• Головна
  • Житомирські абітурієнти можуть подавати документи лише в 5 вузів одночасно
17:50, 21 червня 2011 р.

Житомирські абітурієнти можуть подавати документи лише в 5 вузів одночасно

Уже з 1 липня в житомирських вузах розпочинається вступна кампанія для абітурієнтів. Попри те, що документи можна буде подавати не раніше ніж за тиждень, і вступники, і приймальні комісії готуються завчасно, аби не виникло ніяких проблем.

Наразі інформацію про умови вступної кампанії оприлюднили усі житомирські виші. Зокрема, в Житомирському державному університеті ім.І.Франка фактично документи можна подавати протягом одного місяця – з 1 по 31 липня. При цьому, 17 липня закінчується прийом заяв для тих, хто проходитиме творчий конкурс, а 22 липня для тих, хто складатиме вступні іспити, а не подаватиме сертифікат ЗНО. До 31 липня документи приймають від тих абітурієнтів, які не потрапили в жодну з цих категорій. Творчі конкурси проходитимуть з 10 по 31 липня, а вступні іспити - з 23 по 31 липня. Вуз зобов’язався оприлюднити рейтинговий список не пізніше 1 серпня, а до 10 серпня й назвати тих, хто пройшов на бюджетну форму навчання, а до 25 серпня – на контрактну/

Такі самі терміни визначені для подання документів в Житомирському національному агроекологічному університеті. У Житомирському технологічному університеті все так само, щоправда нема пункту про творчі конкурси. Крім цього, за умовами цьогорічної кампанії допускається попередній електронний прийом документів. Розробляти його принципи доручили безпосередньо вузам. Подавати документи дозволили максимум до п'яти вузів і на три спеціальності в кожному з них. Таким чином, у абітурієнтів є 15 спроб.

Житомирські вузи приймають від вступників сертифікати ЗНО, видані в 2011, а також у 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката залишився незмінним – 124. Конкурсний бал, як і торік, складатиметься із суми балів ЗНО і середнього балу атестата, переведеного в 200-бальну систему.

Вперше з часів запровадження правил вступу за сертифікатами ЗНО абітурієнти, що відвідували курси довузівської підготовки, одержать привілеї. До свого рейтингового балу слухачі курсів одержать, згідно з новими правилами, 20 бонусних балів. Однак, додаткові бали за довузівську підготовку вам дадуть лише в тому ВУЗі, де її проходив абітурієнт. При цьому сама підготовка повинна тривати не менше трьох місяців і складати мінімум 150 аудиторних годин.

У ЖДТУ додаткові бали уже нарахували 62 слухачам підготовчих курсів, найбільше — 15 балів отримали ті, хто найкраще прийшов підсумкову атестацію цих же курсів. Для слухачів курсів ЖДУ ім.І.Франка 20 балів нараховують тим, хто підсумкову атестацію склав на 12 балів, 18 балів за 11, 16 за 10 і т.д. У ЖНАЕУ бали підготовчих курсів нараховують абітурієнтам лише трьох спеціальностей у відповідності до балів підсумкової атестації.

Переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу-захисту МАН позбавили права першочергового вступу. Тепер школярі, що посіли 1-е місце, одержать до свого конкурсного балу додаткові 50 балів, 2-е місце - 40 балів, 3-є місце - 30 балів.

Ціни на навчання за рік піднялись у всіх вузах одночасно. Як і раніше найдорожчим залишається Житомирський державний університет, де за денну форму навчання необхідно платити від 6900 (деякі спеціальності фізико-математичного, природничого, педагогічного факультетів) до 11000 ( спеціальність “Філологія” переклад).

У Житомирському державному технологічному університеті ціни коливаються в межах 6200-8200 гривень за навчальний рік.

Житомирський національний агроекологічний університет пропонує найменші ціни на спеціальності сільського господарства та лісництва, техніки та енергетики аграрного виробництв — 4000 гривень, ветеринарія — 4500, а всі інші спеціальності від 5000 до 7500 гривень.

Першими в списках на зарахування будуть значитися пільговики. У нових умовах прийому таких - п'ять категорій:

-діти-сироти й діти, позбавлені батьківської опіки;

- інваліди I і II груп і діти-інваліди до 18 років;

- чорнобильці;

- діти шахтарів, а також діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вуглевидобувних підприємствах

- діти військовослужбовців, що загинули при виконанні службових обов'язків.

Право на вступні іспити мають:

- громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу ЖДУ;

- військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу,  які проходять військову службу за контрактом, – при вступі на заочну форму навчання;

- особи, що мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання.

Документи, які необхідно подавати при вступі

- заява;

- документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього, за особистим вибором оригінали або копії;

- сертифікат (сертифікати) Українського центру оцінювання якості освіти (для вступників на основі повної загальної середньої освіти), за особистим вибором оригінали або копії;

- медичну довідку за формою 086-о або її копію з відмітками психіатра та нарколога .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...