Психологи перевіряли знання житомирської молоді про ВІЛ/СНІД

Опитування проводилося 13 лютого 2014 року Житомирським обласним центром профілактики та боротьби із СНІДом спільно з працівниками Житомирського обласного відділення ВМ ЛЖВС в рамках соціального ярмарку в обласному телецентрі з нагоди Дня Святого Валентина. До опитування долучилося 50 молодих людей віком від 14 до 23 років. Учасникам гарантувалася анонімність та конфіденційність особистих даних. Серед респондентів 18 чоловіків та 32 жінки.

На запитання «Якими шляхами передається ВІЛ-інфекція» розподіл відповідей наступний:

ВІЛ-інфекція передається через

(відмітьте всі можливі шляхи):

ВІРНО

НЕВІРНО

Незахищені статеві стосунки

47

3

Вживання ін’єкційних наркотиків

43

7

Комарів, кліщів

40

10

Від інфікованої ВІЛ матері дитині

50

0

Посуд, їжу, одяг

47

3

Лазню, басейн

45

5

Поцілунки

40

10

Татуювання, пірсинг

39

11

На запитання «Чи маєте достатньо знань про ВІЛ/СНІД» і «Чи вважаєте себе захищеними від ВІЛ/СНІДу» більшість молодих людей (80% від загалу опитаних) вважають себе достатньо захищеними і поінформованими. Враховуючи, що це не завжди підкріплюється реальними знаннями шляхів передачі ВІЛ-інфекції, можна помітити деяку самовпевненість такої оцінки.

Певний соціальний стереотип стосовно статевого захисту продемонстрували відповіді на запитання «Хто повинен дбати про статевий захист». Більшість опитаної молоді вважає, що це прерогатива хлопців. Разом з тим, чоловіки у відповідях покладають відповідальність на жінок. Незважаючи на те, що увагу слід приділяти у профілактичних заходах як для хлопців так і дівчат, чоловіки частіше наслідують ризиковані форми поведінки (зловживання алкоголем, вживання ін’єкційних наркотиків, безладні статеві стосунки) і у гетеросексуальних стосунках мають більше ризику щодо можливого інфікування жінки.

Респондентам також пропонувалося скласти своєрідний рейтинг найціннішого у житті, у якому варіанти відповідей (від 1 до 10 балів) розподілялися за кожною з характеристик. Результати загального рейтингу представлено у таблиці:

Сім’я

Найважливіше (10 балів)

Кохана людина

9 балів

Друзі

8 балів

Особиста безпека

7 балів

Здоров’я

6 балів

Незалежність

5 балів

Цікаві враження

4 бали

Гроші

3 бали

Кар’єра, робота

2 бали

Гарний вигляд

Неважливе (1)

Таким чином, серед життєвих цінностей у молодих людей переважають: сім'я, кохана людина, друзі, особиста безпека і здоров'я. Менш важливим виявилися: гарний вигляд, робота кар'єра, гроші.

Також молодим людям пропонувалося відмітити найбільш ефективні заходи у захисті молоді від ВІЛ/СНІД. На вибір надано наступний перелік: контроль з боку батьків та школи, контроль міліції, лекції та окремі заняття з ВІЛ/СНІД, ізоляція ВІЛ-інфікованих від суспільства, цікаві хобі, заняття спортом, відвідування церкви, безкоштовна роздача презервативів, обов’язкове обстеження на ВІЛ всього населення, власний контроль за поведінкою. У профілактиці ВІЛ/СНІД опитані вважають найефективнішими контролюючі заходи, серед яких: контроль з боку батьків і школи, контроль за власною поведінкою. Також надано перевагу: безкоштовній роздачі презервативів, заняттям спортом, обов’язковому обстеженню на ВІЛ. Слід відмітити, що лише двоє з учасників опитування вважають, що здолати епідемію ВІЛ/СНІДу можливо шляхом ізоляції людей, які живуть з ВІЛ.

Виходячи з активної участі молоді в таких опитуваннях та можливості швидко тримати інформацію щодо її потреб і запитів у профілактиці ВІЛ/СНІД, аналогічні дослідження планується проводити й надалі.

P1220099P1220101

Житомир опитування молодь житомиряни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі