
11:37, 26 травня 2014 р.
Хто стане наступним губернатором Житомирської області?
Свободівець Сидір Кізін, якого майже було невидно на житомирському євромайдані, здивував багатьох, коли його призначили 2 березня 2014 року на посаду голови Житомирської облдержадміністрації після повалення режиму Януковича. Тоді розподіл крісел здійснювався за партійним принципом: “Батьківщина”, “УДАР”, “Свобода”. За інформацією джерел 0412.ua, керівником області пропонували стати Геннадію Зубку і Рустаму Раупову, але ті начебто відмовилися, маючи більш надійний майданчик – депутатство у Верховній Раді. Кізін, у свою чергу, не мав жодної посади, хоча попередньо йшлося про роботу заступником Міністра юстиції чи Генпрокурора.
Не виключено, що Кізіна відрядили на Житомирщину з партійних міркувань ВО “Свобода”. Мовляв, рейтинг партії і її лідера підвищувати, займатися розбудовою партосередків, яких досі немає у всіх районах. Не секрет, що місцеві лідери свободівців не є впливовими чи знаними людьми, а от губернатор міг би об’єднати довкола себе таких.
За три місяці роботи Кізін запам’ятається тим, що його заступниками стали львів’яни, а не житомиряни. Що кількість його радників рахується десятками. Що більше уваги стали приділяти питанням національної пам’яті, але стиль пропаганди нічим не відрізняється від часів Рижука. Що він перерізав стрічки під час відкриття різних об’єктів чи урочистих заходів. Що йому подарували шину спортсмени, які обурювалися щодо призначень у департаменті сім’ї, молоді і спорту. (Список можна продовжувати)
Ще не зовсім зрозуміло, чи Кізін лишиться керувати Житомирщиною після обрання Петра Порошенка Президентом України. Орлиця і однопартійниця Кізіна Ірина Фаріон наступного дня після виборів 25 травня зауважила: “Інфекція рошен вдарила по людях. Голосувати за міністра в уряді регіоналів, за співтворця партії регіонів та есдеків, за безнаціональне створіння..... І це після стількох смертей одержимих людей на майдані. Це навіть не божевілля. Це національне самознищення способом садомазохізму”.
Не будучи людиною Порошенка, Кізіну доведеться повернутися у місто своєї постійної дислокації – Київ. Його наступниками, логічно, стануть люди, наближені до нового президента.
Це міг би бути керівник штабу Порошенка у Житомирській області Геннадій Зубко. Але навряд чи Зубко захоче обмежуватися одним регіоном і дуже ймовірно, що він націлився на щось більше, наприклад, міністерське крісло. Може, це буде Сергій Сухомлин? Поки він торує шлях до крісла Житомирського міського голови. До найближчого оточення Зубка також входять бізнесмени Рабинович, Розенблат, Мірошніков. Противагу людям Зубка можуть бути люди з місцевої команди “УДАРу”. Народний депутат і лідер обласної організації партії Кличка Рустам Раупов буде відстоювати і свою позицію у цьому принциповому питанні. Люди Раупова, яких знають на загал, - це Олексій Буковський, В’ячеслав Глазунов.
У будь-якому випадку, якщо жоден із згаданих персонажів не посяде на третьому поверсі в облдержадміністрації, то новий губернатор точно буде від них залежати чи якимось чином пов’язаний.
Хоча раніше говорили про децентралізацію влади, а відповідно і скасування інституту адміністрацій, боротьба за першість в регіоні може достроково завершитися. Це вже буде воля президента Порошенка, який сам обиратиме: жити по-новому чи по-новому-старому.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:49
Вчора
20:55
17 березня
ТОП новини
Оголошення
09:46, 16 березня
09:20, 7 березня
09:46, 16 березня
13:41, 7 березня
09:20, 7 березня
live comments feed...