• Головна
  • У Житомирі вихованці недільної школи зустрінуться з біологом 18-ї Української Антарктичної експедиції
зустріч
17:17, 21 травня 2014 р.

У Житомирі вихованці недільної школи зустрінуться з біологом 18-ї Української Антарктичної експедиції

зустріч

23 травня о 18.00 в камерній залі на третьому поверсі Михайлівського собору відбудеться зустріч учнів недільної молодіжної школи з учасником 18-ї Української Антарктичної експедиції біологом-зимівником Весельським Миколою Францевичем.

Учасник 18-ї української антарктичної експедиції, дослідник-біолог Микола Весельський поділиться результатами своїх наукових досліджень.

До речі троє членів експедиції були вихідцями з Житомира. Серед особливостей 18-ї зимівлі те, що знайшлися кошти на сезонну експедицію, яка прибула на українську науково-дослідну станцію  в Антарктиці наприкінці лютого. До її складу входило п’ять  осіб, в тому числі два біолога – спеціалісти з підводних робіт біологічного напряму. Долучилися до роботи українських біологів і троє американських учених, які залишились задоволеними гостинністю українців і ставленням до роботи.

Нагадаємо, що 1996 року Україні було передано британську базу Фарадей на острові Галіндез (нині це - Українська антарктична станція Академік Вернадський). Відтоді Державна установа Національний антарктичний науковий центр Держінформнауки України став головною організацією з проведення в Антарктиці науково-дослідних експедицій (УАЕ), координації досліджень, добору й підготовки зимівників та забезпечення життєдіяльності станції. Особливістю українських експедицій є наявність у складі команди дослідників-біологів.

Робота, яку вже майже два десятиліття здійснює Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, нині набуває особливого значення не лише завдяки унікальності та екстремальності природної антарктичної лабораторії, в якій працюють наші вчені, а й безлічі цікавих людських контактів, що виникають у працівників НАНЦ і зимівників протягом цілорічної наукової вахти. Адже крім професійних зв'язків, спільних проектів, обміну фахівцями між колективами станції Академік Вернадський (УАС АВ) та інших країн, острів Галіндез щороку відвідують тисячі туристів з усіх континентів планети. Чимало з них уперше знайомляться з громадянами Української держави, за резонансними подіями в якій спостерігали на телеекрані… Завдяки гостинності наших зимівників, добрій дружній атмосфері, що панує на станції, гості отримують про Україну цікаву та правдиву інформацію. І завдяки цій народній дипломатії коло друзів і прихильників України у світі постійно зростає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #експедиція #18-ї Української Антарктичної експедиції #недільна школа #23 травня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На Житомирщині рейдові групи провели заходи з виявлення фактів браконьєрства та незаконної порубки дерев напередодні новорічних свят
ДЕІ
Філія Укрзалізниці запрошує в Житомирській області на роботу машиніста автомотриси
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Водоканали у Житомирі, Бердичеві та Коростені мають близько 20 вільних вакансій
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Трагедія на залізниці: в Житомирський області потрапив під потяг 51-річний чоловік
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...