• Головна
  • Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром:Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу
презентація
10:08, 14 лютого 2014 р.

Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром:Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу

презентація

Краєзнавець, історик, журналіст Георгій Мокрицький презентував свою нову книгу «Танго з минулим» 13 лютого 2014 року в актовій залі Житомирської обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича. На презентацію книги завітали Житомирський міський голова Володимир Дебой та заступник міського голови Олександр Бочковський.

Про це повідомляють в прес-службі міськради.

«Потрібно не жити в Житомирі, а треба жити Житомиром. Якщо ми будемо жити нашим містом, то воно процвітатиме. Звичайно, ідея створення цієї книги з’явилася давно. Мною також керувало бажання пізнати свій край, відкрити в ньому щось нове. Чому танго? Напевно, таке питання виникне у кожного, хто візьме до рук цю книгу. Відповідь на це питання дасть її побудова, структура: книга у легкій формі, з невеликими відступами вставками між нарисами, наче нагадує легкий танговий пірует, веде нас від постаті до постаті», – зазначив Георгій Мокрицький.

За словами автора, під час роботи над книгою вдалося з’ясувати адресу, де жив Святослав Ріхтер у Житомирі. Значна частина книги присвячена роду Кудрицьких, зокрема, відомому вченому, педагогу Михайлу Кудрицькому та ін.

Також під час виступу автор розповів про структуру книгу і подякував усім тим, хто сприяв появі видання у світ, зокрема, працівникам лікарень та поліклінік м. Житомира і висловив вдячність заступнику міського голови – Олександру Бочковському.

«Це ще одна перлина міста Житомира. Адже в цьому році нашому місту виповнюється 1130 років. І з Вашого дозволу, ми вважатимемо, що це Ваш подарунок до Дня міста. Книга –  вінець Вашої титанічної і творчої праці, яка, крім усього, має й ніжну назву. Ви правильно сказали, що потрібно не жити в Житомирі, а жити Житомиром. Крок за кроком ми повертаємось до історії нашого міста, до величі нашого міста», – зазначив Володимир Дебой і привітав автора.

Під час презентації гарні знайомі, друзі автора, керівництво міста переглянули короткометражний фільм про постаті, в яких розповідається на сторінках книги. Крім того, кожен із присутніх мав змогу поставити питання автору. Після цього відбулась автограф-сесія.

Довідка:

Книга «Танго з минулим» результат 30-річної дослідницької діяльності автора: листування з нащадками видатних людей України, Італії, Казахстану, Канади, Німеччини, Російської Федерації та ін. країнах; зустрічей з ними в різних містах колишнього СРСР; копіткої роботи в архівах і бібліотеках Житомира, Києва, Львова, Одеси, Москви, Санкт-Петербургу.

У книзі вміщено 40 нарисів про неординарні постаті в історії Житомира, 160 цікавих краєзнавчих мініатюр про місто. Книга проілюстрована 600 фотознімками. В покажчиках вміщено 1304 імені та 42 географічні об’єкти, про які йдеться в основному тексті і коментарях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м
ВОДОКАНАЛ
По Житомирській області сильний вітер!, — САД
САД
Реформа харчування очима житомирських кухарів: нові виклики, нові страви, — ФОТО
ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
Після запуску сміттєпереробного заводу у Житомирі з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок
СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД
Оголошення
live comments feed...