• Головна
  • Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича
вшанування пам'яті
07:44, 11 червня 2014 р.

Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича

вшанування пам'яті

Не перший рік житомирські активісти та громадські діячі займаються питанням відродження національної пам’яті. Зокрема, акцентували увагу на популяризації постаті житомирського поета, археолога, державника, ідеолога українського націоналізму Олега Ольжича.

Цьогоріч 10 червня минуло 70 років з дня загибелі Олега Ольжича. У 2013 році, у День Незалежності, за ініціативою журналіста Олени Галагузи було відновлено анотаційну дошку Олегові Ольжичу, яку поцупили 10 років тому.

Після цього Олена Галагуза спільно з головою Студентської координаційної ради у м. Житомир Олександром Шевчуком організувала мандрівну виставку “Українські патріоти”, яку побачили уже 8 навчальних закладів (мова про усі державні університети та переважну більшість коледжів). Чільне місце під час презентацій відводили саме Олегові Ольжичу.

До 70-ї річниці з дня загибелі Олега Ольжича групою активістів було зроблено ряд заходів. У Житомирі вперше з’явилася соціальна реклама на білбордах та сітілайтах із зображенням Олега Ольжича (по всьому місту; з розміщенням сприяв перший заступник міського голови Сергій Сухомлин та РА "Барабан"), надруковані єврофлаєри проекту “Цитатник Ольжича”, які розповсюджуються насамперед серед молоді. Ці ідеї вдалося втілити у життя завдяки Олегові Бурячку та Віктору Котвицькому. Крім того, влаштовано виставку картин Зінаїди Ліхачевої та символічну інсталяцію пластунів, приурочену до вшанування пам’яті Олега Ольжича. АГО “Нова сила” провела мітинг біля пам’ятника комуністу Пархоменка, нагадавши, що на його місці має постати монумент Ольжичу. Активісти відтворили театралізоване дійство, яке символізувало знесення пам’ятника червоному командиру. Незабаром виконком міської ради має проголосувати за проект рішення щодо проведення конкурсу на кращий проект.

“Сьогодні, як ніколи, необхідно відроджувати національну пам’ять. Проблеми на сході і півдні пов’язані насамперед з тим, що у тутешніх людей переважно відсутня самоідентифікація з країною, де вони живуть. Олег Ольжич – це унікальна людина, яка об’єднує українців з різними вподобаннями. Він знав 9 мов, провідні університети світу запрошували Ольжича читати лекції про арехологію. Його внесок у здобуття волі України безцінний. Ми маємо пам’ятати про нашого земляка, за яким полювали і комуністи, і німці. Полювали, бо знали, що він формує не просто суспільну, а українську думку серед людей”, - сказала організатор заходів з нагоди вшанування пам’яті Олена Галагуза.

P.S. Отримати єврофлаєри проекту “Цитатник Ольжича” можна в офісі АГО “Нова сила” за адресою: м. Житомир, вул. Театральна 17/20, кабінет 120; тел. 068 835 33 32. 

Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича, фото-1
Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича, фото-2
Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича, фото-3
Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича, фото-4
Виставка картин, соціальна реклама, «повалення» пам'ятника: як Житомир згадує про Ольжича, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Олег Ольжич #Олена Галагуза #Олег Бурячок #соціальна реклама #цитатник Ольжича
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...