У Житомирі пройшов всеукраїнський тренінг по плануванню сім'ї в Україні

У рамках програми «Здоров’я жінок України» з 16 по 18 червня цього року у Житомирі проходив семінар-тренінг для журналістів «Планування сім’ї в Україні – соціальний та медичний аспекти».

На триденному тренінгу навчалися 35 журналістів із Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Сумської, Тернопільської, Чернігівської та Херсонської областей. Про це повідомляє прес-центр ДОЗ.

За словами заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, дана п’ятирічна програма була започаткована в Україні Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 2011 році. Вона впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює у сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я та є членом Міжнародної федерації планування сім’ї.

Метою програми «Здоров’я жінок України» є сприяння збереженню репродуктивного здоров’я жінок та подружніх пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення до цих проблем і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.

Так, наприклад, доволі конструктивною є співраця Програми із Фондом Народонаселення ООН (UNFPA). Звертаючись до журналістів, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ Фонду Народонаселення ООН (UNFPA) Олена Кулик зазначила, що кожна вагітність повинна бути бажаною, кожні пологи – запланованими, кожна особистість – реалізованою.

Під час житомирського прес-туру журналісти регіональних ЗМІ мали можливість більш детально ознайомитись із такою сферою охорони здоров’я, як планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Зокрема, тренер проекту, лікар-гінеколог-ендокринолог «Клініки, дружньої для молоді» м. Києва Вікторія Варенич презентувала представникам регіональних мас-медіа освітню сесію «Медичні аспекти планування сім’ї».

Учасники семінару ознайомилися із сучасною науково обґрунтованою інформацією щодо безпечності, ефективності та правильного використання методів контрацепції відповідно до періодів життя, уникнення небажаної вагітності, народження бажаних дітей, регулювання інтервалу між вагітностями, встановлення вибору часу дітонародження в залежності від віку батьків і визначення кількості дітей у родині. За словами лікаря, консультативні послуги з питань контрацепції, що будуються на основі принципу поваги прав людини, передбачають проведення комплексної оцінки життєвих обставин і стану здоров'я пацієнта з урахуванням його конкретних потреб у послугах з охорони репродуктивного здоров'я.

У ході тренінгу його учасники ознайомилися з роботою консультативно-діагностичного блоку та генетичною лабораторією Житомирського обласного перинатального центру. За словами координатора проекту, лікаря-психолога Юлії Завгородньої, гаслом програми «Здоров’я жінок України» є вислів: «Бажані діти у бажаний час». Відтак охорона репродуктивного здоров'я, зокрема надання послуг з планування сім'ї та відповідної інформації, не тільки вважається основним засобом збереження здоров'я жінок і чоловіків, але також належить до розряду фундаментальних прав людини. Кожна людина має право на доступ, вибір та користування досягненнями наукового прогресу у галузі планування сім'ї.

- Використання сучасних методів контрацепції як засобів попередження непланованої вагітності веде до зниження частоти штучних і нелегальних абортів, - говорить заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Житомирського обласного перинатального центру Людмила Асташкіна. В минулому році у Житомирській області було зроблено 4 тис. 519 абортів. Тобто, на 1 тисячу жінок фертильного віку цей показник становить 14,66. На 100 вагітностей припадає 22, 89 абортів, на 100 пологів - 29, 69. Крім того, щороку в області спостерігається 2-3 випадки народження дітей у дівчаток віком до 14-ти років. Приблизно 200 абортів проводять дівчатам віком до 18-ти років. У середньому 200 дітей щороку народжують молоді мами, які не досягли повноліття.

Натомість значно зменшилась кількість медичних абортів через виявлені вади плода: приблизно 70 на рік. Зростає кількість жінок, які ідуть на перші та другі пологи у віці 30-35 років.

На тверде переконання Людмили Асташкіної, надзвичайно велику увагу щодо планування сім’ї та народження дитини повинні приділяти ті майбутні батьки, які мають певні захворювання (серцево-судинні, цукровий діабет тощо). У такому випадку майбутня мати повинна «увійти у вагітність та прийти до пологів» під пильним наглядом лікарів у стані ремісії. Тож питаннями планування сім’ї повинні опікуватися насамперед сімейні лікарі.

Відповідно до програми семінару у Житомирському прес-центрі пройшла прес-конференція на тему: «Доступна медицина – запорука здоров’я жінок», яка відбулася за участю заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, голови Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю Нелі Ковалюк, заступника Житомирського міського голови Олександра Бочковського та керівника прес-центру Ірини Новожилової.

На прес-конференції було презентовано проект громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я». Проект реалізується в області у рамках програми USAID «Здоров’я жінок України» та має на меті покращення поінформованості жінок щодо проблем опорно-рухового апарату та з питань репродуктивного здоров’я. Учасників прес-конференції ознайомили із результатами моніторингу окремих ЛПЗ області щодо створення умов для надання медичних послуг людям з інвалідністю, зокрема жінкам даної категорії населення у плані репродуктивного здоров’я.

У своєму виступі керівник Житомирського прес-центру Ірина Новожилова провела аналіз окремих публікацій регіональної преси, в яких порушувалися питання людей з інвалідністю, їхньої адаптації у суспільстві та закликала своїх колег до більш толерантного висвітлення даної тематики.

Громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я» готується подання до міських та обласних органів влади з відповідними пропозиціями щодо внесення змін та доповнень до обласної програми захисту людей з інвалідністю. Насамперед йдеться про створення вільного доступу до закладів охорони здоров’я, придбання і встановлення підйомних пристроїв для маломобільних груп населення, закупівлю гінекологічного крісла- трансформера для жінок з порушенням опорно-рухового апарату тощо. Також наголошувалось на підготовці медичних фахівців, які матимуть відповідні знання та опанують практичні навички роботи з людьми з інвалідністю.

У рамках семінару завідувач відділу з проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ірина Курило презентувала освітні сесії з питань демографічної тенденції в Україні та використання й інтерпретацію статистичних даних у ЗМІ.

Учасники семінару під час інтерактивної роботи у групах відпрацьовували практичні навички з написання статей та підготовки теле- і радіосюжетів на теми планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

По закінченню семінару всі вони отримали відповідні сертифікати від програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров’я жінок України».

19_06_2014_002.
Житомир семінар планування сім'ї тренінг журналісти Здоровя жінок,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
39 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Партнерський матеріал
З лютого поточного року будь-який автовласник може придбати поліс ОСЦПВ («автоцивілки») за кілька хвилин, не полишаючи домівку, офіс, чи будь-яке інше місце. Все що треба - комп'ютер, смартфон або інший пристрій з доступом до інтернету. Це стало можливим завдяки запуску системи «електронний поліс» у лютому. Тепер договір «автоцивілки» можна укласти у цифровому вигляді, через сайт страхової компанії. Інформація про укладений договір відразу ж фіксується в...
Новини компаній
Вибрати подарунок дитині - непросте завдання. Але ми вирішили вам допомогти і зробили вибірку найпопулярніших і крутих дитячих подарунків. 1. Дитячі GPS годинник Кinderwatch Батькам, які люблять йти в ногу з часом, до душі дитячі розумні годинник. Адже батьки, які вже купили розумні годинник, відзначають такі їхні переваги, порівняно зі звичайним смартфоном: на відміну від телефону, який може «загубитись» в надрах рюкзака, вони знаходяться на руці - діти н...
Новини компаній
У Національному університеті біоресурсів і природокористування України 13 грудня були підбиті підсумки освітнього конкурсу «Агро 2019». Інтелектуальне змагання, організоване благодійним фондом Бориса Колеснікова, тривало два місяці і проходило в кілька етапів. У першому турі конкурсу 1 700 студентів з 34 навчальних закладів країни пройшли тестування зі спеціальних предметів, а в другому - презентували перед експертним журі бізнес-плани, актуальні і рентабе...
Новини компаній
Покупка квартиры в новостройке — выгодная инвестиция. Но она предполагает много рисков. По данным градостроительного кадастра Киевской городской государственной администрации, в январе 2018 года было зафиксировано 67 незаконных строек. За полгода их количество выросло до 71. Поэтому к выбору жилья нужно подходить со всей серьезностью. Иначе вы рискуете потерять деньги. Выбор квартиры в новостройке: 4 совета Чтобы обезопасить инвестицию и выбрать надежную д...
Суспільство
Отримати правову консультацію онлайн віднедавна може кожна людина, головне мати доступ до інтернету. Довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid за адресою wiki.legalaid.gov.ua презентували 13 грудня у Житомирі. -         Це інноваційний проект системи безоплатної правової допомоги раніше був доступний лише для наших фахівців, які надавали консультації. Тепер більше 1400 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до систе...
Промо
До Нового року залишаються лічені дні, і для багатьох дорослих залишається невирішеним питання, а що ж подарувати синові (доньці, братику, внучці, племіннику, хрещеника, дитині друзів)? Якщо і вам пощастило бути родичем малюка, який ще не ходить в школу, наша стаття буде вам корисна. Подарунки діткам до 3 років. Дівчаткам цього віку хочеться у всьому наслідувати своїм мамам, тому в якості подарунків підійдуть не тільки ляльки, але і набори посудкі, а також...
Спорт
Кращі спортсмени та тренери отримали нагороди і відзнаки. Церемонія нагородження пройшла у Житомирській обласній філармоній ім. С.Ріхтера, повідомили в ОДА. У номінації «Кращий спортсмен року з олімпійських видів спорту» переможцями стали: Мазур Владислав - член збірної команди України з легкої атлетики, неодноразовий призер чемпіонатів Європи,  кандидат на участь в Олімпійських іграх 2020 «Токіо». Єлістратова Юлія – переможниця етапу кубку Світу та бронзо...
Суспільство
Дорожньо-транспортна пригода сталася 11 грудня близько 17.30 на 188 км автодороги Виступовичі – Житомир - Могилів-Подільський, у смт Гуйві. Попередньо, водій автомобіля ВАЗ-2107, 55-річний житель Житомирського району, на неосвітленій ділянці дороги вчинив наїзд на чоловіка, який перетинав проїжджу частину поза межами пішохідного переходу, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. У результаті ДТП пішохід отримав травми та у непритомному стані був ушпитале...
Культура
Фестиваль «Грудневі вечори-2018» проходитиме у філармонії ім. С. Ріхтера.  11 грудня, у перший день фестивалю, на сцені виступив із рок програмою Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії (диригент – заслужений артист України Сергій Рабійчук), повідомили в ОДА. Сьогодні, 12 грудня, виступатиме академічний ансамбль пісні і танцю Збройних сил України. 13 грудня фестиваль завершить Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» Чернігівсь...