Депутати Житомирської облради прийняли звернення до влади, щодо ситуації в Україні

 Відбулася позачергова 21 сесія Житомирської обласної ради з питанням про суспільно-політичну ситуацію в Україні та області та недопущення її дестабілізації. В роботі сесії взяли участь 79 депутатів із 112.

Депутати обласної ради розглянули та прийняли за основу запропонований проект звернення до центральних органів влади. У процесі обговорення проект був доповнений слушними зауваженнями та пропозиціями депутатів та громадських діячів. Від себе голова обласної ради Віталій Француз вніс пропозицію звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням прискорити процес підписання Угоди про Асоціацію з ЄС та відповідно введення безвізового режиму для громадян України. Текст звернення з усіма доповненнями був прийнятий в цілому.

Підводячи підсумки роботи сесії, під час спілкування із представниками ЗМІ Віталій Француз зазначив, що питання розгляду об’єднало депутатський корпус. «Маємо єднатися не лише на порозі зовнішньої загрози, а і тоді, коли треба просто працювати, розбудовувати державу, налагоджувати життя в Україні», – наголосив голова обласної ради.

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

В. о. Президента України Турчинову О.В.

Україна опинилася перед серйозною загрозою. У суботу, 1 березня, Рада Федерації Російської Федерації за поданням Президента Росії Володимира Путіна надала згоду на використання Збройних Сил Російської Федерації на території незалежної Української держави, що є грубим порушенням міжнародного права, зокрема умов Будапештського Меморандуму про гарантії безпеки, у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також інших двосторонніх угод між Україною і Росією.

Вважаємо такі дії з боку Російської Федерації недопустимими і засуджуємо їх. Адже вони призводять до ескалації військового насилля, посягання на територіальну цілісність, соборність, державний суверенітет та незалежність України, збурюють життя людей на всій території держави, підривають добросусідські відносини між нашими братніми народами.

Ми закликаємо жителів України зберігати мир і спокій та не піддаватися на провокації. Україна – багатонаціональна держава, де мирно живуть представники більше 100 національностей. За 23 роки незалежності України не було зафіксовано жодного міжетнічного чи міжнаціонального конфлікту, що свідчить про високу громадянську свідомість та повагу до прав і свобод кожної людини.

Звертаємося до російського народу: не йдіть на своїх братів і сусідів зі зброєю в руках! У нас із вами спільне коріння, історія, а головне – спільне бажання жити в мирі, дружбі та злагоді.

Заради миру в країні, громадянського спокою та нашого майбутнього вважаємо, що, поки не пізно, керівництво Російської Федерації – провісники військового конфлікту – має зупинитися. Віримо, що виконуючий обов’язки Президента України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, яких ми вважаємо легітимними найвищими органами держави, зроблять все від них залежне для якнайшвидшої стабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Військовий конфлікт у центрі Європи – недопустимий!

Звертаємося до Верховної Ради України, виконуючого обов’язки Президента України, Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити підписання Угоди про вступ України до Європейського Союзу та запровадження безвізового режиму для громадян України, розглянути можливість створення Національної гвардії України.

Висловлюємо підтримку військовослужбовцям Збройних Сил України, які чесно та професійно виконують свій обов’язок, сприяють обороноздатності держави, захищають її суверенітет і територіальну цілісність. Звертаємося до Кабінету Міністрів України та зокрема віце-прем’єр-міністра України, який відповідає за силовий блок, з проханням вжити заходів на державному кордоні з Російською Федерацією з метою недопущення проникнення на територію нашої держави провокаторів.

Просимо забезпечити можливість трансляції українських телеканалів з використанням супутникового зв’язку, сигнали якого можуть приймати як громадяни України, так і громадяни Російської Федерації і запропонувати жителям України проводити щоденний діалог з родинами, друзями – жителями Російської Федерації – через телефонний зв'язок та соціальні мережі та доносити правдиву інформацію про події в Україні. Закликаємо ЗМІ Житомирщини всебічно висвітлювати об’єктивну інформацію.

Звертаємося до всіх жителів області з проханням зберігати спокій та громадський порядок, не реагувати на жодні провокаційні заклики. Сьогодні як ніколи ми маємо працювати спільно і всі непорозуміння вирішувати винятково мирним шляхом. Засвідчуємо, що все цивільне населення Житомирщини готове захищати свою Батьківщину.

Гуртуймося та єднаймося в ім’я розбудови нової європейської держави – України!

Віримо у свої сили та зробимо все заради мирного і гідного життя людей у кожній територіальній громаді!

 

Слава Україні!

Прийнято на двадцять першій (позачерговій) сесії Житомирської обласної ради 4 березня 2014 року

За дорученням депутатів обласної ради

Голова обласної ради В.Й. Француз

Житомир облрада Віталій Француз звернення голова облради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі