• Головна
  • Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО)
09:40, 16 травня 2011 р.

Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО)

12 травня 2011 року у приміщенні Черняхівського районного відділу культури відбулась нарада з питань розвитку освітньої галузі та завершення 2010-2011 навчального року за участю міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника та начальників обласних управлінь освіти та науки. Участь у заході також взяли заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько, голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук, заступник голови Віктор Балюрко.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, виступаючи на нараді, звернувся до начальників обласних управлінь освіти із закликом впроваджувати досвід створення освітніх округів, який презентує сьогодні Черняхівський район, по всій Україні.

Довідково:
Для вдосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів в області щороку відкриваються заклади нового типу, створюються навчально-виховні комплекси, «школи-родини». Одним з основних елементів у цій роботі є освітні округи. Метою створення і діяльності округу є забезпечення учням рівного доступу до якісної загальної середньої, позашкільної освіти, допрофесійної підготовки, неперервної освіти на території обслуговування; координація діяльності навчальних закладів, що входять до округу. Відділом освіти на підставі рішення ради округу визначаються один чи декілька опорних загальноосвітніх навчальних закладів, які мають необхідну матеріальну базу, кадрове забезпечення. Такі опорні школи першочергово забезпечуються автобусами для підвезення учнів та комп’ютерною технікою.

Одним з найактивніших районів, де розгортається така робота, є Черняхівщина. В рамках наради своїм досвідом роботи поділилися Селянщинський спортивний ліцей та Черняхівська гімназія, де побували директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько та представники засобів масової інформації м.Києва та Житомирської області.

Селянщинський спортивний ліцей має 14 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи, їдальню на 160 місць, кожен вчитель ліцею має персональний комп’ютер, спортзал, спортивні майданчики. Щорічно 28-30 учнів ліцею стають переможцями і призерами предметних олімпіад, а вчителі щорічно виборюють звання «Вчитель року». Ліцей має спортивне спрямування, тут активно займаються футболом, волейболом, легкою атлетикою, тенісом, основами туризму, шахами та шашками. Щотижня проводиться 5 уроків фізкультури. Як показують медичні огляди, що проводяться на базі Станишівської дитячої лікарні, діти практично здорові. Директор ліцею Олександр Сташенко відзначив, що за рахунок створення освітнього округу вдалося відновити роботу зокрема Ксаверівської початкової школи, в той час як школи закриваються. У Черняхівській гімназії ім. І. Саєнка активно діє територіальне відділення Малої академії наук «Едельвейс», є 4 комп’ютерних кабінети. Гімназія займає 1 місце в області за кількістю переможців олімпіад.

Також Міністр освіти і науки, молоді та спорту зупинився на основних напрямах реформування освітньої галузі, серед яких розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, розвиток середньої освіти (через створення освітніх округів, збільшення фінансування програми «Шкільний автобус»), створення потужних регіональних вищих закладів освіти.

У своєму виступі голова облдержадміністрації Сергій Рижук наголосив: «Нарада в Черняхові, яка зібрала керівництво освіти нашої держави, - це дуже відповідально і спонукає до подальшої уваги до проблем освіти і науки. Забезпечення розвитку освітньої галузі є одним із пріоритетів обласної державної адміністрації».

«Нещодавно колегія облдержадміністрації, - сказав Сергій Рижук, - розглянула питання про стан та перспективи розвитку дошкільної галузі у регіоні. Наша послідовна робота у цьому напрямку дає реальні результати. За показниками охоплення дітей усіма формами дошкільної освіти в Україні ми посідаємо четверте місце, а по сільській місцевості – перше, за рейтинговим показником введення в експлуатацію дошкільних навчальних закладів маємо третє місце.

Якщо врахувати, що за 10 років (з 1991 по 2000 роки) на Житомирщині було закрито 470 дитсадків (57 відсотків), а дошкіллям було охоплено лише 9 відсотків (на той час - найгірший показник в Україні), стає зрозумілим, чому в області дошкільна освіта - у числі пріоритетів. Лише упродовж минулого року ми відновили роботу та відкрили 44 дитячих садки. Цьогоріч завдяки виділеним Урядом 17,3 млн. грн. плануємо ввести у дію ще 58 дитсадків різних форм.

Ми маємо серйозні наміри щодо розвитку загальної середньої освіти. Один із сегментів цієї роботи учасники наради матимуть змогу побачити у Черняхівському районі.

Хочу зауважити: позитивній динаміці розвитку та реформування середньої освіти значною мірою сприяла участь нашої області у Проекті «Рівний доступ до якісної освіти в Україні».

Сергій Рижук звернувся до Дмитра Табачника з пропозицією подальшого впровадження міністерством аналогічних проектів і заявив про готовність до будь-яких форм співпраці, гарантуючи серйозну підтримку усієї громади області.

«Висловлюю також підтримку позиції Міністерства і в реформуванні мережі вищих навчальних закладів, - наголосив очільник області. – На Житомирщині діє 27 вузів, 11 філій, де навчається 50 тисяч студентів, тоді як у закладах профтехосвіти – 10 тисяч. Тобто на одного робітника ми готуємо п’ять спеціалістів з вищою освітою. Слід корінним чином ламати таку диспропорцію.

Водночас на даному етапі область серйозно працює над удосконаленням системи професійно-технічної освіти, яка б готувала висококваліфікованих робітників.

Ефективність даного процесу неможлива без підтримки Міністерства освіти і науки. Переконаний, що наступним кроком у процесі реформування системи професійно-технічної освіти має стати передача у власність територіальних громад приміщень та майна цих закладів».

Голова облдержадміністрації запевнив, що громада області з повагою ставиться до освітян, підтримує їх в усіх починаннях і новаціях, сприяє створенню умов для здобуття якісної освіти нашими дітьми. «Сподіваюся, це позитивно позначиться на реалізації освітньої реформи в країні, яку послідовно і системно проводить Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України», - резюмував Сергій Рижук.

Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-1
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-2
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-3
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-4
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-5
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-6
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-7
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-8
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-9
Як Табачник Житомирщиною «колесив» (ФОТО), фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...