• Головна
  • Писатель из Бердичева удостоился Всеукраинской премии им. Огниенка
15:00, 13 квітня 2011 р.

Писатель из Бердичева удостоился Всеукраинской премии им. Огниенка

Багато хто з наших земляків відомий на всю Україну за свій талант та невтомну працю. І ось редакції газети «Бердичів Діловий» стало відомо про чергову перемогу видатного жителя Бердичівського району. Управління культури і туризму Житомирської облдержадміністрації повідомило, що у 2011 році лауреатом Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка у галузі літератури став ПАСІЧНИК МИХАЙЛО - український поет, автор понад 20 книг. Нагорода вручена за його книги „Не розминутися б з собою", „Водоспадний злам", «Бджолині пасовиська».Для тих, хто не знає великого письменника, надаємо коротку біографічну довідку його життя. Пасічник Михайло Павлович народився 4 квітня 1953 року в селі Половецьке Бердичівського району в сім’ї сільських трудівників. Батько – Пасічник Павло Костянтинович – корінний половчанин, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами й медалями, нині покійний, все життя був муляром і займався лозоплетінням; мати – дівоче прізвище Головач Надія Омелянівна – родом з села Татарнівка (нині Озерянка) Житомирського району, під час війни шістнадцятирічною була вивезена на важкі роботи до Німеччини, нині теж покійна. Свою видавничу діяльність поет розпочав у 2000 році. Займається нею по сьогодні.

У різні роки виходять поетичні й художньо-документальні книги Михайла Пасічника – загалом їх понад 20. Він друкується в багатьох газетах та журналах України, зарубіжних країн – Росії, Киргизії, Таджикистану, Чехії, Болгарії, США. За книжку віршів "Право на дорогу" (1981 р.) Михайло Павлович удостоєний обласної літературної премії імені поета-партизана М. Шпака (1983 р.). Наступні книги брали участь у конкурсах на здобуття республіканських премій імені Петра Усенка та Миколи Островського як помітні явища в українській літературі 80-х років. У своїх книгах автор опрацьовує багато тем, з-поміж яких основними є людина праці, село, природа; особливе місце займає інтимна лірика, патріотичні вірші.

Михайло Пасічник – поет-лірик, поет-філософ, поет-драматург, поет-психолог. Його віршам притаманні як простота й людяність, зворушливість і дитяче подивування світом, так і глибока думка й розважливість, метафоричність та яскрава образність, зримість відчутого ним самим і переданого читачеві у слові. Михайло Пасічник також прозаїк, гуморист, пісняр, пише дітям. У 2008 році в альманасі "Тет-А-Тетерів" видрукуваний його фантастичний роман "Три життя однієї людини, або Дзеркала, в які дивиться доля". Вийшла також окремою збіркою книжечка прози для дітей "Наші з Савичем дороги", дві книжечки дитячих віршів – "Жива книжечка" і "Василькові посівайки"; збірка гумору і сатири "Вказівний перст жони" (2007 р.). Саме за неї у 2008 році поетові присуджена літературна премія імені Василя Юхимовича. 2010 році Михайло Пасічник став лауреатом Всеукраїнської премії імені Олександра Олеся, і ось через рік він стає лауреатом ще однієї Всеукраїнської премії - імені Івана Огієнка.

Нагадаємо що премія заснована Всеукраїнським товариством Івана Огієнка, Житомирською облдержадміністрацією, Національною Спілкою письменників України, Фондом сприяння розвитку мистецтв та Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка. Як повідомляє офіційний сайт управління, урочисте вручення Огієнківської премії відбудеться 15 квітня 2011 року на батьківщині І.І.Огієнка – в смт Брусилові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...