• Головна
  • У Житомирі обговорили проблеми доступу ВІЛ-сервісних організацій до підтримки за рахунок бюджетних коштів
16:04, 24 червня 2014 р.

У Житомирі обговорили проблеми доступу ВІЛ-сервісних організацій до підтримки за рахунок бюджетних коштів

24 червня в приміщенні прес-центру Житомирської обласної адміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Перспективи підтримки діяльності неурядових організацій з протидії ВІЛ/СНІДу в Житомирській області».

Круглий стіл відбувся за ініціативи одразу кількох віл сервісних організацій, які стурбовані низькою увагою держави до проблеми ВІЛ/СНІДу. Під час заходу між його учасниками було підписано меморандум про подальшу взаємодію.

У ході засідання було обговорено основні проблеми сьогодення пов'язані з ВІЛ-сервісом та шляхи вирішення проблем.

Як зазначає представник Інституту розвитку суспільних інновацій  Олексій Котвицький:

Зокрема, до основних проблем можна віднести: відсутність обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки, непроведення засідань обласної координаційної ради, необхідність внесення змін до цільових програм профільних управлінь та департаментів, щодо надання соціальних послуг та взаємодії з благодійними та громадськими організаціями”.

Організатори заходу акцентують увагу на тому, що в  Житомирській області станом на 01.06.2014 року (починаючи з 1995 р.) виявлено –  7341 серопозитивний або особи, які мають позитивний результат обстеження на ВІЛ. Перебувають на обліку з діагнозом ВІЛ-інфекція 4371 особа. Захворіло на СНІД 1324, а померли від СНІДу  646 жителів області.

Учасники круглого столу озвучили основні зауваження та запропонували свої пропозиції, щодо їх вирішення, так як переконані, що необхідно відходити від політики критики до шляху вирішення проблем.

Ряд зауважень одразу були позитивно сприйнятті представниками облдержадміністрації, що дає надію на плідну співпрацю.

“Взаємодія повинна бути взаємодією”, - зазначила начальник управління комунікацій з громадськістю ЖОДА Світлана Сластухіна. “Ті проблеми, які ви піднімаєте вже кілька років є актуальними. Міжнародні донори повинні відходити і держава має брати зобовязання на себе і ми готові впроваджувати ці зміни”, - пояснила начальник управління.

Окрім того ряд проблем не вирішуються через забюрокритозованість системи.

“У нас досі відсутнє відділення інфекційної лікарні. У звичайних лікарнях не бажають лікувати хворих з діагнозом СНІД. Ми повинні мати своєї місце, а не шукати куди примкнути”, - зазначає головний лікар житомирського обласного центру СНІДу Юрій Галінський.

Підсумовуючи учасники погодилися на важливості ролі місцевих ВІЛ-сервісних організацій та необхідності розширення доступу цих організацій до фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів для забезпечення життєздатності заходів з протидії епідемії ВІЛ та збереження належного рівня соціального обслуговування людей, що живуть з ВІЛ та інших вразливих категорій населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ВІЛ #влада #круглий стіл #ВІЛ-інфіковані
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...