• Головна
  • У Державному архіві Житомирської області представили виставку цифрових копій документів з фондів держархіву
фото
09:45, 19 серпня 2014 р.

У Державному архіві Житомирської області представили виставку цифрових копій документів з фондів держархіву

фото

Період відродження національної Української держави (1917-1920 рр.) позначений появою значної кількості конституційно-правових актів, які передбачали певні варіанти організації державної влади в Україні. Зокрема, це чотири Універсали Української Центральної Ради, які представлені на виставці. Текст Четвертого Універсалузазначає: "... ми, Українська Центральна Рада сповіщаємо всіх громадян України: однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, Вільною Суверенною Державою Українського Народу. Ліси, вода і всі багатства підземні, як добро Українського трудящого народу, переходять в порядкування Української Народної Республіки".

Документи виставки розповідають про державну символіку України, монетну Українську одиницю, про державну мову.

Центральне місце в експозиції виставки займають Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року та Постанова Верховної Ради України від 20 лютого 1992 року № 2143-ХII "Про день незалежності України".

Шпальти газет "Народна Воля", Волынские народные известия", Радянська Житомирщина", "Вісник Волинського губернського комісара", "Волынская Заря", "Радянська Україна", "Житомирщина", "Голос України", "Урядовий кур'єр", "Віче", представлені на виставці, починаючи з 1917 року по 2014 рік, розповідають про здобуття одвічної мрії українського народу - незалежності держави і її становлення.

Події Революції гідності 2013-2014 років, збровного протистояння на сході України відображені в газетних статтях: "Чорний вівторок" та "Сам не знаю, де погину...", "З початку збройного протистояння на сході України вже загинули 20 житомирських десантників" (список станом на 01.07.2014), містять імена загиблих за народну волю та незалежність України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Держархів #виставка #універсали #газети #революція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...