• Головна
  • Щодня у Коростишівський санаторій «Тетерів» приїздять біженці зі Сходу України (ФОТО)
ексклюзив
16:17, 10 червня 2014 р.

Щодня у Коростишівський санаторій «Тетерів» приїздять біженці зі Сходу України (ФОТО)

ексклюзив

Дівчина на інвалідному візку дві доби добиралась до Коростишівського санаторію: продала золоті прикраси, ледве не загинула.

Мешканці Луганщини й Донеччини виїжджають цілими сім'ями з неспокійних регіонів. Влаштуватися, бодай тимчасово, на нових місцях людям допомагають волонтери. Зокрема, на Житомирщині опікуватися новоприбульцями взялися активісти Майдану. Деталі того, як старий житомирський санаторій став прихистком для переселенців зі Сходу України дізнавалась кореспондент 0412 Ванда Вітковська.

Близько тижня тому назад на Житомирщині переселенців зі східної України стало більше. Центром для них стало містечко Коростишів, а саме санаторій «Тетерів». У санаторії здебільшого діти й жінки. Усі з Донецької та Луганської областей. Дехто утікав з великим поспіхом. Навіть не встигли забрати документи, цінні речі.

Надія, жителька Краматорська:

-      Там осталось все, но и жить там стало уже не выносимо. Страшно очень, даже не за себя, а за детей. У меня трое детей. С 27 мая я тут, прибыли первой машиной.

Розпорядок дня тут простий: з 8:00 до 10:00 – сніданок, з 12:00 до 16:00 – обід, 18:00-20:00 – вечеря. На сніданок в їдальні - суп, компот і розмови: про новини, про те, як жити далі і - про мрії.

Олена, жителька Краматорська:

- Конечно, мы искренне надеемся, что это все закончится. Хотелось бы, чтобы Украина вернулась в Краматорск.

У санаторії наразі перебуває більше 120 людей. Щодня сюди, стараннями волонтерів звісно, прибувають нові переселенці.

-      Санаторій може прийняти близько 500 людей, а це приблизно 150 сімей. При необхідності можна розширити кількість місць до 800 людей. Але будуть певні складнощі звісно. Санаторій нині не в найкращому стані. З 9 корпусів функціональними і заселеними біженцями тут лише 4. Також як Дамоклів меч, за ще попереднього керівництва, санаторій у боргах – більше 600 тисяч по зарплаті. Дах центрального корпусу потрібно міняти, сантехніка тут взагалі погана, а питну воду люди самостійно носять від джерела. Хоч санаторій належить Києву, та податки сплачує в обласний бюджет. Але допомоги не має ні звідти, ні звідти, - розповідає директор «Тетерева» Василь Дікарьов.

Своєї черги переїхати подалі від неспокійного сходу чекають ще сотні людей, кажуть волонтери.

-      Щодня з Києва сюди приїздять люди, які пройшли нелегкий шлях зі Сходу. Переважно тут переселенці з Краматорська, Донецька та населених пунктів під Слов’янськом. Усі вони виривались із блокад своїх міст. Так одними з перших тут з’явилась літня пара. Жінка та чоловік, обоє пенсіонери, були в блокаді під Слов’янськом. Волонтери допомогли їм дістатись Харкова, звідти вони поїхали до Києва і вже тут я їх зустріла. Поїздки такі дуже нелегкі. Ось, наприклад, дівчина-інвалід разом з мамою із Донецької області їхали сюди дві доби. У них не було грошей, продавали свої золоті прикраси, аби дістатись Києва. Деяких переселенців в прямому сенсі доводилось виривати зі Сходу. Ось мама з дітьми потрапили в блокаду, їх не відпускали з міста декілька днів, але спільними силами ми їх врятували. Більшість приїздить сюди залізницею, дістаються Києва, а там волонтери забирають сюди. Є декілька сімей, що приїхали автомобілями, - розповіла головний волонтер цього санаторію Наталія Гальченко.

Переселенка Ірина разом з дітьми ледве вирвалась з-під блокади свого містечка в Донецькій області. Розповідати про те, що там відбувається вона відмовилась. Лише пояснила, що нічого доброго там не має.

Ще одна жінка з Краматорська Олена була  вимушена разом  із півторічною дитиною покинути рідне місто, через розбіжність у інтересах з власним чоловіком. Його погляди на ДНР, Росію та «справедливого Путіна» стали нестерпними. Жінка навіть планує залишитись на Житомирщині, знайти тут роботу, навчати маленького сина. Сама жінка фаховий юрист, пропрацювала в юстиції міста.

Щодня у Коростишівський санаторій «Тетерів» приїздять біженці зі Сходу України (ФОТО), фото-5

Волонтери домовилися з керівництвом санаторію - переселенці можуть жити до листопада. Утримуватимуть людей за рахунок благодійного фонду Реабілітаційного центру «Шпиталь Майдану».

-      Є договір між благодійним фондом «Шпиль Майдану» та нашим санаторієм. Укладали з директором цього фонду Ігорем Биковим. Так, на 1 людину разом з харчуванням має виділятись 140 гривень в день. Звісно, ще нічого сюди не виділялось. Невдовзі чекаємо на вирішення цього питання. Міська влада зате привезла цілу кучу обіцянок, добре хоча б забезпечили медичними і соціальними працівниками, але не більше. Обласна влада взагалі ніяк не реагує на те, що неподалік Житомира тут живуть переселенці, - розповідає Василь Дікарьов.

Щодня у Коростишівський санаторій «Тетерів» приїздять біженці зі Сходу України (ФОТО), фото-6

До речі кореспонденту сайту пощастило почути телефонну розмову між  директором санаторію та облдержадміністрацією. Виявляється ОДА окрім своєї пасивності у справі переселенців ще й додає від себе біженців. У їхній розмові вдалось з’ясувати, що ОДА просить санаторій прийняти близько 5 чоловік зі Сходу, які не є в фонді переселенців. Директор звісно погодився, хоча вочевидь не розуміючи хто буде їх забезпечувати

-         Влада не міняється. Хто б в Житомирську область не прийшов, всім завжди необхідно щось, але допомогти тут ніхто не хоче. Законодавча база в Україні – непідготовлена до таких питань. Ось, наприклад, немає прописаного десь, що санаторію для біженців повинні надаватись якісь знижки по комунальній оплаті. Тут все як і для інших. І звісно це важко.., - коментує директор санаторію.

Далі директор разом з волонтерами влаштовують невелику екскурсію. Фотографувати чи навіть перебувати на території посторонім заборонено. Територію санаторію охороняють дежохоронці, а також декілька чоловіків майдану. Взагалі, санаторій має спрямування на матерів та дітей.

-         Ми приймаємо матерів з дітьми рідко цілі сім’ї. Чоловік, якщо він справжній чоловік, то він має воювати за своє, або працювати, аби родина не потребувала такої допомоги, - говорить Василь Дікарьов.

Хоча він зізнається, що на території санаторію є цілі родини, а ще окремо мешкають представники Майдану, які також забезпечують охорону території.

Допомагають і місцеві. Але поки що тут ремонт. Волонтери лагодять каналізацію, водогін і дах одного з корпусів. Найважче, кажуть волонтери, перемогти вогкість у кімнатах. Облаштовувати кімнати допомагають й ті, хто тут уже поселився. Готують їх для своїх земляків, що приїдуть згодом. Щоб у затишку гігантських сосен хоч ненадовго забути про обстріли і вибухи.

На фото: волонтери санаторію.

Списки необхідного для мешканцій Коростишівського санаторію «Тетерів»:

-      продукти харчування (крупи, консерви, олія, картопля, овочі, спеції) та посуд. Особливий акцент роблять волонтери на молочних продуктах, адже в санаторії половина переселенців – діти.

-      Засоби особистої гігієни. Рушники, мило, порошок. Особливо засоби від комарів та кліщів для дітей. Потрібні підгузки різних розмірів (навіть, Неррі3!)

-      Побутова техніка (у санаторії техніки обмаль!): газові плити, праски, чайники, обігрівачі. Потрібні бойлери.

-      Будівельні матеріали: покрівельні матеріали для даху, труби металічні, труби металопластикові, сантехніка, дерево.

-      Тощо.

Більш детально дізнатись про списки необхідного для переселенців та як надати допомогу звертайтесь за телефонами:

067 402-95-22 – Віктор Роальдович;

098 02-444-33 – Наталія Олексіївна.

Або можете звертатись на сайт 0412.ua: 46-72-17, info@0412.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коростишів #переселенці #санаторій #Тетерів #Дікарьов #Гальченко Наталія #Схід України #біженці #краматорськ #Донецьк #Словянськ #Ванда Вітковська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...