15:00, 17 червня 2011 р.

Бюджетні кошти під контролем

Стан додержання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів вимог бюджетного законодавства та стан правозахисної діяльності у цій сфері – таке питання обговорено на розширеному засіданні колегії прокуратури області, яке відбулося сьогодні у прокуратурі області під головуванням прокурора області Миколи Франтовського.

Чітке додержання вимог бюджетного законодавства завжди було і залишається надактуальним питанням як місцевого, так і загальнодержавного значення, бо передбачає, насамперед, своєчасне отримання громадянами заробітної плати, пенсій, стипендій, успішне виконання державних соціальних програм у сфері охорони здоров’я та освіти, з поліпшення становища інвалідів та малозабезпечених верств населення тощо.

Однак, поки що бюджетна сфера є чи не найпривабливішим об’єктом для злочинних посягань як службових осіб, які визначають напрями використання бюджетних коштів, так і осіб, які отримують і використовують ці кошти.

За цих умов правозахисна діяльність органів прокуратури у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі за державні кошти, Генеральним прокурором України визначена для органів прокуратури одним із основних пріоритетів на поточний рік.

Лише упродовж поточного року органами прокуратури області у сфері додержання бюджетного законодавства порушено 28 кримінальних справ, внесено 61 припис та подання, задоволено 22 протести. За розглянутими документами реагування 48 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в тому числі 10 осіб контролюючих органів, відшкодовано до бюджету 731 тис. грн.

Такі цифри навів у своєму виступі перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко. Він повідомив, що прокурорські перевірки засвідчили наявність непоодиноких випадків вчинення кримінально-караних діянь розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, виділених на реалізацію державних програм майже в усіх сферах суспільного життя.

Анатолій Чумаченко докладно проаналізував характерні порушення бюджетного законодавства, виявлені прокурорськими перевірками та навів конкретні факти.

Наприклад, на програму зі створення нових робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів по області передбачено фінансування за рахунок коштів державного бюджету на суму 4 млн. грн. Проведеною прокуратурою Олевського району перевіркою з питань цільового використання цих коштів встановлено, що директор товариства «Ратибор» не забезпечив створення необхідної кількості робочих місць та не повернув отримані з державного бюджету кошти на суму понад 1 млн. грн. на рахунок Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації, чим заподіяв збитки інтересам держави на вищевказану суму. За даним фактом порушено кримінальну справу, триває слідство.

Установлено випадки розкрадань та нецільового використання бюджетних коштів у сфері охорони навколишнього природного середовища, в тому числі по державній програмі «Ліквідація наслідків підтоплення територій у містах і селищах України».

Зокрема, за незаконного сприяння службовців головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження обласної державної адміністрації ТОВ "Будівельна компанія "Укрресурс", не виконавши необхідний обсяг робіт, у 2008 році незаконно отримало з бюджету 220 тис. грн., які з метою їх легалізації були перераховані на рахунок суб’єкта господарювання з ознаками фіктивності нібито за оплату робіт по очищенню та збільшенню об’єму водосховища. У подальшому гроші знято готівкою. За даним фактом порушено кримінальну справу, слідство триває.

Однак, чи не найбільше серйозних зауважень та претензій під час засідання колегії прозвучало на адресу контролюючих органів, які покликані здійснювати чіткий контроль за використанням бюджетних коштів, ефективна робота яких могла б стати на заваді розкрадання та розбазарювання бюджетних грошей, запобігти низці кримінально-караних діянь різних посадовців.

Прокурор області Микола Франтовський, який головував на засіданні колегії, повідомив, що у світлі вимог нового наказу Генерального прокурора України № 3 органи прокуратури мають переорієнтувати свою роботу безпосередньо на нагляд за діяльністю контролюючих органів. А тому, наголосив прокурор області Микола Франтовський, він принципово вимагатиме від міськрайпрокурорів зосередити увагу не на перевірках підприємств, а на контролюючих органів. Адже держава витрачає кошти на утримання цілої армії контролюючих органів, зауважив він, тому необхідно примусити їх працювати і виконувати свої функції, зрештою, відробляти витрачені на їх утримання бюджетні кошти.

На закінчення роботи засідання колегії прокуратури області, прокурор області Микола Франтовський підсумував: «Усі обласні відомства і структури, зокрема, органи державної влади і місцевого самоврядування, фінансовий контроль, КРУ, інші контролюючі органи, держказначейство, СБУ, органи прокуратури та внутрішніх справ, - усі мають усвідомити, що бюджетні кошти взято на особливий контроль. Ми з вами беремо на себе відповідальність за використання кожної бюджетної копійки».

Прокурор області також звернувся до представників засобів масової інформації, усіх присутніх довести до відома громадськості та охочих поживитися за бюджетний кошт про запровадження спільного особливого контролю використання кожної бюджетної копійки в області.

У роботі колегії взяли участь і виступили голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, начальник управління СБУ у Житомирській області Олександр Наумов, міськрайпрокурори та керівники контролюючих органів.


Прес-служба прокуратури Житомирської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...