Стихійні ринки у Житомирі - явище з багатою історією, яке кожна нова влада намагалась "здихатись". Як бачимо - безуспішно. Відсьогодні пішла нова хвиля рейдів на самовільних базарчиках.
Сьогодні вранці на одному із найбільших стихійних ринках міста, що розтягнувся вулицею Хлібною та завернув на Київську, пройшлись правоохоронці. Прийшли вони сюди не за молоком та ягодами. Так, міліціонери розпочали серію щоденної рейдової роботи. Люди в погонах сьогодні лише проводили словесне попередження. Надалі будуть складатися протоколи про адміністративні правопорушення, що передаються на розгляд суду та адміністративної комісії.
Саме такі практичні дії з ліквідації стихійної торгівлі на території міста вирішили застосовувати учора в рамках робочої наради під головуванням в.о. міського голови Любові Цимбалюк. На зустріч були запрошені представники контролюючих структур, правоохоронних органів, члени виконкому, керівники ринків та підприємці, що здійснюють торгівлю.
Всіх об’єднала позиція стосовно того, що місто має звільнитись від невпорядкованої торгівлі на вулицях та тротуарах, а суб’єкти господарювання – продавці повинні працювати в рівних умовах - в єдиному законодавчому полі з дотриманням правил торгівлі.
В.о. міського голови звернулася до представників ринків з проханням приєднатись до загальної роботи з припинення стихійної торгівлі і вжити заходів щодо впорядкування прилеглої до ринків території, а також опрацювати питання переведення торгуючих на облаштовані торгівельні місця.
Але при цьому, ніхто не запропонував альтернативного варіанту, облаштування спеціального місця для стихійних ринків.
Кореспонденти 0412 теж вирішили провести "інформаційний рейд" на тій же Хлібній та Київській. Люди звісно обурені, що їх будуть виганяти та ще й накладати адміністративну відповідальність.
"Як нам жити? Це єдиний заробіток. Тільки зараз я можу продавати ягоди, капусту, петрушку. У мене немає іншого вибору, як тут підторговувати. Це ж все домашнє, з городу. Ну а що робити?.."- бідкається одна з бабусь.
Продавчині розповіли, що приїздять сюди із сіл та впевнені, нічого поганого немає у їхній торгівлі:
"Добре житомирянам, добре й мені: люди беруть все сввіже й не за такими високими цінами як у супермаркетах. Мені ж цих грошей теж вистачає. А головне, тут же ніякої хімії нема", - говорить одна із жіночок.
Звісно є й воєвничо налаштовані жінки:
"Поки не продам, зввідси не піду!" - вигукує жінка.
Попри рейд, торгівля сьогодні не зменшилась.