• Головна
  • Українська Міжконфесійна Християнська Місія завітала до житомирських в'язнів
фото
16:49, 26 березня 2014 р.

Українська Міжконфесійна Християнська Місія завітала до житомирських в'язнів

фото

25 березня в управлінні ДПтС України в Житомирській області представники 16 християнських конфесій, які входять до складу Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» взяли участь у виїзному засіданні Місії, присвяченому питанням взаємодії представників релігійних конфесій та адміністрацій пенітенціарних установ по профілактиці самогубств серед засуджених та ув’язнених.

У засіданні Місії взяли участь керівництво обласного управління Служби та установ виконання покарань, представники релігійних конфесій Житомирщини, які здійснюють пастирське служіння в УВП області та представники громадськості.

Засідання розпочалося спільною молитвою присутніх. Виступаючи перед учасниками заходу, голова правління Міжконфесійної Християнської Місії протоієрей Віктор (Яценко) коротко проінформував про організаційні аспекти діяльності організації, зокрема надання духовно-пастирської, моральної і благодійної допомоги особам, які перебувають у місцях позбавлення волі, здійснення обміну досвідом та взаємодії державних, громадських і релігійних організацій.

Про це повідомляє прес-служба управління ДПтС України  в Житомирській області.

Начальник управління ДПтС України в Житомирській області Василь Бурак ознайомив присутніх із станом реалізації в установах області положень Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та Кримінально-виконавчого кодексу України щодо здійснення свободи сповідувати релігію.

«Загалом установи виконання покарань області відвідують представники 25 релігійних конфесій та організацій, які охоплюють більше 3,5 тис. осіб, а це – дві третини від усієї кількості осіб, що утримуються в установах, – зазначив В. Бурак, – адміністрації установ всіляко сприяють у запрошенні священнослужителів, створенні необхідних умов для богослужінь, в тому числі й через виділення окремих приміщень або будівництва нових – в усіх установах Житомирської області діють каплиці, навіть у секторі для засуджених до довічного позбавлення волі, у Райківській виправній колонії (№73) вже три роки службу Божу відправляють у колонійській церкві святих первоверховних апостолів Петра і Павла, а у Житомирській та Коростенській виправних колоніях також будуються церкви».

Також В. Бурак тепло поздоровив о. Віктора з днем народження, який припав на перший день роботи виїзного засідання Місії, та побажав йому добра, миру, злагоди, благополуччя, тілесного здоров’я і духовної міцності.

Учасники засідання відзначали, що з метою зменшення негативного впливу на особистість від перебування в умовах ізоляції від суспільства, в установах виконання покарань із засудженими та ув’язненими постійно працюють штатні психологи. Разом з тим, сьогодні також і представники різноманітних релігійних конфесій готові допомагати адміністраціям УВП у роботі із засудженими і ув’язненими по профілактиці самогубств, адже акт суїциду практично в кожній релігії визнається надзвичайно гріховним діянням.

А тому поряд із заходами організаційного і практичного характеру, які вживаються соціально-психологічною, режимною, медичною та іншими службами установ, для попередження суїцидів, великі сподівання покладаються на священнослужителів різних конфесій, яким засуджені довіряють та до яких вони прислуховуються.

У середу 26 березня відбудеться другий день роботи виїзного засідання Місії, під час якого будуть відвідані об’єкти житлової та виробничої зони Житомирської виправної колонії (№4), в тому числі каплиця св. Лонгіна Сотника і місце будівництва церкви Благовіщення Святої Богородиці на території колонії, та сектор для тримання чоловіків, засуджених до довічного позбавлення волі, у Житомирській установі виконання покарань (№8) з розташованою там каплицею преподобного Варлаама Керенського, а у клубі Житомирської ВК-4 учасники заходу поспілкуються із засудженими.

Також у Житомирській ВК-4 були проведені відеозйомки в рамках створення документального фільму, який розкриватиме негативне явище самогубства з релігійної, психологічної та загальнолюдської точок зору. У фільмі планується участь засуджених, які намагались вчинити самогубство, та надали свою згоду на участь у відезйомках.

Для довідки: в установах Державної пенітенціарної служби України для задоволення релігійних потреб засуджених та персоналу облаштовано 142 культові релігійні споруди, з яких:

- 108 – храмів (церков) (52 – окремими спорудами);

- 27 – каплиць (24 – окремими спорудами);

- 7 – молитовних будинків (3 – окремими спорудами).

Також функціонують 162 молитовні кімнати та 9 молитовних куточків.

Загальна чисельність віруючих засуджених, які постійно відвідують заходи релігійного характеру, становить 38 839 осіб. Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять 2 936 священнослужителів та волонтерів, які є представниками 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.

1(3)2(2)591819202223

#Українська Міжконфесійна Християнська Місія #Житомир #Житомирська виправна колонія №4 #засуджені #благодійна опіка #самогубство,
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...