• Головна
  • Житомирська красуня, спортсменка і патріотка Тетяна Бараловська: друге дихання відкрилось у тренерстві
наші люди
15:30, 9 серпня 2014 р.

Житомирська красуня, спортсменка і патріотка Тетяна Бараловська: друге дихання відкрилось у тренерстві

наші люди

Сайт 0412 продовжує знайомити з талановитими та цікавими людьми Житомирщини. Сьогодні знайомство з Тетяною Бараловською – спортсменкою і тренером з Житомира.

Тетяна – талановита і творча особистість, і досить різностороння. Cпортом розпочала займатися ще зі шкільних років. Початком стали спортивно-бальні танці, проте за певних обставин викладачу прийшлося піти і залишити групу, але Тетяна не розгубилася і відразу ж почала відвідувати заняття зі спортивної аеробики.

Тоді їй було 7 років, і великих надій на те, що досягне успіхів у спортивній аеробіці вона не покладала. Йшли роки плідної роботи і, коли Тетяні було 9 років, тренери звернули на неї увагу.

Першим серйозний виклик доля кинула у 2003 році. У Житомирі відбувалась відкрита першість зі спортивної аеробіки, де Тетяна показала свої вміння і виборола 3 місце в категорії пари. На багатьох житомирських змаганнях вона показувала хороші результати та наступним кроком став Кубок України, де в категорії трійки (троє членів команди виступають на сцені) було здобуто 1 місце, та Кубок Азовського моря (2008) в місті Бердянськ, де Тетяну очікувавла чергова перемога і 1 місце.

Йшов час і з ним приходили нові перемоги і нові поразки. З кожним чемпіонатом і турніром набувався досвід. Й у кар’єрі Тетяни настав той переломний момент, коли потрібно було неодноразово захищати гідність країни. У віці 11 років Тетяна подалася підкорювати Європу, де дізналася про нашу талановиту житомирянку. У Франції відбувся відкритий міжнародний чемпіонат, де наша «маленька гордість» зайняла 7 місце.

У кожного спортсмена є травми, не винятном стала і Тетяна, коли на чемпіонаті України, що проходив у Житомирі, спортсменка потягнула сухожилля за три тижні до змагань. Проте вона зібралася духом і попри біль продовжувала тренування, не підвела команду, виступила і здобула 1 місце в категорії трійки та 2 місце в груповій категорії.

Коли у 2010 році усі однолітки Тетяни здавали випускні іспити у школі по закінченню 9 класу, вона отримала дозвіл не здавати іспити у зв’язку з тим, що вона готувалася до Чемпіонату світу в Франції.

Після отриманої травми йшли довгі і тривалі тренування, результатами яких стали стало:
2009 рік – Учасниця відкритого чемпіонату в Чехії в категорії індивідуальні та трійки;

2010 рік -Учаснийця Чемпіонату світу у Франції(місто Rodez);

2010 рік – Кубок Європи у Болгарії (місто Plovdiv), в категорії індивідуальні;

У 2011 на чемпіонаті України виконала майстра спорту на відкритому чемпіонаті України і здобула перемогу. А 7 вересня (на день народження) 2011 року Тетяні вручили Почесне звання майстра спорту і премію у розмірі 500 грн.

З новим почесним званням на плечі Тетяни лягло ще більше тренувань і змагань, що вкотре змусило її готуватися до Чемпіонату Європи, що мав відбутися в Болгарії у місті Софії (2012). Невдовзі юна спортсменка увійшла у склад збірної України і їздила на збори в Донецьку область, де працювали заслужені тренери України.

Після чергових тренувань її спіткала чергова травма, яку вона отримала на показових виступах у Житомирі. На одному з таких виступів вона пошкодила ногу (меніск) у зв’язку з чим їй було накладено гіпс, а до змагань залишався місяць.

«Це був шок! Я дуже засмутилася, тренери не знали, що зробити адже вони покладали великі надії на цих змаганнях. Я повинна була виступати у гроповій категорії в парі з 5 дівчатами по команді»

Тренерам вдалося вчасно знайти заміну, проте надії на перемогу не справдилися і Україна не взяла на тому чемпіонаті призових місць, хоча з Тетяною могла, як стверджували тренери.

Курси реабілітації затягнулися на довгі 2 місяці і було дуже складно повертатися в колію і працювати на рівні з усіма. Біль у коліні давав про себе знати і з професійною кар’єрою спортивної аеробіки було покінчено.

З часом прокинулося друге дихання і розпочалися спроби знову розпочати тренування зі своїм постійним тренером Каноненко Іриною Володимирівною(заслужений тренер України).

«Вона стала для мене, немов мама. Пів мого життя пройшло в спортивній залі, де я тренувалася з нею, з моїм тренером Іриною».

Саме тому, що Тетяна не могла повноцінно займатися і викладатися на усі 100% тренер запропонувала їй в подальшому попрацювати в приватному клубі «YESport», тренувати дітей віком від 4-12 років. Довго не думаючи, відразу ж погодилась і приступила до робити над тренерством.

«Тяжче було з батьками чим з дітьми. Бо вони не розуміють, куди віддають дитину. У нас не танці, а спортивна аеробіка, а спорт – це не просто танці, - це велика праця і, щоб досягти успіху потрібно прикладати максимум зусиль».

Зараз у Тетяни три різні групи:

• Перша група, розташована у «YESport», Лесі Українкі 32а, де вона займається уже рік з дітлахами, група складається з 25 чоловік у якій переважна кількість дівчаток, що вже можуть показати належний рівень і складати конкуренцію;

• Друга група, фітнес-центр «Східний», Б.Тена 83/38, де уже пів року тривають тренування, група складається з 10 чоловік з яких 6 хлопчиків, що показують не погані результати;

• Третя група, «Aerobics»,Щорса 96, (на териториї агро коледжу).

«Більше здібних дівчаток. Бо дівчата зараз можуть без проблем віджатися 25 раз, тоді як хлопці і 10 не можуть!»

У найближчому майбутньому також планується створення великого проекту по розвитку танцю «Jazz-funk» і хореографії «Choreography». Саме для цього, Тетяна наразі їздить до Києва і вдосконалює свої тренерські навички у стилях, в одній із найпрестижніших танцювальних студій «My way». Майстер класи та уроки проводять найкращі танцюристи України, та учасники талант шоу «Танцюють всі».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Тетяна Бараловська #спорт #аеробіка,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...