• Головна
  • 145 років Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ольжича.
10:30, 11 квітня 2011 р.

145 років Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ольжича.

10 квітня  виконалось 145 років (1866) від дня заснування Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ольжича. Це - одна із найстаріших бібліотек України.

Про значення бібліотеки, її роль у культурному житті того періоду свідчить те, що майже одночасно з відкриттям бібліотеки, при ній було створено музей. Тепер це Житомирський обласний краєзнавчий музей. 2 грудня 1900 р. у приміщенні бібліотеки відбулося організаційне засідання 'Товариства дослідників Волині' ' одного із перших в Україні наукових краєзнавчих товариств. Символічним є те, що після тривалої перерви, в 1990 році в приміщенні бібліотеки відбулися установчі збори науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині (Житомирщини), яке відновило свою діяльність.

Послугами бібліотеки у різні часи користувалися Михайло Коцюбинський, Олександр Купрін, Саша Чорний, Олександр Довженко, Іван Кочерга, Григорій Мачтет, Лев Нікулін, Василь Земляк, Борис Тен та багато інших відомих людей.

В 1937 році при утворенні Житомирської області бібліотека отримала статус обласної і з того часу стала інформаційно-методичним та координаційним центром з питань бібліотекознавства і бібліографії для бібліотек усіх систем і відомств області.

В 1978 році для бібліотеки збудовано за типовим проектом спеціалізоване приміщення в центрі міста. Тут створено зручні умови для плідної праці з книгою та змістовного відпочинку.

Сьогодні обласна універсальна наукова бібліотека ' провідний просвітницький і культурний центр області і міста, депозитарій краєзнавчих видань, найбільше сховище творів друку області, де зберігається близько 800 тис. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, карт, нот, CD-ROM та інших документів з усіх галузей знань. Щорічно бібліотека обслуговує понад 30 тис. користувачів (майже кожен десятий житель міста), яким видається понад 780 тис. примірників видань.

Головною метою своєї діяльності працівники бібліотеки вважають забезпечення потреб користувачів в інформації не тільки традиційними засобами, а також на основі передових інформаційних технологій. Комп'ютеризація бібліотечно-бібліографічних процесів забезпечила підвищення оперативності і якості обслуговування користувачів, надала можливість отримувати необхідну інформацію через Інтернет. В бібліотеці створено за сприяння Посольства США в Україні Інтернет-центр, інформаційно-бібліотечний центр 'Вікно в Америку' в яких активну участь приймають волонтери Корпусу Миру.

Багато уваги приділяється організації дозвілля читачів, у бібліотеці відбуваються літературні і музичні вечори, презентації нових видань, зустрічі з літераторами, науковцями, митцями, виставки творів мистецтва. У приміщенні бібліотеки діє один із найбільших і популярних в місті і області виставкових залів, де систематично проводяться художні і фотовиставки, експозиції прикладного декоративного мистецтва, народних промислів.

Бібліотека має розгалужену структуру, яка включає 20 відділів і секторів.

145 років Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ольжича., фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...