• Головна
  • Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром:Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу
презентація
10:08, 14 лютого 2014 р.

Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром:Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу

презентація

Краєзнавець, історик, журналіст Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу «Танго з минулим» 13 лютого 2014 року в актовій залі Житомирської обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича. На презентацію книги завітали Житомирський міський голова Володимир Дебой та заступник міського голови Олександр Бочковський.

Про це повідомляють в прес-службі міськради.

«Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром. Якщо ми будемо жити нашим містом, то воно процвітатиме. Звичайно, ідея створення цієї книги з’явилася давно. Мною також керувало бажання пізнати свій край, відкрити в ньому щось нове. Чому танго? Напевно, таке питання виникне у кожного, хто візьме до рук цю книгу. Відповідь на це питання дасть її побудова, структура: книга у легкій формі, з невеликими відступами вставками між нарисами, наче нагадує легкий танговий пірует, веде нас від постаті до постаті», – зазначив Георгій Мокрицький.

За словами автора, під час роботи над книгою вдалося з’ясувати адресу, де жив Святослав Ріхтер у Житомирі. Значна частина книги присвячена роду Кудрицьких, зокрема, відомому вченому, педагогу Михайлу Кудрицькому та ін.

Також під час виступу автор розповів про структуру книгу і подякував усім тим, хто сприяв появі видання у світ, зокрема, працівникам лікарень та поліклінік м. Житомира і висловив вдячність заступнику міського голови – Олександру Бочковському.

«Це ще одна перлина міста Житомира. Адже в цьому році нашому місту виповнюється 1130 років. І з Вашого дозволу, ми вважатимемо, що це Ваш подарунок до Дня міста. Книга –  вінець Вашої титанічної і творчої праці, яка, крім усього, має й ніжну назву. Ви правильно сказали, що потрібно не жити в Житомирі, а жити Житомиром. Крок за кроком ми повертаємось до історії нашого міста, до величі нашого міста», – зазначив Володимир Дебой і привітав автора.

Під час презентації гарні знайомі, друзі автора, керівництво міста переглянули короткометражний фільм про постаті, в яких розповідається на сторінках книги. Крім того, кожен із присутніх мав змогу поставити питання автору. Після цього відбулась автограф-сесія.

Довідка:

Книга «Танго з минулим» результат 30-річної дослідницької діяльності автора: листування з нащадками видатних людей України, Італії, Казахстану, Канади, Німеччини, Російської Федерації та ін. країнах; зустрічей з ними в різних містах колишнього СРСР; копіткої роботи в архівах і бібліотеках Житомира, Києва, Львова, Одеси, Москви, Санкт-Петербургу.

У книзі вміщено 40 нарисів про неординарні постаті в історії Житомира, 160 цікавих краєзнавчих мініатюр про місто. Книга проілюстрована 600 фотознімками. В покажчиках вміщено 1304 імені та 42 географічні об’єкти, про які йдеться в основному тексті і коментарях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Кожне приватне домогосподарство Житомирської громади може безоплатно отримати індивідуальний контейнер
Контейнери
Житомир прощається: на щиті повернувся Герой Володимир Дівніч
ГЕРОЙ
Метадон і канабіс переправляли ув’язненим у продуктових посилках - на Житомирщині судитимуть «кримінального авторитета» та злочинну групу
ПРОКУРАТУРА
Житомирводоканал: Шановні містяни, готуємося до промивки та дезінфекції нашого водогону
ВОДОКАНАЛ
Оголошення
live comments feed...