В Овручі провели акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Звідки б ви не під'їжджали до  Овруча - скрізь побачите  змішані лісові масиви.  "Ліси мої, зелені заповіти людей з далеких і недавніх літ… Я хочу увійти у вас, як чистий вітер весною входить в яблуневий цвіт", - ці рядки саме про  Поліські ліси належать видатній український поетесі Ліні Костенко. І яка освідчується у високому почутті любові нашим лісам словами "там серце заспокою і очищу душу"…

- Близько  41 тис. гектарів  займають землі лісового фонду  ДП «Овруцький лісгосп», -  розповідає  його директор Сергій Гулько. – З них 35,6 тис. га вкриті лісом.

Ліс - найкращий санітар і атмосфери. Його справедливо називають "фабрикою" кисню, якого, до речі, сучасна індустрія, транспорт, енергетика сьогодні поглинають в 15 разів більше, ніж усе живе на землі, бо у середньому один гектар деревостою виділяє за рік чотири тонни кисню, а поглинає п'ять тонн вуглецю!

Саме тому ми щороку ретельно готуємося до головного заходу Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» - створення нових лісових насаджень, участь в якому запрошуємо взяти, насамперед, наших юних помічників – членів шкільних лісництв Овруцької гімназії і Першотравневої ЗОШ, представників влади, установ та організацій, працівників преси.

Під час дев’ятої Акції в 2014 році, - додає головний лісничий лісгоспу Володимир Захарчук, -   маємо заліснити  200 га колишніх лісосік, де висадимо майже 1,334 мільйона саджанців сосни звичайної, чимало дуба, закладемо 5-гектарну плантацію ялини.    

Про це пишуть на сайті ЖОУЛМГ.

Варто сказати, що в цьому році рання весна та сприятливі погодні умови дозволили лісівникам надзвичайно рано почати лісокультурну кампанію.  Як результат,  садіння сіянців стартувало  кілька тижнів тому, а працівники лісництв ДП «Овруцький лісгосп» вже провели посадку лісових культур  на 150 га.   До речі,  ця робота по лісництвах  тут  проводиться згідно зі складеним графіком.

Висадження дерев, звичайно, не обійшлося без мобілізуючого духу змагання, прагнення учасників акції не підвести, вийти в лідери. Тому, не забуваючи про дотримання вимог при садінні сіянців, що знаходилося під контролем у  спеціалістів лісгоспу, всі оглядалися, порівнювали результати своєї роботи з іншими. За потреби – підтягувалися, допомагали один одному.

Відтак, спільними зусиллями учасникам акції вдалося посадити близько  14 тисяч  сіянців сосни звичайної   на  2 га на площі минулорічних зрубів. Веселий настрій та корисна робота на свіжому повітрі згуртували природолюбів, подарувавши позитивні емоції та можливість власноруч зробити добру справу на віки.

Житомир ліс Овруч акція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі