• Головна
  • Як змінилися житомирські учні після євромайдану
10:20, 2 червня 2014 р.

Як змінилися житомирські учні після євромайдану

Як би не планувала обставини для репортажу, обов’язково прийдуть несподівані корективи і зроблять свою справу. 30 травня у рідній 23й школі хотіла взяти на тлі свята останнього дзвоника коментар у свого вчителя історії Дмитра Михайловича. А довелося чекати прямого включення годинку, коли вже усі розійшлися. Отак спонтанно на прохання вчителя лишилася погомоніти з десятикласниками про країну, євромайдан, справжніх героїв.

І ось дзвонять зі студії і кажуть, що можна показати школу. Мої співрозмовники хутенько мобілізувалися і перевершили сподівання: встали, заспівали гімн, Дмитро Михайлович наголосив про зміну світогляду учнів у патріотичніший бік.

“Там, де немає національного патріотизму, національної свідомості, натомість вибухають горезвісні події на сході, зокрема, у Донецьку та Луганську. Хочу згадати видатного німецького канцлера Отто фон Бісмарка, який сказав: “Дайте мені декілька тисяч патріотично налаштованих вчителів – і я за кілька років об’єднаю Німеччину. Перед нами постало те ж саме завдання сьогодні – об’єднувати Україну”, - говорить педагог.

На його думку, віднаходити рецепти економічного порятунку не потрібно, бо є вдалі і ефективні приклади.

“Лідер Китаю Ден Сяопін поставив 4 задачі: сільськогосподарська, промислова, науково-технічна і оборонна модернізація. Після цього Китай вирвався із переліку злиденних країн. Нам також треба виконати ці задачі, які не втілили за 20 останніх років”, - наголосив Дмитро Шилюк.

З учнями подискутували про житомирянина Ольжича, який знав 9 іноземних мов, якого запрошували читати лекції про археологію у провідні університети світу, який був лідером ОУН на українських землях. Для них це було відкриття. Я наголосила на тому, що нам варто пишатися своїми земляками, як, до слова, гетьманами Виговським та Самойловичем. І таких героїв ще багато. Житомирські школярі знають, як відповідати, на слова “Слава Україні!”, “Слава нації!”. Можуть на перервах просто проспівати гімн. А виходячи з класу і спускаючись на нижчі поверхи, зустрічаю інших із вигуками “Путін лалалала”. Потім у приватних розмовах дізналася, що чимало школярів не просто ходили, а брали активну участь у євромайдані.

“Я майже плакала, коли діти з першого класу у яких там декілька цих молочних зубів, у весь голос співали гімн і кричали “Слава Україні!”, - поділилася враженнями учениця після флешмобу за єдину країну.

Ще рік тому про таке можна було мріяти, а сьогодні це хвиля, яка раптово здійнялася. Аби височіла й надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Олена Галагуза #учні #випускники #євромайдан
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...