• Головна
  • Колиска Полісся: у Житомирі вшанують пам'ять гетьмана Виговського
ініціатива
16:07, 20 травня 2014 р.

Колиска Полісся: у Житомирі вшанують пам'ять гетьмана Виговського

ініціатива

Вшанування національних героїв України – людей, чий внесок у становлення та розбудову нашої держави беззаперечний, є питанням надважливим. Особливо сьогодні, коли в українцях, в світлі останніх подій, прокидається національна свідомість. Проте, на жаль, і досі чимало з цих видатних особистостей залишаються поза увагою.

АГО "Нова сила" запропонувала вшанувати нашого відомого земляка - гетьмана Івана Виговського, який народився на Житомирщині.

Постать гетьмана вшановано в обласному центрі хіба що назвою однієї з маленьких вулицю на його честь. В той час, як в інших містах (зокрема у Львові, Луцьку) створено музей, встановлені меморіальні дошки.

"За 23 роки Незалежності України у нашому місті забули про видатного військового, політичного і державного діяча. В той час, як в Житомирі, натомість вшановано радянських партійних діячів", - говорить голова АГО "Нова Сила" Костянтин Суський.

Так, громадська організація виступала за те, аби назвати загальноосвітню школу у центрі Житомира іменем гетьмана Виговського. На думку активістів, саме зі шкільної лави має починатися національно-патріотичне виховання українців. А життєвий шлях гетьмана Виговського, який, серед іншого, під час козацько-московської війни  років вщент розбив московитів під , є чудовим прикладом відданості своєму народові та країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Іван Виговський #вшанування #школа #іменування #нова сила #Костянтин Суський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...