• Головна
  • На Житомирщині за незаконні перевірки підприємців покарано 70 службовців
09:01, 8 травня 2014 р.

На Житомирщині за незаконні перевірки підприємців покарано 70 службовців

Понад 20 територіальних органів контролю, що діють у Житомирській області, не завжди проводять законні перевірки господарюючих суб'єктів. Поточного року прокурорами внесено 52 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 70 посадових осіб контролюючих та правоохоронних органів за неправомірні перевірки підприємців (минулого року – майже 100 таких подань).

Про це на брифінгу з питань забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності правоохоронними та контролюючими органами повідомила в.о. начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Житомирської області Юлія Огородник.

За її словами, у всіх без винятку контролюючих органах, щодо діяльності яких проводились прокурорські перевірки, виявлено численні порушення вимог законодавства.

Зокрема, прокурор навела приклад, коли службовці територіального управління Держгірпромнагляду в області до плану перевірок включили фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. У той час, коли закон чітко обмежує проведення перевірок таких підприємців. Також посадові особи управління не завжди повідомляють підприємців про планові перевірки, як передбачено законодавством.

Юлія Огородник поінформувала і про інші грубі порушення у діяльності контролюючих органів. «Так, найчастіше порушують права підприємців управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України, Державна екологічна інспекція та Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в області», - додала вона.

Крім цього, в.о. начальника відділу відзначила тенденцію щодо характеру вказаних перевірок, що полягає у перевірці правоохоронцями переважно власників кафе, ресторанів, автомийок та станцій технічного обслуговування. Водночас, зауважила вона, витребувана інформація у подальшому не використовувалася.

Так, навела приклад прокурор, посадові особи УДСБЕЗ УМВС України в області надіслали підприємцям листи, у яких безпідставно вимагали надати майже 30 найменувань документів. Серед них - свідоцтва про державну реєстрацію, установчі документи, правовстановлюючі документи на землю, будівлі, схеми підключення комунікацій, штатні розклади працівників, санітарні книжки, накази на призначення директора та бухгалтера, погодження на здійснення діяльності контролюючих органів тощо.

«На всі ці правопорушення прокурори відреагували і винних осіб притягнуто до відповідальності», - зауважила вона.

Підсумовуючи, Юлія Огородник наголосила, що зменшення тиску на бізнес, упередження необґрунтованих перевірок контролюючими органами підприємців і надалі перебуває під особливою увагою органів прокуратури.

Довідково: У прокуратурі Житомирської області діє телефон «гарячої лінії» 0412 41-27-01 (постійно розміщений на офіційному сайті), за яким можна повідомляти про неправомірні та безпідставні перевірки контролюючих чи правоохоронних органів, незаконне втручання у господарську діяльність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #підприємства #перевірки #службовці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...