13:24, 10 березня 2014 р.
Події в Криму: поетапний розбір польотів
1. Політичну верхівку Кремля на перенесення дати референдуму у Криму спонукали рішучі дії особового складу українських Збройних Сил, їх керівництва та відсутність бажаної провокації на дії російських військ. “Ми не вистоїмо до 30 березняˮ - визнають російські військові та учасники “самооборониˮ.
2. Крим отримує з України 90% води , 80% електроенергії , 60% продовольства. Крим має залізничне сполучення виключно через Україну . Бюджет Криму дотується на 70% з бюджету України. У Криму найнижчі тарифи на ЖКГ у всій Україні - тепер їх буде покривати Путін. Більше того, джерело доходів № 1 - туризм через дії Росії загрожує впасти в десятки разів. Вже в січні міністерство туризму Криму прогнозувало падіння відвідуваності курортів на 30-50%. Кількість передплат за колективними путівками впало на 90 % порівняно з 2013 роком. Зараз можна констатувати, що сезон вже зірваний як і політика швидкої анексії Криму, як і намагання проведення чесного референдуму. А десятки мільярдів рублів, які Путін виділить на відновлення Криму підуть в пісок, в кишені місцевої кримінальної еліти і московських чиновників. як це було в Осетії.
3. Представник РФ в ООН: Росія перериває дипломатичні відносини з Україною. Про це заявив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, повідомляє Центр новин ООН.
За словами Чуркіна, таке рішення було прийнято, оскільки Москва не визнає легітимності нинішньої української влади. Разом з тим, російських дипломат ухилився від відповіді на питання, чи відомо йому про те, що в Раді Безпеки ООН визнано, що В.Янукович вже не є президентом України, а референдум з питання статусу Криму назвали нелегітимним.
4. Про те , що відбувається в Севастополі, Радіо Свобода розповів історик Вадим Махно.
- Що ви думаєте про останні рішення парламенту Криму ?
- Вони можуть приймати все, що завгодно, поки тут російські війська. Будуть робити те , що їм сказали. А те, що ситуація може вибухнути в будь-який момент через російських військових, це вже ясно. Вчора у нас було бандитський напад на дачу дуже багатої людини, і його застрелили. У Ялті вбили власника нічного клубу. І це тільки початок. Всі розуміють, що попереду бандитське беззаконня і безправ'я. Сергій Аксьонов - бригадир бандитів, кличка Гоблін, курирував платні туалети на курорті Південного берега Криму. Був звинувачений у трьох вбивствах, але справи було припинено. Натуральний бандит, туалетний Гоблін, якого В.Путін призначений правителем Криму?
Моряки в Криму не хочуть підкорятися людині, яка курирувала платні туалети.
5. Кримські поліцаї на службі Путіну кидають козачків напризволяще. У Криму блок-пост колабораціоністів біля залізничного моста біля селища Фронтове оголосив зверненя до севастопольців з благанням про допомогу у севастопольців. Бандити ниють, що при всій колосальній допомозі їм з боку Росії , "не вистачає людей і бензину". "Нас міняти нікому. Зараз залишається тільки три людини", - поскаржився зрадник Саша.
6. Козаки Аксьонова грабують іноземних журналістів. На відео напад на прес-центр агенції APTN, який почали організовувати в сімферопольському ресторані "Камелот" (другий поверх, вулиця Горького, 1, центр міста, Сімферополь). На записі видно, як під'їхав білий мікроавтобус без номерних знаків. З нього вийшли люди в масках і без. Так само видно козаків.
Зі слів очевидців, вони увірвались з ручними автоматами та пістолетами до будівлі. Людей примусили лягти на землю. Потім зайшли інші люди (без масок) і винесли з приміщення передавальне обладнання.
Це все бачили болгарські журналісти. Вони дали інтерв'ю an.crimea.ua. Після цього на оператора напали люди з пістолетами. Вони поклали журналіста на землю, відібрали камеру і телефон. Потім погнались за його колегою - відібрали у неї телефон і фотокамеру. ВВсім журналістам нанесено травмування середньої тяжкості.
7. З однієї з військових частин Збройних Сил України були викрадені переносні зенітні ракетні комплекси “Іглаˮ. Спеціалісти припускають, що зазначені комплекси, призначені для ураження низько літаючих повітряних цілей можуть бути використані проти російських літальних апаратів над територією Криму з метою провокації.
8. Третього березня Голова Ради міністрів АРК С.Аксьонов, який оголосив себе головнокомандувачем військ Криму повідомив, що за його даними вже 5,5 тисяч українських військовослужбовців присягнуло йому на вірність. Всіх інших С.Аксьонов закликає покинути півострів. Іншим жителям Криму відомо лише про одного зрадника. Триває масова агітація українських військовослужбовці щодо переходу до лав нової армії. Військовослужбовцям обіцяють підвищене у чотири рази грошове забезпечення та гідне житло. Даних про бажаючих не поступало.
С.Аксьоновим було повідомленно про прийняття присяги першої ротою. Після уточнення інформації було з’ясовано, що зазначена рота складається з приблизно 50 осіб загонів самооборони, простіше кажучи, з проплачених хуліганів-добровольців.
9. У Криму припинили трансляцію ще два загальноукраїнських телеканали. Їх замінили російськими телеканалами. Замість “Першого національногоˮ в Криму транслюється російський канал “ТНТˮ, а замість “СТБˮ - телеканал “Звездаˮ (80% ефіру якого здійснюється на замовлення міністерства оборони РФ).
Раніше в АРК припинили мовлення “5-го каналуˮ і “1 +1ˮ. А на частоті Чорноморської ТРК ведеться мовлення російського телеканалу “Росія-24ˮ.
10. Криза навколо України і Криму може зірвати переговори російських компаній з виділення їм кредиту в 8 млрд дол з банків США, Євросоюзу і Японії, передає Bloomberg. Серед тих, хто втратить кошти, одне з найбільших технологічних підприємств Росії “ВимпелКомˮ та “УралСібКепіталˮ. Негативне ставлення до російських кредитів збережеться і після кризи, вважають експерти. Таким чином, лише за тиждень “холодної війниˮ з Україною втрати російського капіталу склали вже більше 80 млрд. долл. І все ще попереду. Як заявив представник “Уралсиб Кепіталˮ Дмитро Дудкін, “поки ситуація не стабілізується, бажаючих надавати кредити російським компаніям буде меншеˮ.
11. Один з військових Російської Федерації повідомив РБК, що вони постійно цікавляться, коли повернуться додому. Відповіді немає. Невизначеність стала дратівливим чинником. Їм відповіли, що вони будуть нести бойове чергування в Криму до референдуму. Нагадаємо, що одразу після вторгнення, російські солдати із задоволенням позували на камеру, але протягом перших трьох днів відмовлялися розповідати, хто вони і звідки. Але вже у вівторок, коли президент Володимир Путін в ході прес-конференції не визнав у збройних людях російських військових, і практично зрікся їх, вони стали більш балакучими.
12. Лауреат Нобелівської премії миру, колишній держсекретар і радник з національної безпеки США (1969-1975 рр.) Генрі Кіссінджер назвав Росію девіантною державою, яку потрібно терпляче вчити правилам поведінки –повідомляють європейські сайти.
13. Події в Криму можуть стимулювати зростання сепаратистських настроїв в Росії і на периметрі її кордонів, повідомляють російські ЗМІ. Цікаво , як у Кремлі зреагують, якщо Карелія захоче провести референдум про приєднання до Фінляндії, Бурятія - до Монголії, а Татарстан згадає про прийняту в 1990 р. декларацію про державний суверенітет , яка оголосила верховенство республіканських законів над загальносоюзними, а надра - власністю народу Татарстану . Імовірна також активізація сепаратистів на Північному Кавказі. Можливість приєднання Криму активізує аналогічні вимоги невизнаних держав пострадянського простору - Абхазії , Південної Осетії і Придністров'я. Крім того , про свої права нагадають і кримські татари, які мають намір бойкотувати референдум.
14. Депутат Держдуми Дмитро Гудков на сайті sobesednik.ru виказав думку, що плебісцит приєднання Криму до Росії призведе до катастрофічних наслідків. На відміну від Росії, Україна - унітарна держава, і відповідно, будь-які референдуми повинні проводитися лишу у масштабі країни. Якщо говорити про правову сторону питання , то підсумки референдуму в окремо взятому регіоні України світовою спільнотою не можуть бути визнані.
За спостереженнями, склад туристів за 2013 в Криму був наступним: 66 % турпотоку складали українці ( а раніше було більше 70 %). Росіян серед іноземних туристів - всього 26 %. Якщо Крим стає незалежним і невизнаним світовою спільнотою державою, то він може перетворитися на другу Придністров'ї, а якщо він увійде до складу Росії, то втратить основну частину туристичного потоку , при цьому і росіяни теж не будуть поспішати на цей курорт, повідомляє депутат.
Щодо розпорядження президента США Барака Обами заморозити активи громадян Росії, що мають відношення до дестабілізації ситуації в Криму. Агресія Росії на Україну обернеться болючим ударом по гаманцях самих же російських чиновників. Я ще не впевнений , що такий іспит на міцність наша чиновницька еліта зможе пройти –відзначає Д.Гудков. (sobesednik.ru).
