• Головна
  • В Житомирі конфлікт між молодіжними організаціями та управлінням молоді набирає обертів…
13:00, 23 червня 2011 р.

В Житомирі конфлікт між молодіжними організаціями та управлінням молоді набирає обертів…

З ранку в редакцію «ЖитомирНьюс» передали лист одного з активістів молодіжного руху в місті Житомирі Дмитра Ткачука, який викладає власну думку щодо ситуації яка склалась навколо Дня молоді» та «Дня БЕЗ молоді». Надаємо повний текст листа

Не зуміли відкупитись – спробували залякати!

Зранку 22 червня 2011 року коаліція молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування та молодіжних активісті оприлюднила відкритого листа з закликом до молоді міста прийняти участь у відзначенні «Дня БЕЗ молоді».

«День БЕЗ молоді» - молодіжна ініціатива, відзначення дня молоді. Виникнення ідея проведення даної кампанії спонукало ігнорування гнорування місцевою владою проблем молоді міста. Громадські активісти неодноразово натикались на зимилювання очей пустими міроприємствами та не бажанням почути про реальні проблеми.

Останні приклади подібних закидів були саме не передодні сьогоднішніх подій, коли спочатку було пафосно оголошено про підтримку всіх ініціатив молоді в рамках відзначення все державного свята, про що й говорив мер міста Володимир Дебой, а потім плани дещо змінилися. Елементами святкування назвали покраску та прибирання гідропарку, де ОСС та МГО поставили перед фактом, що вони за власні кошти повинні зробити подарунок місту і обізвали цю дідівщину добровільною акцією ініцьойованою молоддю. Наступним елементом свята оголосили проведення рейдів по нічним клубам. А на прохання проведення конструктивних заходів (молодіжного форуму), по підвищенню рівня організаційної спроможності молодіжного активу, нажаль, як завжди не вистачило коштів.

Як заявила Олена Миколаївна: «Ми не оплачуємо роботу, якихось київських тренерів, можемо запросити представників економічного та юридичного відділів, які розкажуть вам щось цікаве». Пропозицію було визнано не цікавою, тим паче з виділенням на неї фінансування в розмірі 1300 грн., а таке витрачання коштів не ефективним. На прес-конференції, присвяченій початку «масового святкування» 20.06.11 було озвучено про функціонування під час свята «Креативного центру», але про його наповнення ніхто, чомусь не згадав. Придумають, центр ж креативний. Звичайно, старшим видніше, чого саме потребує молодь. Представники міськради – ось вони житомирські експерти з усіх питань. Воно й не дивно, звідки ж їм взятись тим експертам, якщо ніхто не зацікавлений інвестувати в їх виникнення.

НІ то ні. Молодь вирішила самостійно організувати потрібні для себе заходи. Влада святкує окремо, робочий клас окремо.

Координаторами «Дня БЕЗ молоді» було розроблено альтернативну програму, одним з елементів якої став перфоменс «Поховання інтересів молоді», під час якого заплановано публічне пронесення домовини з інтересами молоді. Мабуть, саме цей захід не вписався в плани начальника управління Олени Сарно.

Після оприлюднення вищезгаданого листа, Олена Миколаївна особисто зателефонувала авторам пропозиції проведення молодіжного форуму і повідомила радісну новину. Вони переглянули доцільність проведення запропонованих заходів і ЗНАЙШЛИ кошти на оплату проїзду, та послуг, як зазначалось вище, не потрібних київських експертів. Що ж спонукало до такого кардинального зміни ставлення, що до проекту форуму?

Коли ж пані Олена отримала відповідь, що вже пізно і молодь працює над організацією альтернативного заходу, висловивши кілька не най лестливіших реплік в адресу таких молодих активістів попрощалась, але через кілька годин знову нагадала про себе. Певні «добродії» почали обдзвонювати молодіжних активісті з повідомленням, що проведення будь-яких заходів, не погоджених начальником всієї молоді міста, є не законними і якщо потенційні учасники не хочуть мати проблем з спецпідрозділом «Беркут» то їм ліпше відмовитись від дурних помислів.

Раніше вже лунали тези про те, що якщо хтось гратись в ігри з альтернативними та конструктивним заходами то гратись доведеться по дорослому. Мабуть, саме залучення силових структур і мала на увазі Олена Сарно.

Що ж відповідає на це молодь? ЗАХІД ВІДБУДЕТЬСЯ! Гідність не продається і тим паче не піддається на залякуванням, дешевими погрозами. А подібні заяви лише посилять мотивацію, та спонукатимуть активістів до більш радикальних дій. Але абсолютно законних, ніхто не дасть приводу себе дискредитувати. Олено Миколаївно, досить гратися в ігри, навіть дорослі! Молодь хоче, молодь – може! Не спроможні співпрацювати, то хоч не заважайте.

--

З повагою,
Дмитро Ткачук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...