Ця збочена люстрація по-житомирськи приймає найцікавіші «пози»

Не так давно в словесний ужиток звичайного українця ввірвалось нове слово «люстрація». Народ повалив «бандитську» владу. Герої Майдану загинули за праве діло. А весна 2014 принесла в Житомир перші люстраційні зніми. І все це було б радісним та підштовхнуло б рухатись далі, до безхмарного світлого та щасливого європейського майбутнього, якби не це заковиристе слово «люстрація»…

Що ж, яка вона насправді ЛЮСТРАЦІЯ по-житомирськи?

Кінець лютого 2014 року став для Житомира (як і для всієї країни) доленосним. Активізація, пік та напруження на житомирських Майданах був наймасовішим та найрішучішим. І вже були видні перші провісники змін, про які народ лише мріяв.

 Весняне ж пробудження корінних змін у владі Житомирщини настало вже з березня, коли з’явились нові очільники Житомирської облради та ОДА. Відбулось начебто добровільне вигнання старої міської влади. На повний голос пролунав заклик до «Повної люстрації» та «Закону для всіх». Опозиція зайняла провладну сторону. І ось тут воістину постала незвідана раніше «люстрація».

Закон для всіх, і беззаконня - теж?

Кадрові зміни в усіх державних управліннях області та районів тривають нині. Усіх корупціонерів та «зловживачів» чиновницькими кріслами замінюють нові «справедливі» та «чесні»  – ось вона велика віха 21 століття для Житомира. Хоча дивлячись зі сторони простого пересічного, можна побачити вкрай цікаву картину – маніпуляції пересування чиновників з одного нагрітого крісла в інше. Наглядним прикладом стала люстрація у міській раді. У новий обраний міськвиконком потрапили майже усі, хто там і був. Звісно, професіоналізм, провірений роками та справами, не можна замінювати будь-ким. Адже міський апарат має працювати ефективно і в першу чергу на користь міста. На жаль, не всі депутати міськвиконкому  можуть похвалитись ефективністю своєї роботи.  Проте якимсь чином вони обійшли люстрацію. Дивним лишилось те, що цей факт житомиряни, які стурбовано відстоювали зміни, наче  й не помітили. А «новий» міськвиконком зробив вигляд, наче й дійсно він новий. Правда оновлення взяло обличчя давно відомі й знані у міськраді.

Найяскравішим прикладом заміщення посади першого заступника міського голови Житомира можна назвати блискавичне призначення Сухомлина. За 5 хвилин депутату облради, члену міськвиконкому Сергію Сухомлину вдалось зайняти цю посаду, обійшовши вдало всяку там люстрацію.

І знову ж таки ніяких заперечень немає.

Хаос в країні – все робиться «під шумок»?

  Люстрацію потрібно проводити відразу після того, як повалено той чи інший режим, адже відтермінування цього процесу однозначно завадить, або взагалі унеможливить це як явище.  З введенням люстрації є і певні ризики, бо це може розколоти країну на тих, хто системно порушував закон, а в нашій країні це без перебільшення мільйони людей і тих, хто бажає їх покарати.

Так вочевидь склалось в Житомирі. Нові, блискавичні, а іноді й незрозумілі призначення посипались на Прокуратуру, СБУ, УМВС тощо. Але народ знову невдоволений цими змінами. Або ж невдоволений той, кому це вкрай невигідно.

Можна припустити, що прикрившись ширмою народного волевиявлення, тепер можна змінювати заступників прокурора та МВС. Різке невдоволення ними виводить нас на питання: Чию ж кандидатуру мітять на їх місця? До прикладу приведемо пікет автомайданівців під стінами ОДА 20 березня. Вони звернулись аж до голови облдержадміністрації з вимогами звільнення нових заступників відомств. Наразі це питання вирішується, але здається, вирішення вже передчасно відоме, тільки не для народу.

Політикам нині не позаздриш

Всяк гаразд розмахувати шашкою...

У важкій суспільно-політичній обстановці нині доводиться працювати політикам та начальникам державних силових відомст. Ситуація дійсно вкрай напружена. Ще до цього дається в знаки слабкість як на арені внутрішніх протистоянь, так і на світовому рівні. Скористатись послабленням цілої незалежної країни може будь-хто. Як виявляється нові люди при владі поки що розсікають повітря. Амбіції «новопризначенців» вирують. Законодавство ігнорується… Як показує реальність, кожен політик «всяк гаразд розмахувати шашкою», але на справах – вся країна потерпає.

Руками народу потрапити до влади

Нове слово «люстрація»  перетворюється у дерибан посад, спаплюження моральності та забуттям імен героїв, які поклали життя на Майданах зовсім не за такі зміни. Прикро, що і життями, і волевиявленням народу просто знехтували. «Небесна сотня», яка мала б надихнути на патріотизм та руху до змін на краще, стала всього лиш символом, яким озброїлись чиновники, лише для того, щоб не потрапити під лещата люстрації.

А люди з Майданів, ми з вами, віримо новим самолюстрованим політикам, віримо, що в країні буде тепла спокійна весна, сподіваємось на зміни покращення, а ще дуже хочемо, щоб нами не маніпулювали.

Довідково:

Від латинського lustratio – очищення шляхом жертвоприношення, що на практиці означає перегляд  діяльності (в основному сфери держслужби), пов’язаної з протиправними, протизаконними та репресивними діями в тому числі і на партійній основі та з порушенням прав людини.

   В країна Східної Європи та Прибалтики ці процеси почалися одразу після повалення комуністичного режиму та стосувалися в основному партійних, комсомольських та профспілкових діячів, а також силових структур та їх мереж (стукачів). В підсумку дослідження, яке тривало 2-3 місяці висновок робила компетентна комісія, яка і визначала: була причетна особа до порушення прав певних категорій громадян, або ні.

 Люстрація - це один з шляхів подолання корупції, адже Україна на сьогодні посідає «почесне» 152 місце в світі зі 187 у світовому рейтингу найбільш корумпованих країн. Ми скотилися за останній рік на 16 пунктів наздогнавши і перегнавши багато країн Африки.

Люстрація - це свого роду засіб асенізації, «провітрювання» суспільства задля досягнення поставленої мети. В цьому напрямку потрібно  діяти  рішуче у спілці з судами, правоохоронними органами.

   Сама лише можливість попасти під люстрації буде формувати позитивне тло в суспільстві та сформує   негативну  думку про ту чи іншу особу що в підсумку має привести до очищення, до створення більш справедливого суспільно-громадського середовища.

Житомир люстрація житомирська міськрада житомирська облрада ОДА прокуратура УМВС СБУ Сухомлин,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі