• Головна
  • Житомирська область у першій п'ятірці пілотних територій України
10:47, 17 квітня 2014 р.

Житомирська область у першій п'ятірці пілотних територій України

15 квітня 2014 року в Києві у конференц-залі компанії Sigma Bleyzer Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Сергій Євтушенко вручив п’яти міським головам міст України – Львова, Долини Івано-Франківської області, Славути Хмельницької області, Коростеня Житомирської області та Кременчука Полтавської області – витяги з Реєстру індустріальних парків.

Участь у заході взяли: Ян Томбінські, Голова Представництва ЄС в Україні,Василь Федюк, директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту, Віктор Кривенко, Голова наглядової ради Національного проекту «Індустріальні парки України», Андрій Садовий, міський голова Львова, Володимир Гаразд, міський голова міста Долина Івано-Франківської області, Сергій Микульський, перший заступник міського голови міста Славута Хмельницької області, Володимир Москаленко, міський голова міста Коростень Житомирської області, Олег Бабаєв, міський голова міста Кременчук Полтавської області, представники компанії «Великої четвірки» (PwC), бізнес асоціацій (EBA, ACC, делегат німецької економіки), члени міжнародних фінансових інституцій, Віталій Сівко, заступник директора Житомирського регіонального центру з інвестицій та розвитку.

«За 22 роки незалежності в Україні не було створено достойної інвестиційної інфраструктури для ведення бізнесу – індустріальних парків. Сьогодні перші п’ять таких парків вже внесені до реєстру. Ми вітаємо всіх представників місцевої влади, які є ініціаторами створення індустріальних майданчиків, із їх першими дієвими кроками й вручаємо їм витяги з реєстру», – зазначив Сергій Євтушенко.

За його словами, земельна ділянка з необхідним інженерно-технічним оснащенням значно скоротить інвестору «час до ринку» – з 2-3 років до 6-9 місяців.«Тобто, індустріальні парки створять привабливий інвестиційний клімат для інвесторів, а підтримка з боку держави відіграє роль додаткового заохочувального стимулу для інвестицій», – резюмував голова Агентства.

Сергій Євтушенко додав, що сьогодні країни та уряди конкурують за дві речі – інвестиції та таланти. Ставки – дуже високі, Україна повинна включатись в глобальні перегони.

За словами директора департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василя Федюка, для інвестора важливо якнайшвидше реалізувати свій інвестиційний проект, тому в першу чергу він обере той регіон, де є індустріальний парк. Наявність інженерно-технічної інфраструктури, транспортна доступність та необхідна кількість потенційних працівників – це ключові критерії для інвесторів.

«До Держінвестпроекту України було подано кілька сотень заявок на створення індустріальних парків. Опрацьовано практично 250 пропозицій від 25 регіонів України.

Включення до Реєстру індустріальних парків дає території певні преференції, гарантовані державою. Що, в свою чергу, сприяє залученню інвестицій. І в цій сфері перед Україною стоять дуже амбітні завдання. За 5-7 років, завдяки мережі таких парків, Україна зможе залучити близько $8-10 мільярдів інвестицій, створити 80 тисяч нових робочих місць та суттєво збільшити показник Валового внутрішнього продукту», – розповів Василь Федюк.

В Житомирській області ініціатором створення індустріального парку стала Коростенська міська рада. Розробниками Концепції індустріального парку «Коростень» є Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту України і управління економіки Коростенської міської ради.

«Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку з Коростенським міським головою Володимиром Москаленком і начальником управління економіки міської ради Олексієм Жиліним у 2013 році свої зусилля зорієнтували на розроблення важливого документу, який проголосований депутатами міської ради, двічі виносився на розгляд міжвідомчої комісії при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України. Завдяки спільним напрацюванням, співпраці з міжнародними компаніями і за сприяння Держінвестпроекту України сьогодні найпривабливіше для інвестицій місто Житомирської області – Коростень – увійшло до п’яти найкращих територій держави для розбудови індустріального високотехнологічного парку.

Це великий результат, але попереду ще багато роботи – проведення конкурсу на визначення керуючої компанії, «якірного інвестора», розширення партнерських зв’язків і залучення відомих світових компаній, які вже виявили бажання працювати у Коростені.

Важливою така діяльність є також для стимулювання розвитку економіки Житомирщини, адже так складалося роками, що майже 60% всіх прямих іноземних інвестицій або понад 220 мільйонів доларів з 387 мільйонів, які надійшли за весь період інвестування, вкладені з Кіпру – з так званих «офшорних зон». Це офіційні дані, оприлюднені органами статистики та обласними органами влади у підсумкових матеріалах соціально-економічного розвитку. Площа Кіпру втричі менша за територію Житомирської області і населення становить 798 тисяч осіб (на Житомирщині проживає 1,2 мільйона осіб).

У 2013 році за результатами проведеного дослідження Фондом ефективне управління www.ferg.org.ua область продовжує знаходиться в аутсайдерах на 25 місці серед регіонів України за рейтингом конкурентоспроможності, після неї останні місця займають Херсонська і Кіровоградська.

Розуміючи такі негативні тенденції і відношення діючих в Житомирській області інвесторів до органів обласної, місцевої влади та тієї ситуації, яка складалась в регіоні з залученням інвестицій, Житомирський регіональний центр з інвестицій та розвитку Держінвестпроекту України, як уповноважена центральним органом виконавчої влади бюджетна установа, здійснює комплексну роботу по відновленню довіри інвесторів до органів влади і їх супровід. Це нелегкий процес, бо система бюрократичних та інших перешкод формувалась роками. Одним із головних пріоритетів Держінвестпроекту є покращення технологій комунікації держави із фінансовими установами та інвесторами. Світ відкриє для себе нову Україну і кожний інвестор відчує на собі істотні переваги ведення бізнесу у нашій державі.

Наша область у своїх надрах має великі запаси природних ресурсів, деревини. Але, не потрібно робити ставку на залученні інвесторів саме в ці галузі, бо, будь-які ресурси вичерпні, а їх надмірне використання призводить до різних негативних наслідків. В області пріоритетними у залученні інвестицій є галузі: агропромислове виробництво, машинобудування, автомобілебудування, ІТ-сфера, виробництво обладнання для отримання альтернативних джерел енергії, відновлення роботи льонозаводів, розвиток логістики, індустріальних парків тощо.

Для інвесторів найголовнішим чинником, який впливає на його згоду про прихід в Україну і у нашу Житомирську область, є прозорість та оперативність прийняття необхідних рішень на усіх рівнях державного управління. Це має чітко усвідомлювати кожен посадовець, спеціалісти різних рангів» – зазначає Віталій Сівко, заступник директора Житомирського РЦІР.

Під час презентації індустріального парку «Коростень» міський головаВолодимир Москаленко наголосив: «В той час, коли в експертних колах країни лише обговорювались переваги і перспективи індустріальних парків, у 2007 році Коростенська міська рада разом з партнерами на практиці зуміли переконатися в перевагах такої моделі розвитку економіки створивши індустріальну облаштовану територію за своїм значенням ідентичну індустріальному парку. Цей проект став єдиним проектом індустріального парку в Україні, що мав практичне впровадження концепції розвитку. В економіку міста за 10 років було інвестовано більше 250 млн. дол. США, створено близько 1500 нових робочих місць. В ході реалізації проекту індустріального парку почав працювати перший в Україні завод по виробництву меблевих плит МДФ. Це дозволило за останні 2 роки збільшити обсяг промислового виробництва в місті Коростені в 2,5 рази.

Сьогодні, завдяки підтримці Держінвестпроекту України і Житомирського регіонального центру з інвестицій та розвитку, Коростень вже має змогу скористатися можливостями Закону України «Про індустріальні парки в Україні», що надасть подальший поштовх економічному та соціальному розвитку нашого міста і Житомирської області.

Територія парку має всі інженерні комунікації необхідні для забезпечення виробництва. Витрати, необхідні для збільшення спроможності ресурсозабезпечення, невеликі і складають близько 10 млн. грн. Концепцією розвитку передбачено співфінансування розвитку парку з державного та міського бюджетів, інвестицій.

Ми передбачаємо, що за перші 10 років роботи парку буде залучено не менше 60 мільйонів доларів зовнішніх та внутрішніх інвестицій, а також створено 1200 нових робочих місць».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #індустріальний парк #Коростень
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...