![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20240727)
10:03, 22 липня 2014 р.
На Житомирщині чоловік на багажнику велосипеда перевозив міну
Житель райцентру Черняхів, знайшовши боєприпас часів ІІ Світової війни, прилаштував його на багажник власного двоколісника і поїхав на пункт прийому металобрухту. Небезпечний вояж вулицями райцентру припинив правоохоронець, який вчасно помітив чоловіка з вибуховим багажем.
- Того дня я їхав у службових справах автомобілем, як раптом мою увагу привернув велосипедист з дивним предметом на багажнику: іржаве залізяччя з характерним хвостом виглядало з-під ганчірки, - розповідає начальник сектору дільничних інспекторів Черняхівського райвідділу міліції Володимир Колядич. – Придивившись, зрозумів, що чоловік перевозить справжню мінометну міну, схожу на ту, яку нині, на жаль, можна побачити у репортажах зі сходу нашої держави.
Правоохоронець зупинив чоловіка та запитав про походження його багажу. 47-річний місцевий житель зізнався, що знайшов «залізяку» неподалік місцевого кар’єру. За його словами, вирішив, що боєприпас вже не несе небезпеки, адже до цього часу не вибухнув. Тому й вирішив ніякій з екстрених служб не повідомляти та відвезти знахідку на пункт прийому металобрухту, аби підзаробити.
На місце події міліціонер викликав слідчо-оперативну групу райвідділу та вибухотехніків. Після обстеження предмету, фахівці прийняли рішення знищити мінометну міну, яка й досі несла в собі небезпеку, на спеціальному вибуховому майданчику.
- Така нерозважлива жага наживи могла вартувати не тільки чоловікові, а й багатьом жителям нашого містечка життя, - прокоментував начальник Черняхівського РВ УМВС Ігор Скидан. - Нині триває розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Тим часом фахівці-вибухотехніки зазначають: боєприпаси, що пролежали декілька десятиліть у землі, є вкрай небезпечними, адже під впливом навколишнього середовища вибухова речовина стає надчутливою до будь-яких подразників: струшування, тертя, нагрівання тощо, - повідомили в СЗГ УМВС Українив Житомирській області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
Оголошення
16:50, 24 липня
16:50, 24 липня
11:49, 16 липня
18:55, 18 липня
16:50, 24 липня
live comments feed...