• Головна
  • Більше мільярда гривень донараховано за наслідками перевірок „ризикових” підприємств
12:10, 5 квітня 2011 р.

Більше мільярда гривень донараховано за наслідками перевірок „ризикових” підприємств

Податковою службою, в рамках операції „Бюджет” перевірено 431 суб’єкта господарювання, якій підпадає під категорію „ризикових”. За результатами перевірок донараховано 1,2 млрд. грн. податків та штрафних санкцій.
Задекларовані підприємствами збитки зменшено на майже 4 млрд. грн. Упереджено безпідставно заявленого до відшкодування ПВД на суму 53,7 млн. гривень.

З нарахованих санкцій вже стягнуто до бюджету 81,8 млн. гривень.

Підрозділами податкової міліції порушено 6 кримінальних справ.

Разом з тим, керівництво податкової знов запевняє, що сумлінних платників перевірки не торкнуться. „Кількість перевірок у другому кварталі дійсно буде зменшено вдвічі. Ми це обіцяли, і ми це виконаємо. Але „сумнівні” та „ризикові” суб’єкти господарювання, навпаки, стануть об’єктом ще більш пильної уваги з боку податківців. Ми будемо руйнувати схеми ухилення від податків, втілюючи у життя головну ідею Податкового кодексу – рівні умови для всіх платників”, - підкреслив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

На даний час тривають перевірки ще 258 суб’єктів господарювання, що потрапили в категорію „ризикових”.

Найбільші донарахування здійснені органами Державної податкової служби у Донецькій, Київській, Харківській, Чернігівській областях, м. Києві та АР Крим.

Зокрема, було викрито схему, за допомоги якої одне з харківських товариств з обмеженою відповідальністю, торгуючи хімічними продуктами, штучно завищувало ціну товару та, таким чином, уникало сплати податку на додану вартість. Компанія «нарощувала» ціну товару, шляхом здійснення фіктивних операцій купівлі-продажу засобів захисту ростин через транзитні підприємства Одеської та Луганської областей.

В результаті застосування такої схеми продукція за документами «купувалася» для продажу на внутрішньому ринку в шість разів дорожче, ніж дійсно коштувала, але при цьому податкова віддача від підприємства з валовим річним доходом у 83 млн. грн. склала 0%.

За наслідками перевірки встановлено подорожчання товару від імпортера на загальну суму 58,9 млн. грн. Підприємству донараховано 7,2 млн. грн. податку на додану вартість.

Перед податковою службою сьогодні стоїть завдання зруйнувати подібні схеми та запобігти їх використанню у подальшому, зазначають у ДПС. Саме це і змушує виділити у категорію “ризикових” ті підприємства, де ймовірність застосування різних методів ухилення від оподаткування є найбільшою.

Прес-служба ДПА Україниза матеріалами Департаменту податкового контролю юридичних осіб ДПА України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...