У Житомирі відбувся ІІІ обласний турнір юних журналістів

ТЮЖ – так учасники та переможці милозвучно скорочують назву конкурсу. ІІІ обласний турнір юних журналістів відбувся 14–15 березня у Житомирському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді.

Європейські стандарти журналістики, «джинса», «дифузні» жанри, імпровізоване інтерв’ю з українським письменником Сашком Ушкаловим… – на ці та багато інших запитань шукали відповіді 14 команд із 7 районів і 4 міст Житомирської області.

Абсолютну перемогу здобула команда «Коректор» (м. Коростишів, Гуманітарна гімназія № 5 імені Тараса Шевченка). Враження від турніру та перемоги, міркування про професію журналіста, подяки та побажання – у коментарях учнів-переможців, а також журі конкурсу.

Даша Бештер (9 клас):

– Я дуже пишаюся тим, що є учасницею прекрасної команди «Коректор», і мене переповнює радість, що ми гідно проявили себе на ТЮЖ.

Робота була проведена серйозна, ми готувалися дуже відповідально. Я хочу подякувати, перш за все, нашим наставникам: керівнику Людмилі Анатолівні Андрущенко та найкращому капітану Аліночці Ващенко, а також усім вчителям, які проявили розуміння до того, що ми регулярно пропускали їхні уроки, готуючись до турніру.

Я впевнена, що досвід, який ми здобули на турнірі, дуже цінний для кожного з нас і знадобиться в подальшому житті. Усім наступним учасникам ТЮЖу я хочу побажати перемог, передусім над самим собою, а потім – на турнірі. Гарного настрою і мирного неба в Україні!

Аліна Ващенко (10 клас):

– Обираючи кредо у підготовці до турніру, без жодних сумнівів, сміливо оголосила:«Журналістику вважаю не професією, а покликанням». Займаюся журналістикою давно, зокрема пишу статті, робила репортажі для місцевого радіо тощо.

Одразу, коли побачила, що на сайті з’явилися запитання до цього турніру, дуже зраділа. Загалом «арсенал» моєї участі у турнірах складає 11 турнірів (один з яких всеукраїнський), але особливим для мене є лише ТЮЖ, уперше у 8 класі я взяла участь саме у ньому (хоч і лише на районному етапі).

Найважливішим вважаю –упевненість у власній команді, адже команда в мене найкраща! Кожен із них, незважаючи на свої справи, підготовку до державної підсумкової атестації та ЗНО, дуже відповідально готувався до ТЮЖу, тому дякую кожному з них! Окремо дякую Людмилі Анатоліївні Андрущенко!Саме вона була нашим педагогічним керівником та допомагала, чим могла.

Ніколи не можна передбачити, переможеш тичи ні, головне,на мою думку, викластись на повну!

Важливу роль грає навчальний заклад, у якому навчаєшся.Не дарма ми всі з гуманітарної гімназії.

Бажаю кожному успіхів!

Олег Єфименко (9 клас):

– Я не вперше беру участь в обласних турнірах.

Передусім хочу подякувати всім керівникам і вчителям: Людмилі Анатоліївні Андрущенко, Оксані Степанівні Давидюк, Аллі Володимирівні Писарєвій; а також капітану нашої команди – Аліні Ващенко.

Ми пройшли довгий і тернистий шлях, та це того вартувало.

Турнір юних журналістів – подія для талановитих і відданих дітей.

Майбутнім учасникам я бажаю тільки впевненості у власних силах. Адже перемога потребує не тільки знань, але і впевненості. Тренування і ще раз тренування мусить стати головною ціллю на час проведення турнірів, олімпіад, конкурсів… Хоча це коштуватиме зусиль, та час покаже –ви завжди будете пам’ятати ці солодкі моменти дружніх перемог.

Не даремно кажуть: журналісти – четверта гілка влади. Тому, представляючи свою Гуманітарну гімназію № 5 імені Тараса Шевченка міста Коростишів, я прагнув відповідати всім головним цінностям, якостям журналіста, покладеним на мене.

