• Головна
  • Житомирська прокуратура сприяє закінченню судового розгляду кримінальних справ
13:16, 13 червня 2014 р.

Житомирська прокуратура сприяє закінченню судового розгляду кримінальних справ

Понад півтора роки діє новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Однак, дотепер розглядаються і ті кримінальні справи, що свого часу розслідувані та направлені відповідно до положень Кримінально- процесуального кодексу, прийнятого у 1960 році, тобто, до набрання чинності нині діючого КПК.

Усього у провадженні судів на даний час перебуває 188 кримінальних справ такої категорії, з яких у 39 провадження призупинено у зв’язку із розшуком підсудних. Також, у 28 кримінальних справах 48 підсудних утримуються під вартою.

Така ситуація породжує надходження численних скарг громадян в органи прокуратури, часто є підставою висловлення невдоволення громадськими активістами, учасниками судових процесів роботою усієї правоохоронної та судової систем, у зв’язку з чим виникла необхідність поінформувати громаду про реальні причини.

Проведений аналіз показав, що тривалий судовий розгляд, насамперед, пов’язаний із складністю та значними обсягами кримінальних справ. Окрім того, має певний негативний вплив непроста суспільно-політична ситуація, що склалася у державі, нестабільне фінансове становище.

Якомога результативне сприяння закінченню судового розгляду таких кримінальних справ є одним із пріоритетних завдань органів прокуратури.

Задля цього здійснюється максимальне сприяння щодо забезпечення явки до суду свідків та їх приводу працівниками органів внутрішніх справ, а також розшуку підсудних у зупинених кримінальних справах.

Серед додаткових кроків – направлено лист голові апеляційного суду Житомирської області, у якому загострюється увага на даній проблемі та, відповідно, вжитті, у межах компетенції, організаційних заходів щодо якнайшвидшого закінчення судового розгляду кримінальних справ, у яких підсудні утримуються під вартою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #прокуратура #кримінальні справи #кримінально-процесуальний кодекс
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...