• Головна
  • У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО)
14:37, 18 квітня 2011 р.

У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО)

Протягом трьох днів - з 15 по 17 квітня майже тисяча учасників ХІХ Дієцезіального Дня молоді у Житомирі зосереджувались над закликом, який міститься у гаслі зустрічі: «Будьте свідками християнської надії».

Житомирський День Молоді вже давно вийшов за рамки Києво-Житомирської дієцезії. Ось і цьогоріч, окрім учасників з Житомирської та Київської областей, на зустріч приїхала молодь з Вінниці, Львова, Умані, Івано-Франківщини, та інших місцевостей України.

Традиційно День Молоді у Житомирі відбувався за тиждень до Велкодня, однак цьогорічна зустріч мала деякі нововведення. Вперше за багато років відбулася праця у групах, під час якої учасники, поділені на групи до десяти осіб, відповідали на запитання про особисту зустріч з Ісусом, ділились досвідом та свідченнями.

Як розповів CREDO організатор Дня Молоді, о. Григорій Рассоленко, метою було залучити молодь до більш активної участі: «До цього йдемо - щоб більше заангажовувати молодь. Щоб вона почувалася учасниками. У попередні роки молодь відігравала більш пасивну роль, вона була слухачем. І це був досить односторонній керунок».

Ще одним нововведеням була Хресна Дорога у стилі Тезе, яка відбулась у п’ятницю. На відміну від загальноприйнятої практики, учасники не переходили від однієї стації до іншої, а медитували, залишаючись на місціях, і зосереджували погляд на розп’ятті, яке освітлене свічками, знаходилось посередині храму. Покутня Меса у п’ятницю також відрізнялось від звичної. Під час цього богослужіння організатори зробили презентацію з використанням фрагментів фільму М. Гібсона «Страсті Христові».

Протягом трьох днів з’їзду молоді Меси відправляли аж три єпископи. Богослужіння першого дня очолив єпископ Віталій Скомаровський, а на Месі урочистого закриття Дня Молоді у неділю головував єпископ Ян Пурвінський. У суботу богослужіння очолив єпископ Станіслав Широкорадюк. У своїй проповіді владика говорив про важливість християнського свідчення у повсякденному середовищі. Зокрема він згадав випадок з власного життя: одного разу його запросили прочитати лекцію для молоді в одному зі світських інститутів. Серед студентів була католичка, яка у присутності своїх однокурсників подякувала єпископу Станіславу за Хрещення, яке він їй уділив, коли був настоятелем у Полонному, та поцілувала перстень на руці владики - знак єпископської влади.

У суботу, другий день зустрічі, на учасників також чекали три конференції, які допомагали розкрити гасло цьогорічного Дня Молоді - «Будьте свідками християнської надії». Цей заклик був взятий з послання Папи Бенедикта XVI до Світового Дня Молоді, який у серпні відбудеться у Мадриді. У своєму посланні Папа говорить про те що сучасний світ забуває про Христа, і тому надзвичайно важливо, щоб християни не втомлювались бути свідками. Але свідчити про Христа може лише та людина, яка пережила особисту зустріч з Ним. Тому Папа говорить про кілька можливостей зустрічі з Ісусом. Саме цим можливостям були присвячені суботні конференції. Отець Януш Марія Анжиєвський розповідав про зустріч з Богом у Святому Письмі, конференція о. Віталія Кривицького була присвячена зустрічі з Христом у таїнствах Церкви, і, зокрема, Євхаристії, а о. Віктор Симон розповідав про те, що Ісуса ми також зустрічаємо в убогих.

Загалом, з огляду на кількість, всі учасники Дня Молоді були розділені на три великі групи, програма для яких проходила одночасно у трьох різних місцях - у катедрі св. Софії, у храмі св. Яна з Дуклі та у філармонії. Програма другого дня зустрічі кожної з цих трьох груп містила конференції, роботу у малих групах, перегляд презентації про життя Йоана Павла ІІ та вистави, молебень, адорацію а також майстер-клас з єврейських танців.

А у заключний день зустрічі, у Вербну неділю, учасники після освячення верб пройшлись у процесії від храму св. Йоана з Дуклі до катедри, де урочистим богослужінням завершився ХІХ Дієцезіальний День Молоді у Житомирі.

У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-1
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-2
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-3
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-4
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-5
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-6
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-7
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-8
У Житомирі завершився ХІХ День Молоді (ФОТО), фото-9
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...