• Кубок «Небесної сотні» поїхав до Коростеня (ФОТО)
фінал
15:09, 1 липня 2014 р.

Кубок «Небесної сотні» поїхав до Коростеня (ФОТО)

фінал

Фінальний матч Кубку Героїв Небесної сотні відбувся 28 червня 2014 року і, безумовно, саме ця подія стала головною у мереживі заходів, які  влаштовувались до Дня Конституції України.

Стосовно  проведеного у Новограді-Волинському фіналу Кубка «Небесної сотні», то можна сказати, що на прекрасному газоні новоград-волинського стадіону «Авангард» пройшов гарний, напружений і чесний футбольний поєдинок між давніми суперниками. У фіналі зустрічались СК «Легіон» із Житомира та один із «грандів» футбольної Житомирщини – ФК «Коростень».

Церемонія відкриття, так само як і процес нагородження учасників фінального поєдинку, пройшли у Новограді-Волинському  цікаво, гарно і напрочуд щиро та урочисто. Невеличка доповідь голови ЖОФФ Олександра Коцюбко завершилася вшанування героїв Небесної сотні, коли весь стадіон мовчки слухав мелодію «Пливе кача». Затим у живому виконанні прозвучав Гімн України і учасники фіналу розпочали вирішальний двобій за головний футбольний трофей Житомирщини. Напрочуд гарна,суто футбольна погода, сприяла того дня як футболістам, які вийшли визначати володаря Кубка Небесної сотні, так і глядачам, які прийшли в очікуванні на цікавий футбольний поєдинок.

Матч розпочався без усіляких «розвідок» і поки над стадіоном лунала інформація про склади команд, про присутніх на трибунах почесних гостей, футболісти ФК «Коростень» зуміли забити гол. Вже на четвертій хвилині нападник коростенської команди Роман Гусак, скориставшись «обрізкою» житомирського захисту, забиває перший гол. Далі гра перейшла у ритм обопільних атак, вболівальники намагались визначити, наскільки сильніший, або слабший той чи інший суперник, однак майже до кінця першого тайму визначити очевидного фаворита зустрічі було складно. Команди демонстрували доволі рівну гру, футболісти із Коростеня були швидшими та стрімкішими у атаці, але захист «Легіону» до певного часу успішно справлявся із форвардами суперника.

Натомість атаки житомирян були більш масованішими, тривалішими, але відчувалося, що на їх вістрі не було хоча б одного відчутного лідера. У коростенців таким гравцем, який намагався загострювати ситуації біля «легіонівських» воріт був ветеран команди Володимир Бондарчук. Якщо на початку гри він прагнув за найменшої нагоди пробивати по воротах суперника, то вже ближче до середини першого тайму Володимир вдало асистував своїм партнерам по команді. Під час однієї із таких атак він віддав точний пас майже на кут воротарського майданчика, де інший нападник «Коростеня» Олександр Школьний невідпорним ударом забиває другий гол у ворота житомирської команди.

Зрозуміло, це була вагома заявка на перемогу у фіналі, хоча футбольна громада вболівальників у більшості своїй сподівалась на те, що інтрига фінального матчу ще не втрачена. До завершення першого тайму залишалося менше десяти хвилин і саме у цей час житомиряни прагнули сквитати хоча б один м’яч. Однак суперники чудово розуміли, що отримати гол «у роздягальню», означало  дати «Легіону» гарний шанс на встановлення рівноваги на початку другого тайму. Мабуть тому саме у завершальній частині першої половини гри футболісти із Коростеня були гранично уважними, бо гравцям «Легіону», попри намагання та старання  скоротити рахунок ще у першому таймі, так і не вдалося цього зробити.

Друга половина гри розпочалася із атак «Легіону», однак суперники дуже чітко і дисципліновано грали у захисті. Вже ближче до середини другого тайму вболівальники зрозуміли, що футболісти із Коростеня переважають житомирян у організації гри, а тому «Легіону» зможе допомогти хіба що диво. Однак дива у виконанні «легіонерів» ніяк не виходило, оскільки тактика швидких «проривів» на обох флангах житомирського нападу себе не виправдала,бо завершувати атаки житомирської команди, виявилося, було нікому. Ось тоді, на наш погляд, і було поставлено «жирну крапку» у поєдинку: вище згаданий форвард ФК «Коростень» Володимир Бондарчук прорвався по правому флангу нападу і пробив із позиції гострого кута. Здавалося б, такий удар, нехай і сильний, мав бути відбитий голкіпером житомирян. Але, як виявилося, удача  28 червня 2014 року від «Легіону» відвернулася і третій забитий гол означав долю матчу визначеною.

Звісно, житомиряни намагалися відзначитися «голом престижу», але нічого у них не виходило. Ні заміни, ні перестановки та перебудова тактичного малюнку гри «Легіону» так і не допомогли. Більше того, коростенці вже ближче до фінального свистка забили і четвертий гол (Андрій Власюк), довівши рахунок до розгромного. Гра так і завершилася із рахунком 4:0, а це означало, що першими володарями Кубку героїв Небесної сотні на Житомирщині стала команда ФК «Коростень». Здавалося б, рівна і вперта боротьба, здавалося, що ФК «Коростень» особливих переваг у двобої із «Легіоном» не має.

Фахівці мало не в один голос стверджували, що обидві команди укомплектовані однаково сильними гравцями, які, до того ж, добре знають один одного. Отже, за словами присутнього на матчі мера Коростеня Володимира Москаленка, його земляки зуміли впевнено перемогти за рахунок «древлянської непоступливості та притаманної коростенським спортсменам волі до перемоги». Важко не погодитися зі словами міського голови м. Коростеня, оскільки його присутність, як Почесного президента клубу, додала гравцям додаткового «драйву» і бажання не поступитись. На боці ФК «Коростень» була прихильність чималої когорти вболівальників, які дуже активно підтримували своїх земляків. І хоча житомирська делегація вболівальників чисельно не поступалася «древлянському десанту», все ж таки і у цьому компоненті фінального матчу коростенці виглядали переконливіше.

Як кажуть, у підсумку, все разом і визначило долю переможця фінального поєдинку. ФК «Коростень» вдруге поспіль виборює головний кубковий трофей Житомирщини, причому цього річ коростенській команді для остаточної перемоги не знадобилося ні додаткових таймів, ні серії пенальті.

Нагороджували  учасників фіналу та переможців розіграшу Кубка Небесної сотні представники від обласної влади, а також керівники Житомирської обласної федерації футболу. Перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков привітав переможців та вручив прекрасний футбольний приз – просто таки грандіозний, майже метрової висоти Кубок героїв Небесної сотні. Привітали учасників фінального поєдинку і директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної держадміністрації Світлана Гресь і заступник Новоград-Волинського міського голови Сергій Колотов.

Подякував за перемогу своїм гравцям коростенський міський голова Володимир Москаленко, який відзначив також прекрасно організоване ЖОФФ та владою Новограда-Волинського футбольне свято. Свято й насправді виявилося вдалим, гарним , патріотичним і, безумовно потрібним для громади всієї Житомирщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію