15:00, 22 квітня 2011 р.
Антикорупційна робота в умовах закону, що ще не діє
І квартал 2011 року Україна провела в очікуванні нового антикорупційного законодавства.. І от, нарешті, на початку квітня Верховна Рада прийняла Закон "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні".
Закон встановлює обмеження (використання службового становища, отримання подарунків, роботи близьких осіб, фінансового контролю) для посадових осіб та юридичних осіб публічного права, які отримують заробітну плату за рахунок державного або місцевого бюджетів.
У прийнятому Законі прописано, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повинні подавати щорічно, до 1 квітня, за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, яка встановлюється цим законом.
Крім цього, Рада ввела спеціальну перевірку щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, крім кандидатів у президенти, депутати Ради, депутати місцевих рад та на посади сільських, селищних, міських голів.
Відомості про претендує на зайняття таких посад особі підлягають спеціальній перевірці, зокрема щодо: залучення до кримінальної відповідальності, залучення до адміністративних стягнень, достовірності відомостей його декларацій, стану здоров'я, освіти, наявність наукового ступеня, вченого звання.
Перевірка проводиться в 15-денний термін за письмовою згодою особи, яка претендує на зайняття посади. У разі встановлення за результатами перевірки фактів подачі претендентом на посаду неправдивих відомостей про себе, посадова особа або орган, що здійснює призначення (обрання) на цю посаду, відмовляє претенденту в призначенні, а також протягом 3 днів повідомляє про виявлений факт правоохоронним органам для реагування. Парламент визначив, що порядок організації проведення спеціальної перевірки затверджується Президентом.
Але….Закон вступає в силу з липня, а стаття 12, що стосується фінансового контролю, з 2012 року.
Що ж виходить, що українські корупціонери можуть спокійно протягом ще одного кварталу зловживати своїм службовим становищем, незаконно використовуючи його для отримання якої-небудь переваги або для себе або іншої особи в цілях, протилежних обов’язкам і правам інших осіб?
З цим цілковито не згодні працівники відділу внутрішньої безпеки при державній податковій адміністрації у Житомирській області УВБ ДПА України, які, незважаючи на нестабільність законодавства, продовжують протидіяти корупції в органах державної податкової служби Житомирської області, усувають причини та умови, що її породжують, викорінюють зловживання і попереджають правопорушення з використанням службового становища, забезпечують дотримання норм етики державними службовцями, створюють сприятливі умови для ефективної реалізації податкового законодавства та розвитку економіки області та держави, відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.
Так, протягом І кварталу 2011 року працівниками відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області здійснено 178 профілактичних заходів, у тому числі винесено 6 офіційних застережень щодо недопущення податківцями протиправної поведінки, проведено 36 службових перевірок, за результатами яких на ім’я керівників податкових підрозділів області внесено 5 подань для вжиття заходів реагування щодо усунення виявлених у ході перевірок недоліків, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 осіб.
Крім того, за матеріалами відділу відносно працівників податкової служби області складено 7 адміністративних протоколів щодо порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”, з яких по напрямках роботи з підакцизними товарами – 3, контрольно - перевірочна робота – 2, податкова застава – 1. За результатами судового розгляду 3 особи визнано винними та притягнуто до адміністративної відповідальності.
До органів прокуратури направлено 3 матеріали службових перевірок.
У поточному році органами прокуратури порушено 4 кримінальні справи щодо фактів вчинення працівниками органів державної податкової служби області службових злочинів.
Про факти корупції та інших порушень з боку працівників податкових органів ви можете повідомити на “телефон довіри” відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області Управління внутрішньої безпеки ДПА України (0412) 418-003.
За матеріалами відділу внутрішньої безпеки при ДПА у Житомирській області УВБ ДПА України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
14:04, 26 вересня
13:07, 25 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
14:04, 26 вересня
live comments feed...