У Коростені з'явився ще один постамент Тарасу Шевченку

З нагоди відзначення 200-річчя з дня народження видатного поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка у місті Коростені 9 березня на площі біля Міського будинку культури відбулося урочисте відкриття пам’ятника Великому Кобзарю. Наразі Коростень – єдине місто в Житомирській області, де на такому високому рівні вшановують пам'ять видатного поета.

Виступаючи перед громадою міста Володимир москаленко зазначив: «Сьогодні ми зібралися не просто відзначити ювілей Тараса Шевченка, не просто відкрити пам’ятник Великому Кобзареві. Ми зібралися для того, щоб засвідчити, що ми єдина громада, яка виконує його мудрі заповіти. Доля послала Україні непрості випробування, але разом з тим дала нам великого пророка, який у своїй творчості відповів на багато питань, варто лише уважно почитати і мати бажання зрозуміти».

Зважаючи на важливість та символічність моменту, до Коростеня цього дня завітали новопризначені керівники Житомирщини - голова обласної ради Віталій Француз та голова обласної адміністрації Сидір Кізін, який у своєму виступі наголосив на тому, що саме Шевченко – це та національна ідея, яка здатна об’єднати український народ. А Віталій Француз запропонував взяти досвід розвитку місцевого самоврядування в Коростені за основу для розвитку народовладдя в Україні.

В цей день громада міста дякувала тим людям, які об'єднали свої зусилля для того, щоб стало можливим відкриття цього величного пам’ятника – це Почесний громадянин міста Коростеня Левицький Анатолій Володимирович, голова Правління ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», який надав кошти на реалізацію проекту, свою фінансову допомогу також надала Бондарчук Надія Михайлівна, наша землячка, яка нині мешкає у Москві.

Художній образ втілили у граніті народний художник України, скульптор Фещенко Василь Іванович та заслужений художник України Рожик Віктор Миколайович, а також архітектор проекту Козиренко Володимир Васильович.

Творчі задуми втілені у життя завдяки приватним підприємцям Войналовичу Роману Михайловичу та Семенішину Дмитру Анатолійовичу, а також Лебедю Олександру Федоровичу - майстру парку культури і відпочинку, Волкову Андрію Євгенійовичу – майстру КВГП.

Приємно відзначити, що до свята приєднались житомиряни, які прибули на автобусі прямо на площу, де проходили урочистості.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в місті Коростені вже є. Його планували перенести до Міського будинку культури. Та жителі залізничного мікрорайону під час громадських слухань виступили проти перенесення пам’ятника з однойменного парку. Тому було вирішено встановити новий пам’ятник Великому Кобзарю. Робота над скульптурою, висота якої становить 7,60 м, тривала п’ять місяців. Крім того, до 200-річчя біля Міського будинку культури було повністю реконструйовано площу, яка згодом носитиме ім’я видатного поета.

На сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. Коростень додав у цю скарбничку і свою часточку. І навіть якщо цей тисяча триста вісімдесят п’ятий пам’ятник не увійде в перелік кращих зразків монументальної Шевченкіани у світі, він все одно унікальний, оскільки належить місту Коростеню та коростенській громаді, яка сьогодні у такий непростий час знайшла можливість вшанувати Великого Кобзаря.

Під час урочистостей звучала поезія та пісні Великого Кобзаря, які щирими оплесками зустрічали і коростенці, і гості свята.

У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-1 У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-2 У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-3 У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-4 У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-5 У Коростені з'явився ще один постамент  Тарасу Шевченку, фото-6
Житомирщина Коростень Шевченко,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі