• Головна
  • Житомирські десантники під військовою частиною вимагають повернути їх в зону АТО
відео
10:35, 30 липня 2014 р.

Житомирські десантники під військовою частиною вимагають повернути їх в зону АТО

відео

Десантники Житомирської 95-тої окремої аеромобільної бригади, а також їх рідні та громадські активісти, прийшли до військової частини із вимогою повернути їх у зону антитерористичної операції. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Сьогодні в них закінчується відпустка і вже днями вони мають поїхати в частини на Західну Україну замість очікуваного повернення на Донбас. Удома десантники 95-тої аеромобільної бригади пробули десять днів, а до цього майже чотири місяці - на передовій, у зоні АТО.

У частині їм повідомили, що в зону антитерористичної операції вони більше не поїдуть, бо за морально-діловими та професійними якостями не здатні воювати. Десантникам пояснили, що такий наказ прийшов із Міністерства оборони за підписом тимчасово виконувача обов'язків керівника штабу сухопутник військ.

У списку - 152 військовослужбовців 95-тої аеромобільної бригади, із них - 14 офіцерів, інші - мобілізовані. Вони запевняють, що навіть не здогадуються, чому потрапили у списки неблагонадійних: у кожного на руках подяки за хорошу службу.

Звідки взялися чорні списки і за яку провину в них потрапили житомирські десантники, родичі прийшли з'ясовувати до командира частини. "Я не можу по кожному військовослужбовцю надати відповідь, яку провину він вчинив, бо даний список я побачив 22 липня, коли він мені прийшов. Я - військовослужбовець, я підпорядковуюсь наказам, яке дає керівництво.

Я не маю права обговорювати своє командування", - каже Володимир Швецов, т.в.о командира 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Командир пояснює, за що зазвичай в армії потрапляють до таких списків: вживання алкоголю, невиконання розпоряджень та наказів командира частини. У родичів десантників свої здогадки. "Не хочуть давати учасників бойових дій...", - каже Тетяна Бажан, мама військовослужбовця.

На запит ТСН пояснити, чому житомирські десантники викликали підозру, у Міноборони пообіцяли роз'яснити згодом, на спеціальній прес-конференції. Тим часом з'ясувати, чому еліта війська замість проведення антитерористичної операції служитимуть у спокійних Західних областях, взялись і громадські активісти.

Активісти підозрюють, що усунення елітної бригади від виконання антитерористичної операції може бути диверсією когось зі службовців Міністерства оборони. Тож написали звернення до президента з проханям дати раду чорним спискам десантників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #жесантники #95-а бригада #АТО #військова частина #вимога #"неблагонадійні"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...