• Головна
  • Ікона з Радомишля буде в перше експонована у Києві
15:56, 13 квітня 2011 р.

Ікона з Радомишля буде в перше експонована у Києві

Унікальна ікона , написана українськими майстрами для царської родини, буде з 8 квітня вперше експонована у Києві на виставці в Національному музеї Тараса Шевченка.

Твір мистецтва для експозиції надала з особистої колекції відомий громадський діяч і колекціонер предметів української культури і побуту Ольга Богомолець.

Ця ікона - «В пам'ять чудесного порятунку Їх імператорської величності з найяснішої родиною від загрожувала їм небезпеки під час аварії залізничного потяга 17 жовтня 1888 року» - була написана для сім'ї царя Олександра ІІІ після катастрофи, яка сталася на Курсько-Харківсько-Азовської (сьогодні Південної) залізниці поблизу станції Бірки.

У результаті катастрофи імператор і його близькі не отримали жодних пошкоджень, тоді як з 15 вагонів вціліло лише 5, а кількість постраждалих склало 68 осіб, з них 21 людина загинула. Порятунок царської сім'ї в церковних колах і пресі того часу інтерпретувалося як чудо.

Згідно з висновком відомого мистецтвознавця, академіка Людмили Міляєвої, ікона представляє значну історичну та художню цінність і серед подібних творів, яких збереглося дуже мало, виділяється більш високим рівнем виконання і складності композиції. За її висновками, ікона була написана в 1880-1890-х роках в Санкт-Петербурзі невідомим майстром зі знаменитої в той час Пошехоновской майстерні.

Відомо, що твір мистецтва спочатку знаходилося в каплиці імператорської резиденції в Криму, а після знищення храму радянською владою понад півстоліття ховалося людьми на горищі приватного будинку.

Після закінчення виставки в Національному музеї Тараса Шевченка ікона переїде на постійну експозицію в музей домашньої ікони в м. Радомишль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...