• Головна
  • Житомирянам пояснили, що призовникам під час мобілізації платитимуть пенсії
11:23, 5 квітня 2014 р.

Житомирянам пояснили, що призовникам під час мобілізації платитимуть пенсії

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набрав чинності з 01 квітня 2014 року внесено зміни до статті 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з якими пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, що отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Про це повідомляє головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Тобто, у разі, якщо особу було призвано на військові збори під час мобілізації до 01.04.2014 року, сума пенсії, отримана пенсіонером у період до 01.04.2014 році підлягає поверненню в порядку, встановленому статтею 59 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У період з 01.04.2014 року і до звільнення з військової служби до пенсій військовослужбовців, які призвані під час мобілізації, не виплачується надбавка на утримання непрацездатних членів сім'ї, на виплату яких мають право непрацюючі пенсіонери.

Крім того, враховуючи те, що відповідно до п.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби підлягає індексації. При цьому індексація пенсій одержувачів грошового забезпечення повинна проводитись після індексації грошового забезпечення.

В першу чергу індексується сума грошового забезпечення. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, проводиться після індексації суми грошового забезпечення на підставі отриманої довідки, в якій зазначається розмір грошового забезпечення, проіндексована його сума і сума індексації.

У всіх випадках загальний дохід, який підлягає індексації, пенсіонера-одержувача грошового забезпечення не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У разі отримання грошового забезпечення за період, що не перевищує місяця, індексація пенсії проводиться як непрацюючому пенсіонерові, без урахування грошового забезпечення.

Якщо розмір пенсії в результаті звільнення не підвищується, базові місяці після звільнення з військової служби не переглядаються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #мобілізація #військовослужбовці #призовники #пенсії
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...