У Житомирській області відбулася пряма телефонна лінія з питань глаукоми

У рамках проведення в області тижня профілактики глаукоми сьогодні в області відбулася пряма телефонна лінія за участю лікаря-глаукоматолога центру мікрохірургії ока Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського Леоніда Мечиславовича Рудзінського.

Чимало жителів області звернулися до лікаря на телефонну лінію із запитаннями щодо діагностики та лікування глаукоми. За словами Л.М.Рудзінського, в переважній більшості телефонували люди старшого віку, адже саме з віком ризик захворювання на глаукому значно зростає.

- Безумовно, що кожному із респондентів, - зазначає Л.М.Рудзінський, - я раджу звернутися безпосередньо на прийом до лікаря. Втім, уже із попередньої телефонної розмови зрозуміло, що хтось потребує консервативної судинної терапії в плані покращення кровопостачання зорового нерва, а комусь вже конче потрібно оперативне лікування. Певна частина дзвінків була від осіб, які цікавилися питаннями щодо корекції медикаментозного лікування глаукоми.

На жаль, кількість хворих на глаукому в області щороку зростає майже на 500 осіб. Так, наприклад, у 2006 році на обліку перебував 4681 житель області, у 2010 році – 5687, у 2011 р. – 6384, у 2012 р. – 5825, у 2013 році ця цифра сягнула 6123 хворих на глаукому.

Л.М.Рудзінський акцентував увагу на ранньому виявленні захворювання, що є запорукою успішного лікування недуги. В цьому плані наша область має позитивний досвід, адже починаючи з 1997 року в обласній консультативній поліклініці обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського двічі на тиждень, щопонеділка та щосереди, проводиться прийом жителів області з цією недугою. Так, зокрема, у 2012 році сюди на прийом звернулося 2275 осіб, а у 2013 році - 2185 жителів області.

Щороку в області проводиться близько 500 антиглаукоматозних операцій. Зокрема, у 2013 році на Житомирщині оперативно проліковано 498 хворих на глаукому: в центрі мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського – 394 операції, у м.Бедичеві – 10, у м. Житомирі – 67, у м. Коростені – 20, у м. Новограді-Волинському – 7.

У минулому році в області проведено 129275 профілактичних оглядів, під час яких виявлено 293 хворих на глаукому. Всього ж у 2013 році вперше виявлено глаукому у 524 жителів області. На жаль, у 21 людини це була глаукома IV стадії, що призвело до сліпоти обох очей.

За даними минулого року на диспансерному обліку в області перебували 6123 особи, 257 хворих на глаукому було знято з диспансерного обліку, стаціонарно пролікували глаукому 1333 жителі області.

Сьогодні варто кожному ретельніше піклуватися про стан свого здоров’я, регулярно перевіряти гостроту зору, свій внутрішньоочний тиск та своєчасно звертатися до спеціалістів. Тоді показник захворювання на глаукому буде знижуватися – задля чого й проводиться в області тиждень профілактики глаукоми.

діагноз «глаукома» Житомирщина Житомир глаукома пацієнти інвалідність Леонід Мечиславович Рудзінський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі