Територіальна державна інспекція з питань праці у Житомирській області інформує

Територіальна державна інспекція з питань праці у Житомирській області надає роз’яснення стосовно того, як діяти кадровикам, якщо співробітники їх підприємств отримують повістки. Спеціалісти просять звернути увагу на те, з якою саме метою працівника викликають до військкомату.

Так, викликати можуть, зокрема, для проходження навчальних зборів чи для якихось нетривалих дій, пов'язаних з військовим обов'язком (наприклад, для проходження медогляду). У таких випадках за працівником, незалежно від форми власності підприємства, на якому він працює, зберігається місце роботи, займана посада та середня заробітна плата відповідно до ч. 2 ст. 21 та ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-ХІІ.

Варто звернути увагу на те, що роботодавець повинен сплатити військовозобов'язаному, викликаному на збори, заробітну плату за відпрацьований час до дати його звільнення від роботи у зв'язку з від'їздом на навчальні збори, а також середню заробітну плату за перші півмісяця зборів. Надалі протягом часу, поки військовозобов'язаний співробітник перебуватиме на навчальних зборах, заробітна плата має йому виплачуватися у звичайні строки її виплати, затверджені на підприємстві.

При цьому зарплату за весь час перебування на навчальних зборах військовозобов'язаному виплачує його роботодавець, а держава повинна потім компенсувати ці витрати. Відсутність співробітника на роботі відображається у табелі обліку робочого часу як IH (код 22), тобто «Інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (військові збори)». У разі якщо на момент призову на навчальні збори співробітник перебуває у відпустці, щорічна і додаткова відпустки підлягають перенесенню на інший період або продовженню після закінчення зборів. По закінченню навчальних зборів працівник повинен пред'явити роботодавцеві свій військовий квиток як доказ участі у зборах та підтвердження періоду його відсутності (адже саме у військовому квитку вказується вид зборів та їх тривалість).

А от якщо працівника вже призивають на військову службу в рамках мобілізації, його необхідно буде звільнити за п. З ч. 1 ст. 36 КЗпП (звільнення має бути проведено на підставі повістки військовозобов'язаного працівника з урахуванням встановленої дати призову).

Територіальна державна інспекція з питань праці Житомирська область мобілізація робоче місце військовослужбовці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі