• Головна
  • Семінар – плідна форма співробітництва
12:30, 15 квітня 2011 р.

Семінар – плідна форма співробітництва

За умов запровадження в дію норм Податкового кодексу України працівники податкових органів виступають у ролі головних консультантів з їх роз’яснення та доведення до відома платників податків. Найбільш дієвим заходом з роз’яснень Податкового кодексу є проведення семінарів, які проводяться не лише для певних категорій платників податків,але і за видами податків. Так, сьогодні, 14 квітня за організаційної підтримки Житомирської філії «Інформаційно-довідкового центру ДПА України» фахівці Державної податкової адміністрації у Житомирській області провели семінар для платників податків міста Житомира на тему:«Особливості оподаткування податку на прибуток підприємств. Подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку на доходи фізичних осіб (форма №1ДФ)». Начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб державної податкової адміністрації у Житомирській області Олена Ткачук ознайомила учасників семінару з основними змінами в адмініструванні та справлянні податку на прибуток, розповіла про податкові періоди, наближення податкового та бухгалтерського обліку, визначення та склад доходів, заборони та обмеження на витрати, амортизацію, перехід на новий податковий облік основних засобів, механізм обліку податкових збитків, хто має право на податкові канікули.
Заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПА в області Сергій Наумов нагадав платникам податків обласного центру, що відповідно до положень Податкового кодексу України (п.176.2 «б») особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати такий розрахунок у строки, встановлені для податкового кварталу, детально зупинився на формі Податкового розрахунку (ф.№1ДФ), порядку його заповнення та подання податковими агентами до податкових органів (наказ ДПС України від 24.12.10 №1020). Крім того, звернув особливу увагу присутніх на тому, що органи податкової служби розпочали прийом квартальної звітності з 1 квітня, і прийматимуть «форму №1ДФ» до 10 травня, але податківці закликають платників не зволікати до останнього, а в будь-який зручний час протягом 40 днів, відведених на подачу декларації, надати звіт до податкових інспекцій.
Завідувач сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в області Надія Шевченко ознайомила присутніх з нормами щодо справляння ПДВ, передбаченими у розділі V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України, розказала про форми податкової звітності з податку на додану вартість та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість. Також вона нагадала присутнім про кампанію декларування доходів громадян за 2010 рік, зокрема зупинилася на тому , хто зобов’язаний подавати декларацію згідно з нормами Закону та хто має право подати декларацію для отримання податкового кредиту. Обов’язок платника подати декларацію вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов’язаних подавати звітність із цього податку в установленому порядку. Надія Шевченко наперед висловила вдячність платникам податків за плідне співробітництво та своєчасно подану звітність.
По завершенню семінару фахівці податкової адміністрації відповіли на численні запитання платників податків, провели індивідуальні консультації.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян
ДПА у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...