пункт 19 Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, в якому зазначено про можливість отримання відомостей щодо прав, обтяжень та іпотек на нерухомість, з Реєстрів, які велись до 2013 року та надання їх заявникам.
Очікуємо, що дані нововведення значно покращать ситуацію у сфері державної реєстрації нерухомості та позитивно вплинуть на якість обслуговування громадян реєстраційною службою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
10:36, 16 січня
10:44, 20 січня
14:09, 8 січня
10:29, 10 січня
live comments feed...