15. Лідер найвідомішої української групи “Оеан Ельзиˮ планує протягом найближчого часу організувати у Криму низку концертів відомих російських і українських колективів. Заслуговує на увагу той факт, що свою згоду на участь дав відомий соліст групи Любе Микола Расторгуєв, улюблений співак президента Росії В.Путіна.
16. Колишній заступник командувача ЧФ РФ контр-адмірал у відставці А.Ковшарь повідомив про відсутність російських військ у Криму, які не передбачені двосторонніми угодами, відсутність блокувань та нападів. Українську державу колишній офіцер назвав штучним утворенням, а українців “дітьми та внуками зрадників та ворогів за своєю природою та генетичному кодуˮ
17. Влада Криму пояснила, чому вони змінили питання, які винесуть на референдум про статус автономії.
Як заявив заступник голови Верховної ради Криму Григорій Іоффе, влада республіки розраховували на “нормальнуˮ реакцію Києва на перший референдум, не припускаючи виходу автономії зі складу України .
“На жаль, події , які відбулися , змусили кримський парламент змінити це формулюванняˮ , - пояснив Іоффе. Чому референдум вирішили провести на два тижні раніше, представник парламенту автономії не пояснив .
Згідно з останнім рішенням кримської влади, референдум про статус республіки відбудеться 16 березня 2014 . Жителям регіону запропонують проголосувати за один з двох варіантів: “Ви за входження АРК як суб'єкта до складу РФ ?ˮ. І “Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року і збереження Криму як складової частини України ?ˮ.
Раніше керівництво Криму планувало провести референдум 30 березня. На ньому хотіли винести тільки одне питання : “Ви за державну самостійність АР Крим у складі України на основі договорів і угод ?ˮ.
Українська влада обидва референдуму назвала незаконними.
18. Цими вихідними, в Санкт-Петербурзі на Марсовому полі відбувся мітинг “За мир без анексіїˮ на підтрику політики України. На мітинг зібралося більше півтисячи осіб. Ініціаторами мітингу виступили представники антифашистських організацій Петербурга.
19. Останніми днями відбулася знакова подія - на одну 50-рублеву купюру більше не можна купити монету в один євро: загроза військових дій у Криму підняла курси валют в Росії до небачених висот.
Девальвацією слідства агресивної політики Росії в Криму не обмежуються: країну чекає відтік капіталу, завмирання ділової активності, а можливо, і нові банкрутства фінансових організацій і великих компаній.
Напруженість у Криму вплинула не лише на біржі, а й на реальну економіку. Хоча точна статистика поки не опублікована, відтік капіталу з країни продовжує рости, а ділова активність знижуєтсья. На разі Мінфін Росії опрацьовує питання про фінансову допомогу вже окремо Криму, на тлі дефіциту бюджету півострова в 35 мільярдів рублів. Тим самим уряд показав, що і далі готовий витрачати резерви на сумнівні з точки зору економічної віддачі, але політично важливі кредити.
6. “Ті, хто поквапився вступити в схвальний хор борців за незалежність Криму, посилаючись на приклад Шотландії та Квебеку, забувають , що питання про зміну статусу території вирішується не просто на референдумі, а на основі загальнодержавного праваˮ, - заявив один з авторів російської Конституції, колишній депутат Держдуми Віктор Шейніс, – “Великобританія допускає проведення референдумів про незалежність входять до неї територіальних утворень , Канада також виробила певні юридичні умови , на яких таке волевиявлення можливо ... В українській конституції такого немає і бути не може, тому прийняття Криму до складу РФ, буде серйозним порушенням міжнародного права , чого не потрібно ні російській державі, ні російському суспільствуˮ.
Минулої неділі спікер кримського парламенту Володимир Константинов відмовився відповідати на запитання преси про те, на підставі якого законодавства буде проведено референдум в Криму і чи визнає Верховна рада автономії конституцію України.
Раніше в інтерв'ю “Ленте.руˮ Константинов дав зрозуміти, що його влаштувала б “добротна , європейська автономія Криму у складі Україниˮ.
7. Унікальним явищем назвав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зростаючий на тлі подій на Україні рейтинг Володимира Путіна. Про це Пєсков розповів в прямому ефірі телеканалу “Росія 1ˮ. “Подивіться на рейтинг Путіна, який зараз зашкалює - це унікальне абсолютно явище, воно продовжується, коли лідер країни … не тільки зберігає свій рейтинг, а він його збільшуєˮ, - заявив Пєсков. При цьому показники рейтингу в динаміці або якісь цифри взагалі прес-секретар президента не назвав.
солдат_россии
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
21:06, 1 грудня
16
10:40, 30 листопада
5
15:03, 28 листопада
15:04, 28 листопада
13:59, 21 листопада
live comments feed...