 Ніка Пернарівська (9 клас):

– Уперше беру участь у турнірі з журналістики, але впевнено можу сказати, що не востаннє. Мене дійсно зацікавила ця професія, адже журналіст – це очі та вуха нації.

Підготовка до ТЮЖ була насиченою: тренували дикцію, пильно редагували реферати, кожну доповідь перевіряли сотні разів. Загалом ми дійсно багато працювали.

Щодо турніру, то емоції дійсно переповнювали. Це був і страх, і хвилювання, а потім, після оголошення нашої перемоги, – шалена радість.

Цей турнір був дійно важким, адже всі команди були сильні і ця перемога далася нам нелегко.Але турнір не пройшов даремно, бо вся наша команда «Коректор» отримала впевненість у власних силах.

Хочу подякувати нашому керівнику Людмилі Анатоліївні Андрущенко за допомогу в підготовці. Дякую своїй найкращій команді! Дякую капітану нашої команди Аліні Ващенко, котра була нашим талісманом. Також окрему подяку хочу висловити адміністрації нашої школи та керівнику гуртка «Юні журналісти» за фінансову допомогу. І,звісно, дякую членам журі за компетентність та об’єктивні оцінки.

Хочу сказати,що участь у турнірах потрібна. Навіть не перемога, а просто участь. Адже кожен учасник отримує досвід, переборює свої страхи, навчається працювати в команді, знаходить нових друзів і відкриває світ по-новому. Тому закликаю всіх брати участь у турнірах!

Владислав Усевич (11 клас):

– Можна сказати, що я вже ветеран різних обласних турнірів та олімпіад. Але це перший переможний турнір для мене. За це я хотів би подякувати насамперед моєму керівнику Людмилі Анатоліївні Андрущенко, а також капітану нашої команди Аліні Ващенко.Саме вона весь цей час була нашим наставником і без неї ми би, напевно, не перемогли. Ми досягли своєї мети завдяки наполегливій праці і тому всім майбутнім учасникам я хотів би теж побажати більше сил, адже вони їм знадобляться.

Людмила Кицак, кандидат філологічних наук, викладач української мови, літератури та світової літератури Бердичівського педагогічного коледжу, журналіст, журі обласного турніру юних журналістів:

– Варто сказати, що я вперше оцінювала такий цікавий та продуманий творчий конкурс серед школярів. З порога мене вразила атмосфера: було весело, шумно, звідусіль блищали розумні, цікаві очі, лунали жарти і легкі акорди гітари. Власне, побачити таке навіть не очікувала – не було ворожості чи непримиренності між учнями.

Команди змагалися достойно, були уважними, скурпульозними один до одного,об’єктивними, показували вміння як представити своє дослідження, так і оцінити колег. Мабуть, найбільше вразив високий інтелектуальний рівень турніру, адже журналістика, в кращому разі, – це лише шкільний факультатив, натомість команди показали добру підготовку та вміння орієнтуватися на місці, вміння висловлювати власну думку, оперуючи теоретичними поняттями.

Загалом, повернулася додому з купою вражень, новими ідеями та задумками, а також радісною від того, що в Житомирській області школярі цікавляться і так чудово знають мою улюблену журналістику.

Надія Миколаєнко, викладач кафедри видавничої справи, редагування та основ журналістики Навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, журналіст, журі обласного турніру юних журналістів:

– Приємно здивувала, порівняно з іншими роками, цікавість до турніру юних журналістів кількість команд-учасниць. Зважаючи, що основи журналістики як основний предмет не викладається у навчальних закладах, а вся підготовка до конкурсу базується на ініціативі учнів, учителів, то рівень підготовки належний. А нинішні переможці («Коректор» з Коростишева) достойні представляти Житомирську область на Всеукраїнському турнірі.

DSCN0421DSCN0447DSCN0465DSCN0478DSCN0481Фото команди Коректор1Фото команди Коректор2

ФОТО – команда «КОРЕКТОР», Людмила Золотюк

Житомир турнір юних журналістів,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі