• Головна
  • Житомирські антимонопольники підвели підсумки за І квартал 2014 року
11:06, 11 квітня 2014 р.

Житомирські антимонопольники підвели підсумки за І квартал 2014 року

08 квітня 2014 року відбулася прес-конференція голови Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Безсмертного О.В., за підсумками роботи відділення у I кварталі 2014 року.

Голова відділення повідомив, що у І кварталі 2014 року відділення спрямувало зусилля, в першу чергу, на адвокатуванні конкуренції – проведенні заходів з підтримки конкуренції, не пов’язаних з державним примусом.

Одним із найбільш вагомих напрямів адвокатування конкуренції є оцінка впливу на конкуренцію регуляторних актів. З цією метою опрацьовано 26 проектів рішень та розпоряджень органів влади та органів місцевого самоврядування, до 4 з них надано зауваження або у погодженні відмовлено, оскільки їх прийняття могло б негативно позначитися на розвитку конкуренції.

Для запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції надано 13 пропозицій органам влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання щодо здійснення заходів, спрямованих на обмеження монополізму, розвитку підприємництва і конкуренції.

З метою формування проконкурентної культури у суспільстві проведено Дні відкритих дверей з питань захисту конкуренції у Житомирському та Черняхівському районах області.

В результаті здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної розглянуто 12 заяв про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

За результатами розгляду заяв, власною ініціативою розпочато розгляд 19 справ за ознаками порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Припинено 15 порушень законодавства про захист економічної конкуренції, з них 5 порушень припинено шляхом прийняття рішень про застосування передбаченої законом відповідальності, 10 – шляхом надання рекомендацій стосовно припинення дій (бездіяльності), які містили ознаки порушень, без застосування фінансових санкцій.

Накладено штрафів на суму 17 тис грн. Сума штрафів зменшена порівняно з минулорічним періодом, що відповідає державній політиці щодо зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Сплачено штрафів на суму понад 230 тис грн. Розмір економічного ефекту (економії витрат фізичних чи юридичних осіб на придбання товарів або недопущення збільшення таких витрат), досягнутого внаслідок припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції становив понад 15 млн грн.

У подальшій роботі відділення спрямує зусилля на питаннях захисту та розвитку конкуренції, перш за все, на соціально важливих ринках згідно з пріоритетами Антимонопольного комітету України на 2014 рік, зокрема у сфері:

- приєднання об’єктів замовника до мереж електро-, газопостачання;

- супутніх послуг при наданні адміністративних послуг, пов’язаних з регулюванням земельних відносин;

- будівництва та будівельних матеріалів.

Крім того, відділенням буде здійснюватись державний контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на інших ринках відповідно до плану роботи на 2014 рік та за дорученнями Антимонопольного комітету України.

Також голова відділення повідомив, що останнім часом невідомі особи телефонують до суб'єктів господарювання і погрожують санкціями органів Антимонопольного комітету України, просять та вимагають перерахувати кошти у вигляді грошової допомоги на операції, слухові апарати тощо.

Зазначені прохання і погрози є незаконними та не мають жодного відношення до діяльності органів АМКУ.

З метою уникнення можливих шахрайських дій та відповідного реагування голова відділення рекомендував невідкладно звертатися про зазначені випадки безпосередньо до правоохоронних органів та органів АМКУ (центральний апарат або Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України #підсумки #І квартал 2014
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...