У Житомирі пройшов всеукраїнський тренінг по плануванню сім'ї в Україні

У рамках програми «Здоров’я жінок України» з 16 по 18 червня цього року у Житомирі проходив семінар-тренінг для журналістів «Планування сім’ї в Україні – соціальний та медичний аспекти».

На триденному тренінгу навчалися 35 журналістів із Житомирської, Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Сумської, Тернопільської, Чернігівської та Херсонської областей. Про це повідомляє прес-центр ДОЗ.

За словами заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, дана п’ятирічна програма була започаткована в Україні Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у 2011 році. Вона впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює у сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я та є членом Міжнародної федерації планування сім’ї.

Метою програми «Здоров’я жінок України» є сприяння збереженню репродуктивного здоров’я жінок та подружніх пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення до цих проблем і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.

Так, наприклад, доволі конструктивною є співраця Програми із Фондом Народонаселення ООН (UNFPA). Звертаючись до журналістів, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ Фонду Народонаселення ООН (UNFPA) Олена Кулик зазначила, що кожна вагітність повинна бути бажаною, кожні пологи – запланованими, кожна особистість – реалізованою.

Під час житомирського прес-туру журналісти регіональних ЗМІ мали можливість більш детально ознайомитись із такою сферою охорони здоров’я, як планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Зокрема, тренер проекту, лікар-гінеколог-ендокринолог «Клініки, дружньої для молоді» м. Києва Вікторія Варенич презентувала представникам регіональних мас-медіа освітню сесію «Медичні аспекти планування сім’ї».

Учасники семінару ознайомилися із сучасною науково обґрунтованою інформацією щодо безпечності, ефективності та правильного використання методів контрацепції відповідно до періодів життя, уникнення небажаної вагітності, народження бажаних дітей, регулювання інтервалу між вагітностями, встановлення вибору часу дітонародження в залежності від віку батьків і визначення кількості дітей у родині. За словами лікаря, консультативні послуги з питань контрацепції, що будуються на основі принципу поваги прав людини, передбачають проведення комплексної оцінки життєвих обставин і стану здоров'я пацієнта з урахуванням його конкретних потреб у послугах з охорони репродуктивного здоров'я.

У ході тренінгу його учасники ознайомилися з роботою консультативно-діагностичного блоку та генетичною лабораторією Житомирського обласного перинатального центру. За словами координатора проекту, лікаря-психолога Юлії Завгородньої, гаслом програми «Здоров’я жінок України» є вислів: «Бажані діти у бажаний час». Відтак охорона репродуктивного здоров'я, зокрема надання послуг з планування сім'ї та відповідної інформації, не тільки вважається основним засобом збереження здоров'я жінок і чоловіків, але також належить до розряду фундаментальних прав людини. Кожна людина має право на доступ, вибір та користування досягненнями наукового прогресу у галузі планування сім'ї.

- Використання сучасних методів контрацепції як засобів попередження непланованої вагітності веде до зниження частоти штучних і нелегальних абортів, - говорить заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Житомирського обласного перинатального центру Людмила Асташкіна. В минулому році у Житомирській області було зроблено 4 тис. 519 абортів. Тобто, на 1 тисячу жінок фертильного віку цей показник становить 14,66. На 100 вагітностей припадає 22, 89 абортів, на 100 пологів - 29, 69. Крім того, щороку в області спостерігається 2-3 випадки народження дітей у дівчаток віком до 14-ти років. Приблизно 200 абортів проводять дівчатам віком до 18-ти років. У середньому 200 дітей щороку народжують молоді мами, які не досягли повноліття.

Натомість значно зменшилась кількість медичних абортів через виявлені вади плода: приблизно 70 на рік. Зростає кількість жінок, які ідуть на перші та другі пологи у віці 30-35 років.

На тверде переконання Людмили Асташкіної, надзвичайно велику увагу щодо планування сім’ї та народження дитини повинні приділяти ті майбутні батьки, які мають певні захворювання (серцево-судинні, цукровий діабет тощо). У такому випадку майбутня мати повинна «увійти у вагітність та прийти до пологів» під пильним наглядом лікарів у стані ремісії. Тож питаннями планування сім’ї повинні опікуватися насамперед сімейні лікарі.

Відповідно до програми семінару у Житомирському прес-центрі пройшла прес-конференція на тему: «Доступна медицина – запорука здоров’я жінок», яка відбулася за участю заступника директора з комунікацій та організаційного розвитку програми «Здоров’я жінок України» Наталії Карбовської, голови Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю Нелі Ковалюк, заступника Житомирського міського голови Олександра Бочковського та керівника прес-центру Ірини Новожилової.

На прес-конференції було презентовано проект громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я». Проект реалізується в області у рамках програми USAID «Здоров’я жінок України» та має на меті покращення поінформованості жінок щодо проблем опорно-рухового апарату та з питань репродуктивного здоров’я. Учасників прес-конференції ознайомили із результатами моніторингу окремих ЛПЗ області щодо створення умов для надання медичних послуг людям з інвалідністю, зокрема жінкам даної категорії населення у плані репродуктивного здоров’я.

У своєму виступі керівник Житомирського прес-центру Ірина Новожилова провела аналіз окремих публікацій регіональної преси, в яких порушувалися питання людей з інвалідністю, їхньої адаптації у суспільстві та закликала своїх колег до більш толерантного висвітлення даної тематики.

Громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я» готується подання до міських та обласних органів влади з відповідними пропозиціями щодо внесення змін та доповнень до обласної програми захисту людей з інвалідністю. Насамперед йдеться про створення вільного доступу до закладів охорони здоров’я, придбання і встановлення підйомних пристроїв для маломобільних груп населення, закупівлю гінекологічного крісла- трансформера для жінок з порушенням опорно-рухового апарату тощо. Також наголошувалось на підготовці медичних фахівців, які матимуть відповідні знання та опанують практичні навички роботи з людьми з інвалідністю.

У рамках семінару завідувач відділу з проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Ірина Курило презентувала освітні сесії з питань демографічної тенденції в Україні та використання й інтерпретацію статистичних даних у ЗМІ.

Учасники семінару під час інтерактивної роботи у групах відпрацьовували практичні навички з написання статей та підготовки теле- і радіосюжетів на теми планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

По закінченню семінару всі вони отримали відповідні сертифікати від програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров’я жінок України».

19_06_2014_002.
Житомир семінар планування сім'ї тренінг журналісти Здоровя жінок,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
25 червня до Житомирського відділу поліції звернулась 71-річна жителька обласного центру із заявою про шахрайство. За словами бабусі, до неї завітала незнайома жінка. Назвавшись благодійницею, ошуканка розповіла про масштабний проект соціальної допомоги літнім громадянам… в обміні грошових коштів. За 15 хвилин розмов, бабуся віддала шахрайці усі свої збереження - доволі кругленьку суму у національній та іноземній валюті. Ошуканство викрилось уже за кілька...
Суспільство
Перші родини на Житомирщині вже у червні отримали кошти за послуги муніципальної няні. Про це повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА. Ті, хто подав документи на отримання компенсації від держави за послуги няні до 5 червня подавали підтверджуючі документи про оплату. Так 27 родин області отримали 71,7 тис. грн компенсації від держави. Деякі сім’ї наймали няню для двох дітей, деякі – отримали одразу за кілька місяців від моменту п...
Суспільство
Агенція регіонального розвитку Житомирської області спільно з міжнародними експертами U-LEAD оголошує конкурс заявок щодо розміщення індустріальних парків на території ОТГ. Останній день подачі заявок 08 липня 2019 року. 10-12 липня 2019 року відбудеться візит міжнародних експертів, які здійснять вибір території для індустріального парку. За результатами візиту буде відібрано два пілотні проекти для проведення подальших досліджень (геодезичні та геологічні...
Суспільство
Сьогодні 26 червня, до Головного управління національної поліції в Житомирській області завітали довгострокові представники місії ENEMO. Метою зустрічі стали питання забезпечення законності та безпеки під час парламентської виборчої кампанії. Начальник ГУНП, Вячеслав Печененко охарактеризував загальну ситуацію щодо перебігу виборчого процесу з точки зору поліції, розповів про кількість та види зареєстрованих повідомлень про можливі порушення, а також відкр...
Суспільство
Національний банк України оголосив про упорядковання номінального ряду банкнот і монет гривні. Зокрема мова йдеться по залучення нової банкноти номіналом у 1000грн.  На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. "Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Укра...
Пригоди
25 червня у Коростишеві сталася Дорожньо-транспортна пригода.  За повідомленням ГУНП у Житомисрькій області, водій мотоцикла "Delta", 55-річний місцевий житель, рухаючись вулицею міста, здійснив маневр повороту та допустив зіткнення з автомобілем "Fiat Doblo" під керуванням 58-річного жителя райцентру. Унаслідок ДТП мотоцикліст отримав травми та був ушпиталений до реанімаційного відділення Коростишівської лікарні. Нині триває встановлення всіх обставин под...
Новини компаній
Ви не знаєте, що подарувати своїй дитині, племінникові або хрещеникові? Сумніваєтеся у виборі подарунка? Оберіть магнітний конструктор. Він обов’язково сподобається не лише хлопчикам, але і дівчаткам, як в маленькому віці, так і більш дорослим дітям. Що це таке? Магнітний конструктор – це новий вид конструкторів, який з’явився в нашій країні зовсім нещодавно. За допомогою безпечних і якісних деталей він дозволяє конструювати різні фігури, як плоскі, так і...
Суспільство
Коти та собаки, які з різних причин стали особливими, не лише дарують щастя, радість та компанію людям, але й на рівні зі своїми здоровими чотирилапими друзями, ловлять мишей, або навіть охороняють територію від чужинців. ГО "Житомирська міська організація захисту тварин" разом із партнерами та друзями створили фотопроект про тварин-інвалідів у родинах та на вулицях Житомира. Всі бажаючі можуть прийти на відкриття фотовиставки про особливих тварин "Щастя я...
Культура
25 червня 2019 року у Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги відбулося закриття ювілейного 75-го театрального сезону. Останній рік театрального сезону у театрі був багатим на цікаві прем'єри, гастролі та фестивалі. Тож на завершення усі бажаючи могли насолодитися справжнім святковим театралізованим дійством з уривків найкращих вистав театру та вокально-хореографічних номерів. Привітали артистів заступник Жит...