User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

У Житомирі пройшов всеукраїнський тренінг по плануванню сім'ї в Україні

У рамках програми «Здоров’я жінок України» з 16 по 18 червня цього року у Житомирі проходив семінар-тренінг для журналістів «Планування сім’ї в Україні – соціальний та медичний аспекти».

На триденному тренінгу навчалися 35 журналістів із Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Сумської, Тернопільської, Чернігівської та Херсонської областей. Про це повідомляє прес-центр ДОЗ.

За словами заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, дана п’ятирічна програма була започаткована в Україні Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 2011 році. Вона впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює у сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я та є членом Міжнародної федерації планування сім’ї.

Метою програми «Здоров’я жінок України» є сприяння збереженню репродуктивного здоров’я жінок та подружніх пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення до цих проблем і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.

Так, наприклад, доволі конструктивною є співраця Програми із Фондом Народонаселення ООН (UNFPA). Звертаючись до журналістів, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ Фонду Народонаселення ООН (UNFPA) Олена Кулик зазначила, що кожна вагітність повинна бути бажаною, кожні пологи – запланованими, кожна особистість – реалізованою.

Під час житомирського прес-туру журналісти регіональних ЗМІ мали можливість більш детально ознайомитись із такою сферою охорони здоров’я, як планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Зокрема, тренер проекту, лікар-гінеколог-ендокринолог «Клініки, дружньої для молоді» м. Києва Вікторія Варенич презентувала представникам регіональних мас-медіа освітню сесію «Медичні аспекти планування сім’ї».

Учасники семінару ознайомилися із сучасною науково обґрунтованою інформацією щодо безпечності, ефективності та правильного використання методів контрацепції відповідно до періодів життя, уникнення небажаної вагітності, народження бажаних дітей, регулювання інтервалу між вагітностями, встановлення вибору часу дітонародження в залежності від віку батьків і визначення кількості дітей у родині. За словами лікаря, консультативні послуги з питань контрацепції, що будуються на основі принципу поваги прав людини, передбачають проведення комплексної оцінки життєвих обставин і стану здоров'я пацієнта з урахуванням його конкретних потреб у послугах з охорони репродуктивного здоров'я.

У ході тренінгу його учасники ознайомилися з роботою консультативно-діагностичного блоку та генетичною лабораторією Житомирського обласного перинатального центру. За словами координатора проекту, лікаря-психолога Юлії Завгородньої, гаслом програми «Здоров’я жінок України» є вислів: «Бажані діти у бажаний час». Відтак охорона репродуктивного здоров'я, зокрема надання послуг з планування сім'ї та відповідної інформації, не тільки вважається основним засобом збереження здоров'я жінок і чоловіків, але також належить до розряду фундаментальних прав людини. Кожна людина має право на доступ, вибір та користування досягненнями наукового прогресу у галузі планування сім'ї.

- Використання сучасних методів контрацепції як засобів попередження непланованої вагітності веде до зниження частоти штучних і нелегальних абортів, - говорить заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Житомирського обласного перинатального центру Людмила Асташкіна. В минулому році у Житомирській області було зроблено 4 тис. 519 абортів. Тобто, на 1 тисячу жінок фертильного віку цей показник становить 14,66. На 100 вагітностей припадає 22, 89 абортів, на 100 пологів - 29, 69. Крім того, щороку в області спостерігається 2-3 випадки народження дітей у дівчаток віком до 14-ти років. Приблизно 200 абортів проводять дівчатам віком до 18-ти років. У середньому 200 дітей щороку народжують молоді мами, які не досягли повноліття.

Натомість значно зменшилась кількість медичних абортів через виявлені вади плода: приблизно 70 на рік. Зростає кількість жінок, які ідуть на перші та другі пологи у віці 30-35 років.

На тверде переконання Людмили Асташкіної, надзвичайно велику увагу щодо планування сім’ї та народження дитини повинні приділяти ті майбутні батьки, які мають певні захворювання (серцево-судинні, цукровий діабет тощо). У такому випадку майбутня мати повинна «увійти у вагітність та прийти до пологів» під пильним наглядом лікарів у стані ремісії. Тож питаннями планування сім’ї повинні опікуватися насамперед сімейні лікарі.

Відповідно до програми семінару у Житомирському прес-центрі пройшла прес-конференція на тему: «Доступна медицина – запорука здоров’я жінок», яка відбулася за участю заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, голови Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю Нелі Ковалюк, заступника Житомирського міського голови Олександра Бочковського та керівника прес-центру Ірини Новожилової.

На прес-конференції було презентовано проект громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я». Проект реалізується в області у рамках програми USAID «Здоров’я жінок України» та має на меті покращення поінформованості жінок щодо проблем опорно-рухового апарату та з питань репродуктивного здоров’я. Учасників прес-конференції ознайомили із результатами моніторингу окремих ЛПЗ області щодо створення умов для надання медичних послуг людям з інвалідністю, зокрема жінкам даної категорії населення у плані репродуктивного здоров’я.

У своєму виступі керівник Житомирського прес-центру Ірина Новожилова провела аналіз окремих публікацій регіональної преси, в яких порушувалися питання людей з інвалідністю, їхньої адаптації у суспільстві та закликала своїх колег до більш толерантного висвітлення даної тематики.

Громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я» готується подання до міських та обласних органів влади з відповідними пропозиціями щодо внесення змін та доповнень до обласної програми захисту людей з інвалідністю. Насамперед йдеться про створення вільного доступу до закладів охорони здоров’я, придбання і встановлення підйомних пристроїв для маломобільних груп населення, закупівлю гінекологічного крісла- трансформера для жінок з порушенням опорно-рухового апарату тощо. Також наголошувалось на підготовці медичних фахівців, які матимуть відповідні знання та опанують практичні навички роботи з людьми з інвалідністю.

У рамках семінару завідувач відділу з проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ірина Курило презентувала освітні сесії з питань демографічної тенденції в Україні та використання й інтерпретацію статистичних даних у ЗМІ.

Учасники семінару під час інтерактивної роботи у групах відпрацьовували практичні навички з написання статей та підготовки теле- і радіосюжетів на теми планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

По закінченню семінару всі вони отримали відповідні сертифікати від програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров’я жінок України».

19_06_2014_002.
Житомир семінар планування сім'ї тренінг журналісти Здоровя жінок,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
39 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Влада
22 лютого відбулися Загальні збори Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України. У заході взяли участь 14 очільників громад - Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, Новоград-Волинський міський голова Віктор Весельський, Семенівський сільський голова Наталія Семенюк, Коростишівський міський голова Іван Кохан, Олевський міський голова Олег Омельчук, Баранівський міський голова Анатолій Душко, Корнинський селищний голова Анатолій Мізерн...
Вандали в Житомирі
В ніч на двадцяте лютого камерою відеоспостереження було зафіксовано факт вандалізму. Двоє чоловікив на підпитку навмисно знищили плакат "Обличчя миру", на якому зображено захисника України, уродженця Житомирщини, Народного Героя Верхогляда Андрія. Андрій та його старший брат Дмитро проходять службу у ЗСУ. Неоднарозово брати доводили всій Україні свою хоробрість та самопожертву. Обидва були поранені.  Метою проекту "Обличчя миру" є донесення до населення т...
Суспільство
22 лютого у рамках проекту "ПУЛЬС" організація IREX проводить тренінг "Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Житомирській області". Представники ЗМІ спільно з бібліотекарями області напрацьовували механізми ефективної комунікації. "І ЗМІ, і громади мають потребу комунікувати один з одним, але не завжди знають, як правильно це організувати", - констатували учасники тренінгу. І сьогодні обидві сторони мали гарн...
Кримінал
Трагедія сталася сьогодні біля сьомої ранку на земельній ділянці, що належить навчальному закладу. Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Житомирській області. Під час проведення внесення мінеральних добрив на земельній ділянці, хлопець потрапив під колеса прицепа трактора. Ним керував 39-рійний місцевий житель. Травми виявилися несумісними з життям. Хлопець помер. Нині триває з’ясування всіх причин та обставин у рамках кримінального провадження, р...
Суспільство
Державна Фіскальна Служба повідомляє: 22 лютого 2019року останній день для  пільгового митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Вже з 23 лютого по 23 травня 2019 року буде діяти загальний режим розмитнення. Тобто по повній, а на не пільговій ставці, що передбачається Законом України від 08.11.2018 №2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів».  Ті вла...
Суспільство
Анатолій Жук, хлопець з Дитячим Церебральним Паралічем, у 2015 році намалював новорічну листівку, яка стала особливою для багатьох воїнів АТО. Вразила бійців історія цього хлопця, який попри свою вроджену ваду – він не ходить, має обмеженість в спілкуванні та рухах рук, зробив найбільше – зобразив у простому сюжеті непереможну віру українців. «Багато бійців отримували зворушливі листи від маленьких дітей українців, вони були найсильнішим стимулом на війні,...
Суспільство
У березні 2019 року буде 20 робочих днів та 11 вихідних. Це стосується працівників, для яких встановлений 5-денний робочий тиждень. За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (з урахуванням останніх змін), у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься і  8 березня - Міжнародний жіночий день (п’ятниця).
Суспільство
До 25 березня 2019 року приймаються заявки на участь у третьому конкурсі інноваційних ідей та проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge. Про це повідомили в прес-службі АМУ. Конкурс є можливістю втілити інноваційні ідеї в життя. Основна мета конкурсу – популяризація використання відкритих даних та створення на їх основі нових сервісів. Що це дасть громадам?  Використання відкритих даних сприятиме боротьбі з корупцією та вирішенню викликів у сф...
Новини компаній
Є¡ СУМКА - це інтернет-магазин жіночих сумок та рюкзаків українського виробництва. В каталогах запропоновані жіночі рюкзаки та рюкзаки-трансформери. Трансформер - це цікавий та популярний сьогодні виріб, який трансформується таким чином, що його можна носити і як сумочку, і як рюкзачок. В розділі жіночі сумки кожна жінка знайде варіант сумочки саме для своїх потреб. Тут запропоновані елегантні клатчі для вечірніх образів. Запропоновані сумочки-чемоданчики...