На Житомирі встановлено порушення конституційних прав підприємців

Прокуратурою області вживаються заходи щодо забезпечення реального захисту підприємців від безпідставних перевірок контролюючих органів та неправомірного утиску правоохоронних органів.

Зокрема, за результатами перевірок додержання законодавства про захист конституційних засад підприємницької діяльності з початку 2014 року перевірено діяльність 12 органів контролю та правоохоронних органів і встановлено порушення конституційних прав підприємців. На їхнє усунення внесено 56 подань, за якими на даний час до відповідальності притягнуто 31 посадову особу.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Минулого року за результатами перевірок внесено 97 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 73 посадові особи органів державного контролю та правоохоронних органів. Спостерігається тенденція до зменшення кількості безпідставних перевірок майже удвічі.

Однак, остаточно факти необґрунтованого втручання органів контролю у діяльність підприємств ще не викорінено. Підприємці скаржаться на неправомірний тиск з боку контролюючих та правоохоронних органів, незаконне втручання у їх діяльність, що дестабілізує роботу. Такі скарги прозвучали, зокрема, на зустрічі голови обласної адміністрації та керівників приватних підприємств, яка відбулася учора, 5 лютого, в облдержадміністрації.

У зв’язку з цим повідомляємо, що прокуратура області перевірить кожний факт неправомірного втручання у підприємницьку діяльність, усім правопорушенням буде надано правову оцінку, а винних, відповідно до чинного законодавства, притягнуто до відповідальності .

Нагадуємо, що у прокуратурі області для підприємців діє телефон «гарячої лінії» (0412) 41-27-01, за яким підприємці можуть повідомляти про факти незаконного втручання у їхню господарську діяльність органів державного контролю та правоохоронних органів.

Закликаємо усіх представників приватних підприємств повідомляти про найменше порушення закону. Просимо, з метою повної, об’єктивної та оперативної перевірки таких фактів, надавати копії підтверджуючих документів, актів та матеріалів неправомірних та безпідставних перевірок.

Також повідомляємо, що у прокуратурі області діє «телефон довіри» 0412 46-87-49 (обидва номери розміщені на офіційному інтернет-сайті прокуратури області).

За вказаним номером можна звертатися з повідомленнями про вчинення працівниками прокуратури проступків, корупційних правопорушень і злочинів, інших зловживань службовим становищем. Інформація стосовно таких дій працівників прокуратури обов’язково буде перевірена, за результатами перевірки вживатимуться відповідні заходи реагування згідно чинного законодавства.

Житомирська прокуратура прав підприємців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі